Sebevražedný oddíl (2016)

Na tento film jsem z CSFD vyhrál lístky, takže pěkně děkuji. Zážitek z kina je samozřejmě mnohem lepší než doma na malé obrazovce, už jen ta atmosféra kina a u tohoto filmu docela častý smích. Příběh byl jednoduchý, přesně jak to bývá u podobných superhrdinovek, ale byla tu spousta akce, hlášek a myslím že i výborný herecký výkon od Margot Robbie. Někteří superhrdinové byli slabší ale někteří zase velice zábavní viz deadshot, joker, el diablo a nebo Harley Quinn. Je to prostě jednoduchá akční podíváná u které člověk nemusí přemýšlet a prostě si ji jen musí užít.

Slimák (2006)

Žánr komedie a horor mi nejdou moc dohromady, ale ono to překvapivě u těch filmů funguje. Masky se jim velice podařily a hlavně spousta zajímavých a divných nápadů. Filmu něco chybělo, ale byla to prostě zábava, která rychle utekla a nic víc jsem ani neočekával. Překvapivě tam bylo i dost gore scének, které byly většinou komické. Jednou se na to podívat bohatě stačí.

Ledová smrt (2006)

Moc pěkné prostředí a slušná atmosféra s napětím. Film trochu kolísal na kvalitě, ale finální pocit je dobrý. Nechyběl i nějaký příběh, který byl sice slabší, ale u takovýchhle vyvražďovaček byl až luxusní. Filmy na téma horor a dobdroudržný mám rád, je tam pěkná krajinka, člověk se pokochá přírodou, sem tam se lekne a uvidí nějaké napětí v podobě vyvraždění většiny zůčastněných. U tohoto filmu se povedlo vše a můžu doporučit.

Pád do tmy (2005)

Horory zrovna v lásce nemám, zvlášť pokud to jsou takové lekačky jako toto, ale užil jsem si to. Po stránce dobrodružné je to u mě za 5, nádherná příroda a interiér jeskyní. U takového filmu bych ani moc nemusel koukat na děj, ale když už se tu tvůrci o něco snažili tak jsem to asi nepochopil (přívěšek a závěrečné zabití kamarádky) No a z hororu to bylo taky výborné, spousta lekaček a hlavně výborná drsná atmosféra. Závěr byl taky zajímavý a minimálně velice nečekaný. Pokud se chce někdo pustit do slušného hororu, tak můžu jen doporučit.

Kostka (1997)

Zvláštní film s výbornou atmosférou. Moc mi neseděli herci, přišli mi místy nějací zasekaní, ale naopak originální námět a výborné hororové zpracování. Skvělá podívaná, která ani na minutku nenudí, možná škoda závěru, který byl trochu slabší ,vzhledem k tomu čím si zůšastnění prošli. Ale můžu doporučit určitě zábavná podívaná.

Sběratel kostí (1999)

Já jsem byl spokojen, mělo to napětí a výbornou atmosféru. Možná to bylo zbytečně dlouhé a natahované, ale dalo se to nějak přežít. Vraha jsem vůbec nečekal a byl jsem velice překvapený. Jinak postavy byly takové nijaké, žádný extra herecký výkon jsem nepostřehl a celkově mi to přišlo trochu absurdní celý ten děj. Taková průměrná drsnější detektivka na jedno shlédnutí.

Světáci (1969)

Krásná komedie se spoustou hlášek a slušných hereckých výkonů. Místy mě nudily krátké písničky a ten muzikálový styl, ale i tak paráda. Určitě jeden z těch dobrých českých snímků. A nemám ani co bych dodal, je těžké takový film okomentovat, je lepší to vidět.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Na prvních 6 dílů tohle zdaleka nemá. Během dlouhých 136 minut se toho vlastně ani tolik nestalo a nedokázal jsem si navázat vztah k novým postavám. A hlavní záporák kterého skoro sundal stormtrooper a pak nějaká holka, to bylo jako co, to je nová hrozba? Ve filmu se hemžilo hodně nedostatků v ději, jako např. že postaví 2. hvězdu smrti a nikdo o tom neví nebo že záporaci jsou uplně neschopní. Myslím že hodnocení je takto vysoko hlavně kvůli tomu, že se to jmenuje Star Wars VII a nese to ten slavnej název, jinak v tom nic moc nevidím. Na jednu stranu jsem trochu zklamaný a na druhou stranu jsem zvědavý jak to asi bude pokračovat, protože tento žánr mi stejně jako např. Hobit po Pánu prstenů velice vyhovoval.

Muž z oceli (2013)

Musím uznat že batman vs superman je o třídu lepší. I toto ale nebylo vůbec špatné, jen mi to přišlo místy trochu nudné a hodně natahované přes 143 minut. Hudba od Hanse Zimmera opět zabodovala a dodala tomu pořádnou velkofilmovou atmosféru. Škoda že se do role supermanovi přítelkyně nedostala nějaká výraznější herečka. Amy Adams mi bohužel moc nevyhovuje a je poněkud nudná a nevýrazná. Každopádně výborný akční sci-fi filmeček.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Po dlouhé době jsem zase navštívil kino a byl jsem velice spokojený. Ze začátku jsem nedoufal že by to bylo až tak dobré zvláště s Benem Affleckem jako Batmanem, ale tady mi vůbec nevadil a naopak zahrál velice dobře. Hudba od Hanse Zimmera klasicky nezklamala u filmu tohoto žánru. Začátek byl sice trochu nudnější, ale nějak se k té závěrečně řežbě člověk musí dostat. Výborné efekty, slušný příběh a nemám co bych dodal, jen že pro fanoušky sci-fi žánru můžu určitě doporučit.