Uznávaného hasiče opustila manželka spolu s jejich synem pro jeho násilnické chování. Je přesvědčený, že vinu na tom mají jeho sousedé a jejich děti, které ji namluvili, aby od manžela odešla. Vtrhne do jejich domu a začne je terorizovat. Sousedé to oznámí policii, ta jim však nevěří, protože ho považují za uznávaného požárníka s množstvím zásluh. Situace se zdramatizuje, když zabije opraváře, dva policisty, a nakonec zaútočí i na rodinu sousedů. Začíná tvrdý boj o přežití. (oficiální text distributora)

ScreamJay

Tak to ne, tohle jim nesežeru. Na dobrý thriller si tenhle teror jen hraje a na dobrou psychologii má moc špatný a nudný scénář. Charlie Sheen je prima komik a občas bych mu uvěřil i roli v nějakém akčním filmu, ale na vyšinutého psychopata nemá. Ne že by nebyl přesvědčivý, ale přeci jen jeho pohled pořád připomíná jeho komediální aktiva, než tahle vynucená pasiva. Trochu si Teror můžete připodobnit k jinému psychopatickému thrilleru, kterým byl Shlesingerův Psychopat ze San Francisca z 90tého roku. Ten sice měl své mouchy, ale byl o třídu lepší. Co se budování atmosféry týče určitě. Tady se tenhle u thrillerů podstatný bod rozhodli vyřešit dlouhými pohledy na Charlieho démonický výraz (který spíš než psychické vyšinutí naznačuje něco o akutní potřebě WC). Režijně se Craig R. Baxley potýká se stínem laciných televizních filmů a tak celé jeho snažení spěje k nevalnému výsledku. Ten moc nepodpoří ani nepřesvědčivé herecké výkony ostatních zúčastněných, ani nicotný závěr filmu, který už se na napětí úplně vykašlal a naservíroval chladnou předvídavost. Navíc dětské role, které jindy thrillery příjemně protkávají tady pouze tvoří prostředek onoho pominutí smyslů. Kam s ním? No na poli podobných filmů je to horší průměr někde okolo 2 hvězdiček. Pokud vám nevadí kličkovat mezi kalužemi symbolizující nulový scénář a chcete se pobavit u nezvyklého obsazení pana Sheena, pak čapněte pytlík slaných lupínků a zapněte si telku. ()

Antagonist

Under Pressure je průměrný s podprůměrnými herci. Světlou stránkou je tak akorát Charlie, který hraje fajn šílence a vcelku celý film táhne sám. Velká škoda nevyužitého potenciálu. Bez nadsázky se z toho málem vyklubal i pěkný horor, když už měl tu sekeru v ruce, mohl aspoň rozsekat (stačilo by pohmoždit) ty rozmazlený fakany. To by asi snímek ani nespatřil světlo světa, nebo možná jen s kapkou cenzury. Nu což, škoda... Have a rice day. ()

curunir

,,VOLAJ 911!" ,,JA NEVIEM AKO." ,,9 1 1." __ ,,Teror" vznikol ako videofilm, ktorý nikdy neuzrel prítmie kinosál, preto treba na neho tak hľadieť a náležite ho hodnotiť. Svojou dĺžkou i stvárnením pôsobí ako dvojepizóda seriálu z 90. rokov a práve v tom sa odrážajú jeho nedostatky. Akoby išlo o vynútený projekt, kde by bol Charlie Sheen obsadený do netradičnej úlohy. Hoci je dominantnou postavou filmu, osobne ma jeho herecký prejav nijako neohúril, pretože jeho šialenstvo je pomerne slabo vysvetlené chybou prostoduchého scenára s viacerými logickými nedostatkami. Kto má podobné žánrové kúsky rád, môže si prihodiť hviezdičku navyše. (800. hodnotenie, 44. komentár k filmu) ()

Grimaldi

Sousedské vztahy jsou občas komplikované, takový je život a takové téma jde černohumorně zpracovat do podoby třeba Vlastníků. Nebo jako zde do psychodramatické roviny. Nevím, čím to je, asi očima či celkově jeho pohledem ale Charlie Sheen pro mě vypadá jako někdo koho v noci v temné uličce opravdu nechcete potkat. Nebo jako v zdejším případě, nechcete vedle sebe bydlet. Jeho duševně nemocný hasič bohužel i přes náznaky nemá moc dobře vykreslený charakter což mi dost výrazně kazilo zážitek. Jeho postava prostě je jaká je a dělá co dělá. O nic lepší to není dějově na straně jeho obětí. Rozhodně nemají moje sympatie čímž sem neměl komu fandit. Zbylo mi jen čekat, jak to skončí. I díky relativně krátké stopáži tak s klidným srdcem píší, že jsem se sice nenudil, ale zároveň ani na jediný okamžik nebavil. ()

rublik05

Musím uznat, že role šíleného psychopata Charliemu Sheenovi perfektně sedla, jeho role působí přirozeně a celkové ztvárnění psychopata se mu velmi povedlo. Nicméně tady asi můj výčet kladů končí. Na snímku jde bohužel znát šíleně malý rozpočet. Vše působí tak nějak lacině, scénář taktéž neoplývá bůhví jakou kvalitou. Nad logikou, vzhledem k chování postav, si filmaři moc hlavu nelámali a je to ve filmu sakra znát. Velká škoda, že skvělý výkon hlavní postavy jde těžce na úkor mizerné režii a scénáři. Mít tak lepší rozpočet a filmaře, jistě by Teror byl daleko lepší. 4/10. ()

• Film se natáčel v Kanadě. (Grimaldi)
  • Film původně vznikal s úmyslem kinodistribuce, nakonec ale putoval rovnou na videotrh. (Grimaldi)