Rio (2011)

Rio si mě nedokázalo získat, a to hlavně nezajímavými postavami, kde asi nejzajímavější byl záporák v podobě bílého Kakadu Nigela. Eisenberga, který davuje Blua nemám rád, to taky filmu moc nepřidalo. Animace byla pěkná, ale to už je tak nějak standart. Nevim no, prostě mi ti papoušci nějak nevzali. 2*

Kartel smrti (2016)

Čekal jsem úplný odpad, nakonec to bylo o něco lepší. Seagal má minimum prostoru, v podstatě je ve filmu v úvodní a v závěrečné akci. V čase mezi tím sedí u stolu a vyslýchá Luka Gosse z Rallye smrti. Překombinovaný děj s rádoby chytrým a provokativním koncem, kdy Salazar a Goss spolupracovali a všechny přechcali a naprosto zbytečná postava Seagala, která rozdává moudra a v závěru vysvětlí hlavního záporáka v typicky sestříhaném souboji, který Seagal, jako už dlouhá léta sledoval z produkčního zázemí. Výprava je východní, jak je u Waxmana zvykem, ale aspoň to není z nějakého skladiště nebo východního činžáku. Ono to má logiku, že už Seagal v těch filmech hraje vedlejší role, protože co tam má dělat? Bitky, které dříve táhly jeho filmy jsou o ničem, protože když se pohne, tak se instatně zadýchá, běh nebo nějaký rychlejší pohyb je rovněž zcela vyloučen, zvlášť když na sobě ještě nosí taktickou vestu s full výbavou aby zamaskoval tlustou postavu. Dabing Štěpničky se k Seagalovi už moc nehodí, na jeho hlase je slyšet, že je to už starší pán a když se snaží říct něco drsně, zní to spíš komicky. Pravda ovšem je, že Seagal je komický a nemusí ani nic říkat, stačí jen když si stoupne do záběru v těch jeho oranžových mlhovkách. *

Šílenství Debory Loganové (2014)

Slaboučké FF o hadí pani, ke kterému jsem se dlouho odhodlával, protože jsem věděl, že z toho filmu bude bolet život. Čekal jsem víc disturbing věcí než jenom tu profláklou scénu s hadí hlavou. Otřepané klišé, divný příběh, prostě typické FF prvky. 2*

Critters 2 (1988)

2 roky po prvním setkání s Crity je Brad nucen s nimi bojovat znovu a tentokrát je důraz kladen na víc vtipu, např scéna s lovci ve fastfoodu. Léta jsem to neviděl, ale některé scény jsem si pamatoval, např. závěrečného obrovského Crittera, který se kutálí a požírá všechno, co mu spadne do cesty. 3*

Critters (1986)

První střetnutí s Crittery na farmě, kde se odehrává podstatná část děje filmu. Je to roztomile osmdesátkové, vtipné a naivní. Ten 80’s feeling a roztomile ďábelští Criti dělají více jak 50% hodnocení. 3*

Riskni to s Polly (2004)

Průměrná romantika, kde Stiller hraje nudného puntíčkáře a Anistonka alternativní ženu. Pár zábavných momentů v tomto filmu lze najít, například když jde Stiller u Anistonky na záchod nebo scéna kde narazí na břicho chlupatému pánovi během hraní basketbalu. 3*

Pod zemí (2014)

Námět nebyl vůbec zlý, ale provedení pokulhává. Některé věci bych ještě zkousnul - podivný Krtek nebo pan templář na stole s lookem Albuse Brumbála, co ale nepřežiju je VW Golf xxx metrů pod zemí, nejasnosti okolo dívky z klubu, která se portovala v tunelech nebo závěrečné otočení světa, kdy postupujete hlouběji a hlouběji a vylezete na ulici Paříže. Navíc dost nedávalo smysl to, jak ta hlavní hrdinka dokázala ten kámen absorbovat do sebe. Z přeludů se mi nejvíc líbili pánové v kápích. Klaustrofobická atmosféra rovněž nebyla zlá, ale šlo z toho vytěžit víc. 2*

John Wick 3 (2019)

Využil jsem nedělní akci za 80,- v Cinema City a po rozhodování mezi Detektivem Pikachu a Wickem 3 jsme se rozhodli pro druhý jmenovaný. Wick 1 i 2 se mi hodně líbily a trailery na trojku slibovaly pořádnou řezničinu, a ta se dostavila velki brzy. Stahelski na nic nečeká a prakticky hned vrhá diváka do akce, kde Wick úřaduje v knihovně proti obrovi, aby následně zlikvidoval asi 20 chlápků vrhacími zbraněmi. Pak začne vlastní příběh, který má tentokrát asi největší výpravu a milovníci psů zaplesají. Nové postavy z trailerů nejsou nijak zásadní. Ve druhé půlce se zase rozjede řezničina v posobě obrany hotelu, kde je souboj těžkooděnců v juggernaut oblecích, na které si Wick vezme armor-piercing round do poloautomatické Benelli a začne je tam trhat na kusy. Co mě zaujalo bylo, jak dynamicky se svět zabijáků mění, včetně vnitřních vztahů uvnitř tohoto světa. Nechybí Stahelskiho smysl pro vizuální stránku, která je pro Wicka typická. No a závěr? John je nasranej no :D 4*

Divoké vlny (2007)

Hlavně ve druhé půli kvalitní animák od Sony, který má diváky přesvědčit, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Nejzajímavější je na tomto animáku forma, jakou je natočen, v podstatě jde o reality show, či reportážní forma. Nejvíc mi seděl Big Z v podání Jeffa Bridgese. A Tank Evans byl ultimátní douchebag. Měl jsem to jdysi na dvd, ale nikdy jsem se k tomu nedostal, až nyní přes HBO GO. Naopak největším záporem je celkem průměrná, nijak extra hezká animace. 3*

Predátor: Evoluce (2018)

Je to zvláštní, jako velký fanda světa Vetřelců a Predátorů, který přečetl všechny komiksové omnibusy v cz s těmito postavami, jsem chtěl jít jak na Covenanta, tak i na Predátora. Po přečtení velmi bídných recenzí, jsem nakonec nešel ani na jeden a udělal jsem dobře. V případě Covenantu se nejednalo moc o vetřelce, ale o filozofické sci-fi, kde se v závěru vetřelec přeci jen objevil, ale v případě Predátora šlo o úplný rape celého looku téhle drsné série. Z Predátora se stala Rková komedie plná motherfuckování, která je chvíli predátorským filmem (skvělý úvod) a většinu času parodií na předešlé filmy i na celé universum. Příběh nuda, akce nuda, Shane Black film hodně dosral a úplně přepálil (Predatorkiller wtf?, zneviditelňovací koule, rošáda na predátorské lodi, skok černocha do jedné z turbín vedoucí do motoru predátorské lodi). Hodně otázek nakousnuto a nedořešeno - křížení ras Predátory? Obávám se, že tento film znova neuvidím. 2*