Posel budoucnosti (1997)

Postkatastrofické filmy sú veľmi obľúbené, ale natočiť naozaj kvalitný film nie je jednoduché. A bohužiaľ sa to v tomto prípade až tak dobre nepodarilo. Film je príliš zdĺhavý, miestami nudný a príbeh až veľmi patetický. Škoda. Snímka mala určite potenciál zaujať, ale ako sa zdá, niekto mal ako sa hovorí príliš veľké oči. Kevin Costner to príjemne vyťahuje do priemeru a jeho herecké umenie v tomto filme vôbec nieje tak zlé ako mnohí tvrdia. Ja som mal v detstve tento film rád, ale už ho mnoho filmov stihlo prekonať.

Robinson Crusoe (1997)

Táto adaptácia ma strašne sklamala. Film sám o sebe nie je zlý, je dobrodružný, akčný, zábavný atď. Lenže ja som čakal spracovanie románu od Daniela Defoea a dostal som toto. Film sa len málo drží dejovej línie knižnej predlohy. Nesadlo mi ani obsadenie. Brosnan hrá síce skvele a je to môj obľúbený herec, ale do tejto role sa jednoducho nehodí. Je to proste James Bond. A ten jednoduchý koniec je skutočne na smiech.

Sám doma 3 (1997) odpad!

Veľa Odpadov som neudelil. Tento diel, v poradí už tretí, sa v žiadnom prípade nemôže porovnávať s dielmi predošlými. Osobne mi je strašne ale strašne ľúto, že vôbec tento film vznikol a neskôr dokonca štvorka. Mizerné ale naozaj mizerné výkony všetkých hercov a opakované scény z predošlých dielov poukazujú na vysychajúcu studnicu nápadov, ktorá počas tretieho pokračovania vyschla úplne. Mne tu totiž vôbec nesadol hlavný predstaviteľ, nemám toho "herca" rád, je to ako mladý Justin Bieber a od tohto faktu sa už len odvíjal celý film. Hoci sa banda zlodejov so svojimi vychytanými lsťami snažia ako chcú, aj tak sa vraciam radšej k zlatému Culkinovi.

Sopka (1997)

Tento film mám celkom rád a rád na neho občas mrknem v TV. Katastrofické filmy si hocikedy veľmi rád pozriem a platí to aj o tomto filme. Tie špeciálne efekty tu neboli vôbec zle urobené na tú dobu. Tiež herecké obsadenie je tu pomerne dosť kvalitné. Tommy Lee Jones svojim výborným hereckým výkonom samozrejme nesklamal a dosť sa mi tu tiež páčila Gaby Hoffmann. Jeden z tých lepších katastrofických filmov, ktorému celkom dobre konkuruje film s Pierceom Brasnanom z toho istého roku - Dante's Peak (1997).

Svatý (1997)

Val Kilmer vo svojej výbornej úlohe. To jeho maskovanie a prevleky - to sa mi dosť páčilo. Je to film, ktorý dokáže povzbudiť náladu. Má v sebe akčné scény, zloducha, hrdinu so zlou minulosťou a nevinnú inteligentnú a krásnu vedkyňu a tak trochu romantiky. Dodnes si pamätám mnoho scén a mnoho ich mám aj obľúbených. Proste až budete mať chvíľu času a budete si chcieť trochu povzbudiť náladu, odporúčam vrelo.

Temné spiknutí (1997)

Málo napínavý a veľmi zamotaný film z vysokej americkej politiky. Veľmi mi síce nesedelo, že sa dvom hlavným hrdinov vždy podarilo nejako utiecť zo zlej situácie, ale dalo sa to prežiť. Horšia však bola všadeprítomná nuda. No a ten koniec - s tým malým modelom vrtuľníku, tak to ma dostalo. Bolo to strašne komické a nereálne. Do skupiny priemerných filmov ho u mňa zaradili aspoň herci - prítomnosť "Sary Connorovej", Donalda Sutherlanda a samozrejme Charileho Sheena.

Teror (1997)

Charlie Sheen prekvapivo v zápornej úlohe. Štandardný, dobre remeselne odvedený thriller o hasičovi, ktorému vinou nepriazne osudu trochu hrablo v bedni a stáva sa z neho, svojmu okoliu nebezpečný psychopat. Charlie Sheen mal hrať viac rolí, kde by bol záporák a kde by predviedol svoj herecký talent. Všetko som mu to dokonale veril. Meno filmu je tiež trefné a ja som presvedčený, že vás tento film nesklame.

Americký sniper (2014)

Clint Eastwood je proste borec. I keď to už všetci vieme. Americký ostreľovač nieje najlepší film na svete ale zaujímavý svojou odlišnosťou od ostatných nudných filmov z prostredia vojny v Afganistane. Asi len Lone Survivor bol lepší film. Bradley Cooper exceluje. Pamätám si, že sa mi zapáčil už v seriáli Alias a to bolo pred 14.rokmi, keď ešte nepatril medzi špičku. Po jeho výkone v tomto snímku si nedokážem predstaviť v hlavnej úlohe niekoho iného. Film sa veľmi okato snaží hrať na city, čo sa v závere aj dosť podarilo. Bohužiaľ na hudbu si veľmi nepamätám a to som videl film ani nie pred 24 hodinami. Chybičkou by bolo tiež zvoľnenie tempa pred koncom filmu. Celkový záver sa mi však páčil ak si smiem dovoliť nazvať to tak.

Hon na myš (1997)

Ďalší z filmov, ktoré si pamätám z detstva, keď sme si to požičali na VHS. Nasmial som sa dosť. Americká rodinná komédia o jednej malej chytrej myške a dvoch trúbkach, čo sa ju snažia vypudiť z práve zdedeného domu. Film je tak trochu v štýle Toma a Jerryho akurát tu kocúra nahradili dvaja nešikovní bratia. Bohužiaľ však film v neskorších fázach mierne stráca tempo. Naozaj nenáročná a celkom zábavná porcia na také sobotné popoludnie.

Pan Magor (1997)

Komédia, ktorá dosahuje asi len priemernú úroveň. Dej je navyše primitívny a nudný. Leslie Nielsen tu podal ako tak dobrý herecký výkon, ale film nedosahuje kvalít Agenta WC-40, Bláznivých striel ani Utopenca na úteku. Ak sa chcete ale odreagovať po namáhavom dni plnom stresu, toto je nenáročný film pre vás. Uvidíte tú scény, ktoré vás zaručene rozosmejú, i keď sú dosť hlúpe a jednoduché.