Jurský svět (2015)

Jako 2 hodinový film mi to nepřišlo, docela to uteklo. Jako u většiny dlouhých filmů by i zde šla odebrat dobrá půlhodina navozování atmosféry a ukázek toho jak daleko došla dnešní grafika a určitě by to mělo ještě větší spád a zbytečně by se nechodilo okolo. Herci mě nijak moc nezaujali, zato dinosauři byli zábavní. Navíc trochu moc příhodný děj, všechno šlo uplně snadno jak dinosaurům tak lidem, žádný zvrat v ději nic, prostě sázka na grafiku a nějaké dobrodružství. Ale docela to ušlo takový střed.

Purpurový vrch (2015)

Mně se to líbilo, mám rád del Tora, točí výborné hororové pohádky a ani zde nezklamal. Možná byla trochu nudná Mia Wasikowska, ničím mě neupoutala narozdíl od Toma Hiddlestona, který opět zabodoval jako mírumilovný záporák. Trochu mě nudil začátek filmu, ale postupně se to rozběhlo jak se dostali na zámek. Škoda že z hororové stránky toho moc nebylo, ale u del Tora je to už takový zvyk. Pro mě výborný film, kterému něco chybí k dokonalosti.

Já, padouch 2 (2013)

Stejně zábavné a plné vtipů jako první díl. Hudbu z těchto filmů mám velice rád, je taková šmrncovní, napínavá a svižná. Mimoni jsou velice zábavní tvorové a já se těším na další díl, pokud nějaký ještě vznikne. Přibyla zde spousta nových postav a všechny jsem si je oblíbil. Výborný vtipný animák, více takových!

Já, padouch (2010)

Parádní animák se spoustou vtipných hlášek a scének. Mimoňi jsou k zulíbání, hudba je svižná a je to výborně nadabované. Ke konci i pár smutných momentů, které ovšem nejsou až tak dojemné jako u některých jiných animáků, ale stejně je to hodně velká zábava.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Sice jsem se bavil o něco méně jako u 1. dílu, ale zase mě velice potěšila hororová atmosféra. Hlavní hrdina je docela zábavný a sympatický vlastně celá parta děcek je zábavná, takže to krásně utíkalo. Děj taky není jednoduchý, je tu snaha o nějakou slušnou zápletku a to se i vydařilo, finále bylo výborné a já se docela těším na pokračování.

Terminator Genisys (2015)

Proč se točí nové a nové díly terminátora, kde už nelze nic nového vymyslet? Tohle byl film uplně oničem, ztrácel jsem se a nechápal jsem co se děje a o čem ten film je. Arnold se neměl na takovou kravinu nechat nalákat, ne po jeho předchozích terminátorech. Nudní hrdinové a jediné co mě bavilo bylo semtam trocha akce a přítomnost Arnolda a jeho pár vtipů. Pro mě zbytečný film a doufám že další Terminátor už se nekoná.

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Proč má tento film název "Krokodýl: Návrat do krvavé laguny", kdo to proboha vymyslel. Někdy mě překlady do češtiny velice překvapují. Jinak k filmu, moc jsem si to upřímně neužil, bylo to velmi nudné, než se vůbec objevil krokodýl tak byla půlka filmu v tahu a i potom to bylo velice nudné. Kdyby mi na postavách záleželo, určitě bych si užil závěrečný fight jinak, ale bohužel jsem fandil krokodýlovi, všichni mi tam byli uplně ukradení. Co jediné se mi líbilo byl samotný krokodýl (vzhledově) a moc pěkné prostředí s pár "dokumentárníma" záběrama, jinak bída.

Jeskyně (2005)

Nevím proč ale tento film se mi celkem líbil, stejně jako např. "anakonda honba za krvavou orchideí", oba film jsou vyložený béčka, ale je tam fůra dobrodružství a moc pěkné prostředí. Dialogy byly samozřejmě slabé, bohužel ani postavy nijak nevynikaly a navíc se chovaly uplně nelogicky. Film byl ale velice svižný a byla to zábava jak postupně všichni odpadávali.

Mlha (2007)

Film s velmi pomalým rozjezdem a bohužel ani v půlce filmu to nebylo o moc lepší, pravá zábava přichází tak ve 3/4 filmu. Ovšem výborně vybudovaná atmosféra v obchoďáku, která se ke konci až moc vyhrotila, což bylo to pravé. Obvykle mám rád zapadlá městečka a jejich 20 let starou kulturu, ale sedí mi to více pro detektivky s pořádným napětím. Nějak moc mi na postavách nezáleželo a film se dlouhou dobu tvářil tak nijak, že jsem skoro nevěděl o co jde. Finále mi to vynahradilo a trochu i zaskočilo, ale to už bylo trochu pozdě na konci filmu.

Zoolander (2001)

Velmi netradiční film, který mě ovšem až tak moc nenadchl. Vtipy byly občas velmi vynucené a chvílemi jsem se nudil. Naopak se zde našlo pár skvělých vtipů a postavy a jejich chování vypadaly velmi úsměvně. Znovu bych si tento film nepustil, protože mě ničím zvláštním nenadchl, zde určitě platí jednou a dost. Ben Stiller je skvělý komik, ale tento film se mu bohužel moc nezadařil.