Jurský svět (2015)

Pro mě určitě druhý nejlepší díl série, hned za jedničkou. Od začátku se tu něco děje a film vás prakticky nenechá vydechnout až do konce. Příběh sice není nijak inovativní, stejně ale zabaví čemuž určitě dopomáhají i sympatičtí hrdinové a kvalitní vizuální efekty. Také musím určitě pochválit provázanost příběhu s původním jurským parkem, což dodává filmu šťávu se slušnou dávkou nostalgie. Celkově je Jurský svět zase po dlouhé době akční dobrodružný snímek, který se může líbit prakticky celé rodině. Jediná moje výtka se týká konce, kdy se mi zdálo že filmu už dochází dech a přece jen už je to všechno přehnané a moc utahané. Nicméně celkový dojem z filmu se tím nijak moc nezkazil a ještě na slabších pět hvězd stačí. 85%

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Zběsilá jízda je opravdu zběsilá. Od začátku do konce se na plátně něco děje a celkem často je to něco hodně netradičního, šíleného nebo ujetého, což je na dnešní Holywoodské poměry opravdu skoro zázračné. Postapokaliptická psycho atmosféra je naprosto dokonalá a ani nevím jestli jsem někdy v nějakém filmu viděl lepší a sugestivnější. Všudy přítomná špína, bezmoc a totální šílenství je skoro až depresivní a nic podobného jsem před tím asi nikdy neviděl. Vizuál je podmanivý a stylový a nedá se mu vytknout absolutně nic, ale dokonce i příběh se povedl. Všechno v něm šlape jako hodinky a díky akorátní stopáži taky všechno krásně odsejpá. Nejspíš i díky Rkovému ratingu je to po dlouhé době konečně akční film který má koule a působí jako ze staré školy. Herci jsou dalším kladem filmu a i když tu Tom Hardy možná nemá zas tolik prostoru, tak je adekvátní náhradou za Mela Gibsona. Poslední věcí kterou bych rád vyzdvihl je hudba, která do filmu padne skutečně jako ulitá. Tenhle Šílený Max se bezpochyby hodně povedl a není v něm prakticky nic co bych mu mohl vytknout. Pro mě je jedním z nejlepších kinozážitků, protože takováhle stylová akční postapokalitická smršť tu opravdu hodně dlouho nebyla (jestli vůbec někdy) a zase asi ani dlouho nebude. 100%

Lovci a oběti (2015)

Přiznám se, že po shlednutém traileru a popisu, který jsem o tomto filmu četl jsem čekal něco mnohem horšího. Lovci a oběti jsou celkem nevyrovnaným filmem, chvíli jde o svižný akčňák a chvíli o nudnou romantiku, která mi přišlo, že tam je jen aby film něčím zaplácli, když jim už došli nápady. Kdyby vynechali některé skutecně zbytečné a nudné scény a zkrátili tím stopáž udělali by jistě líp. Celý film je natočen hodně televizně a občas mi připadal jako nějaké amatérské domácí video. Herci hrají poměně slušně, i když mi hlavní hrdina nijak k srdci nepřirostl. Nejvíce film těží z jeho tématu, které je na české filmové poměry vcelku nevídané a místy i zajímavé. Scénář toto téma ale bohužel dost sráží a i když je příběh údajně podle skutečnosti, tak mi dost často připadal přitažený za vlasy a ne zrovna nějak inteligentní. Nicméně se na Lovce a oběti koukat dalo a to i přes zbytečně dlouhou stopáž, ne moc povedený scénář a amatérský look, který celý film provází. 55%

Kingsman: Tajná služba (2014)

Vaughn znovu nezklamal. Natočil opět nesmírně zábavnou, brutální a akční podívanou, která je skoro až parodií na Bondovky. Všechno tu šlape od začátku do konce na plné obrátky a nikdy si člověk nepomyslí, že je tam něco trapného nebo nudného jako to u podobných filmů bývá dost často zvykem. Vaughn se pro mě stal v poslední době absolutní režisérskou špičkou, protože není mnoho režisérů, kteří by měli tolik povedených filmů a prakticky žádný slabý. Na herce si také rozhodně ztěžovat nemohu a svoje role si vyloženě uzívají, i když pro ně třeba nebyli příliš typické. Zkrátka Kingsman je vtipný, akční a oddechový nářez, který naštestí sám sebe nebere příliš vážně, z čehož právě nejvíc těží. Prostě taková typická plnokrevná Vaughanovka, v tom nejlepším slova smyslu. 90%

Americký sniper (2014)

Americký sniper je prvotřídní ukázkou syrového válečného dramatu natočeného podle skutečnosti kde je americký patriotismus ukazován sice ve velké, ale ještě poměrně snesitelné míře. Eastwoodova režie je jako obvykle brilantní a herecký výkon Bradleyho Coopera je opravdu vynikající a uvěřitelný. Snímek sice neobsahuje nějaké buhvíjak strhující akční pasáže, což ale určitě není na škodu. Ukazuje život amerického vojáka bez přikras a s hutnou dávkou tíživé a bezvýchodné válečné amosféry. Podobných snimků tu sice byla již spousta, ať už lepších nebo horších, myslím si ale, že stejně toto válěné drama, hned tak do průměru nezapadne. 80%

Focus (2015)

