Gothika (2003)

Tempo bylo vcelku svižné, ale místy to byla nuda. Z hodně situací se dalo vytěžit mnohem víc coby do lekačky a téma hororu. Jsem ale spokojený, film mě nenudil, mělo to slušný příběh, který se až nečekaně hodně prohluboval a místy v tom byl zmatek. Nebudu ani počítat počet nesrovnalostí ve filmu (např. bazén, světla který neustále blikaly a samy se zapínaly), ale bohužel jich bylo hodně. Takový průměr co ničím nenadchne a ani neurazí.

Iron Man 3 (2013)

Roberta Downeyho mám jako herce velice rád, charismatickej člověk co to umí skvěle podat a myslím že postava Tonyho Starka už k němu neodmyslitelně patří. Jsem rád, že se nesnaží tvůrci chodit kolem, jakože je to sci-fi, ale naopak to podávají jako realitu včetně narážek na Avengers a mimozemšťany. Tento 3. díl se od prvních 2 hodně liší, ani nedokážu říct konkrétně v čem, ale působí na mě uplně jinak v dobrém slova smyslu. Doufám že zde Robert Downey neukončí svou komiksovou kariéru, to by byla veliká škoda.

Birdman (2014)

Velmi netradiční film, který se asi jen tak někomu nepodaří natočit. Herecké výkony jsou mazecké a to konkrétně Michael Keaton, Emma Stone, Naomi Watts a Edward Norton. Chvílemi jsem nevěděl co si mám o filmu myslet, bylo to jako spojit filmy "Black swan" a "Big Lebowski" dohromady a z každého něco málo vytáhnout, zde u Black swan by to bylo celé to natáčení kolem divadla + postavička Birdmana a z Big Lebowski nějaké to lítání po městě a samozřejmě spousta nesmyslných, ale vtipných dialogů, které jakoby zázračně zasedaly do filmu. Jediné co mě zklamalo, byl trochu ten příběh, který neměl dostatečnou tečku na konci, což je veliká škoda po takových hereckých výkonech a parádních dialozích. Každopádně naprosto zasloužené oskary! Birdman je přesně takový film co se rozleží časem v hlavě a člověk má nutkání ho shlídnout na 2. pokus a zjistit, o čem to vlastně bylo.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Zezačátku jsem se těžko dokázal dostat na příběh filmu a ke konci se to bohužel moc nezlepšilo, ale jak přišla černá obrazovka s muzikou tak mi to tak nějak docvaklo. Musím pochválit Leonarda DiCapria a Toma Hardyho za skvělé výkony, ale například i takového Willa Poultera. Věřím že natáčení tohohle filmu musel být opravu "mrazivý" zážitek a to doslova :). 156 minut mi uběhlo jako nic, ani jsem nezaregistroval, že ten film má vlastně 2,5 hodiny. Hudba krásně seděla na mrazivé momenty a ještě více je prohloubila. Málokdy se povede natočit takový snímek u kterého člověk hltá každou minutu a film ho naprosto vtahuje do děje. Jediné co bych mohl vytknout je možná trošičku slabší příběh, ale zrovna u tohoto filmu mi na tom nesejde, protože to bylo celé o vizuální stránce, která mě totálně dostala! A množství brutality a syrovosti filmu no jejej, zde rozhodně režiséři nešetřili a dali nám plnou dávku.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Bylo zde pár slušných vtipů, ale jinak jsem si v tomto filmu nic moc extra nenašel, něco co by mě zaujalo nebo jakkoliv ohromilo. Mám rád tyhle komedie z rádoby 70. 80. let, už jenom vzhled těch herců je velice komický, ale bohužel ani tady to nezachránilo celý film. Pár vtipných momentů se samozřejmě našlo a i trošička brutalitky, ale to je asi vše, nicméně mě zaujal Will Ferrell ten byl sám o sobě vtipnej.

Zmizení (2013)

Nemůžu jinak než za plný počet, protože taková atmosféra vyvozená z filmu se jen tak nevidí a možná skoro nikdy. Film mi hodně připomenul Zodiaca, kde hrál i Jake a bylo to podezřele velmi podobné, ale tento žánr já prostě můžu, takže klidně natočte dalších 10 filmů jako tento. Z obyčejného unesení se zápletka dostane někam mnohem dál až to divákům není příjemné. Všechno mi ve filmu sedělo a nejvíce můžu určitě pochválit za vybudovanou mrazivou atmosféru, která nepolevovala od začátku až do konce.

David Hasselhoff: True Survivor (2015) (hudební videoklip)

Výborná návnada na ještě lepší minifilm Kung Fury. Koukám že Davida Hasslhoffa nastrčí taky uplně všude a vůbec mi to nevadí, ten člověk dokáže velmi dobře pobavit a to hlavně protože si ho všichni pamatují z pobřežní hlídky. Muzika mi zas tak moc nevyhovuje, ale klip výbornej.

Kung Fury (2015)

Tak tohle prostě nevymyslíš! Je to až neskutečné že to mělo jenom 31 minut, uběhlo mi to jako minuta, z tohohle bych chtěl hodně rád vidět pořádnej celovečerňák. Film je starejma dobrejma hláškama jenom napěchován a těch absurdních scének no masakr. Absolutně nic v tomhle filmu nedává smysl a přece to funguje!

Bez dechu (2011)

Upřímně jsem nedal filmu 100% pozornost, ale myslim že to je uplně jedno, protože to bylo velmi slabé. Film natočen přesně pro náctileté a to jak výběrem herců, tak i hudbou a jakousi "snahou" o romantiku mezi dvěma hlavníma postavama, která byla spíš trapná. Čert vem, že si tam běhali aniž by je kdokoliv mohl zabít, to tak bývá u akčních thrillerů, ale že se najednou z minuty na minutu vyklubal z Lautnera speciální agent s letitejma zkušenostma to asi ne. Jediný co se mi líbilo, že film měl docela spád a i když tam byla spousta blbostí tak to pořád nějak odsejpalo ale tim to bohužel končí. 100% se spoléhalo na to, že je Lautner docela celebrita mezi mladejma holkama, ale bohužel je to velmi špatný herec, který nemá čím nadchnout a pochybuju, že se to do budoucna změní.

Pravdivé lži (1994)

Arnold Schwarzenegger se nezdá, ale je opravdu výborný herec s kterým se člověk rozhodně nenudí. Hodně mi tento film připomněl Total recall a to hlavně nečekaným dějem, spoustou překvapení v průběhu filmu, fůrou vtipů a hlavně akčních scén, které ke konci stále a stále přibývaly. Ze začátku se film tvářil nevinně, ale od půlky se to pořádně rozjelo. Možná je škoda zbytečné délky filmu, ale co čekat je to prostě od Jamese Camerona. Ale na to že to mělo takovou délku, tak jsem se ani na moment nenudil.