Focus není filmem, který by něčím překvapil, přinesl něco nového, nebo něčím na co by se ve filmovém světě bůhvíjak vzpomínalo nebo se z něj citovalo. Je to prostě poměrně průměrný film, který ale po celou dobu své stopáže dokáže bavit a navíc si dokáže udržet divákovu pozornost. Hrají zde sympatičtí herci v čele se Smithem, kterého jsem již dlouho v kině neviděl, a neokoukanou Margot Robbie na kterou se vážně dobře dívá. Tahle dvojice tvoří sympatické ústřední postavy a ženou celý film kupředu i díky chemii, která mezi nimi celkem bez problému funguje. Film není sice úplně pravou komedií, u které se celou dobu válíte smíchy, každopádně je tu mnoho scén a dialogů, u kterých se upřimně zasmějete. Focus je tedy poměrně přijemná krimi komedie plná podvodů a zábavy, která tedy aspoň při prvním shlédnutí funguje od začátku do konce. 80%

Přeber si to (1999)

Vynikající a vtipná komedie z mafiánského prostředí. V tomto žánru snad ani nemá konkurenci a vše je ještě zábavnější tím že v ní hraje největší specialista na mafiány DeNiro, který si svou roli neskutečně užívá a celý film se tím dostává na úplně jinou úroveň. Není to sice film bez hluchých pasáží, ale jako celek se opravdu povedl, a celou svojí stopáž si udrží vaší pozornost a výborně pobaví. 80%

Jupiter vychází (2015)

Popravdě vážně nevím co si mám o tomhle snímku myslet. Příběhově byl pro mne zcela nezajímavý a vůbec netuším o co v tomhle filmu vlastně šlo. U Wachowskích jsem byl dosud zvyklí na příběh s poměrně inteligentním scénářem a většinou jsem k němu dostal i nějakou přidanou hodnotu, bud v podobě nějakých originálních a revolučních myšlenek nebo neokoukaným vizuálem. Jupiter vychází bohužel nic z tohoto nenabízí. Příběhově je to strašná patlanina a vizuální stránka mě také nijak zvlášt neoslnila, i když filmové triky jsou na špičkové úrovni. Někdy mi mi vizuál až moc připomínal novou trilogii Star Wars. V podstatě jde na filmu vidět že byl opravdu drahý, ale nějak moc se mu to nedaří prodat. Největší výtku bych ovšem měl k některým akčním scénám které mě připadaly hrozně nezáživné a zmatečné a tak jsem se kolikrát dostal do fáze, kdy jsem netušil jak se co ve filmu stalo, protože jsem při nich úplně přestal dávat pozor. Herci podávají standardní výkony, ale jejich postavy mi k srdci nijak nepřirostli. Naopak hudba mi přišla velmi zdařilá, i když v ní žádný motiv jenž bych pak nemohl dostat z hlavy nebyl. Prostě nějak tak vždycky pěkně pasovala na jednotlivé scény. Když bych ale nakonec film bral jen jako obyčejné Sci-Fi a možná i trochu Fantasy a nepřemýšlel při tom o příběhu a neměl od něho žádná větší očekávání, tak by šlo o poměrně zdařilou nenáročnou zábavu s prvotřídními triky, která tady s podobnými specifikami zase již dlouho nebyla, i když mi ale asi stačí vidět jen jednou. 65%

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Vcelku průměrná krimi komedie, na které mi právě asi nejvíce nesedl hlavní hrdina v podání Johnnyho Deppa. Depp již několikátý film přdstavuje připitomělého mužíka, který stavý na stále sejných grimasách a je to v podstě stále stejný typ hrdiny, který je aspoň pro mě již dosti okoukaný. A to při tom ještě před pár lety byl Depp jedním z mých nejoblíbenějších herců. Ostatní herci pak podávali svoje standardně dobré výkony. Scénář bohužel také není nějak extra silný a ani moc vtipný, dokonce si myslím že z části i právě diky němu mi hlavní postava připadala dosti otravná a nesympatická. Kdyby byl film více ve stylu např. Růžového pantera, tak si myslím, že by byl výrazně zábavnější než tahle komedie s mnoha nevydařenými vtipy. Naštestí zde tvůrci poměrně dobře odhadli stopáž a tak než začne film nějak více nudit tak skončí. Nicméně na pobavení, bez zapnuté mozkovny, je tenhle film poměrně slušným zástupcem žánru. 70%

Hodinový manžel (2014)

Na velebídné poměry, které v posledních letech panují v tuzemských komediích se tento snímek vesměs povedl. Na nic moc si nehraje a sem tam se s ním člověk i celkem zasměje. Film samozřejmě nenabízí žádný inteligentní humor a ani žádné hlášky, které by časem zkultovněly. Spíš staví na různých situačních a často i dost neortodoxních scénkách, které ale naštěstí nepůsobí nijak moc trapně a často pobaví. Scénář je sice plný klišé, ale aspon film tak nějak drží pohromadě a v konečném důsledku se vcelku dá překousnout. Casting se povedl a tak jsou všichni ve svých rolích vcelku uvěřitelní. Hodinový manžel je tedy poměrně příjemná Česká komedie, při které ale raději vypněte mozek, a jen sledujte poměrně zábavně natočený příběh plný předvídatelných okamžiků. 70%