Sedmý syn (2014)

Mám tendenci hodně odpouštět filmům žánru fantasy, protože jich moc není a ke štěstí mi stačí pár fajn scén s digitálními příšerami a drsnými týpky ve zbrojích. Tady taky mhouřím oči co to jde. V kině jsem se celkem dobře bavil, ale pravdou je, že kdyby to nebyla zrovna fantasy ale třeba western, odpálil bych to jako pitomost. Takže mě vůbec neberte vážně :) P.S. Pusťte si soundtrack. Pecka! P.S.2: Po druhém shlédnutí ubírám další hvězdu. Fantasy nefantasy, ono je to fakt hovadsky splácané a neuvěřitelně hloupé. Ale aspoň efektní podívaná...

Sherlock (2010) (seriál)

Cumberbatch for president!!!!!

Hvězdná pěchota (1997)

Fim, v jehož hodnocení jsem se v průběhu let posunul od počátečního zavrhnutí k postupnému nadšení. Zde bylo zatím řečeno nejzávažnější slovo v žánru filmové military scifi. Kéž by se někdo dokopal k pořádnému pokračování, když dobře zatím dopadlo jen to čtvrté animované...

Vetřelci (1986)

Málokdy druhý díl překoná první. Tady se to povedlo. Dle mého názoru military pojetí vetřelci velmi sluší a druhý díl posunul celý příběh na vyšší level. Parádní a velmi pomalu stárnoucí záležitost.

Baron Prášil (1961)

Filmy Karla Zemana pro mě znamenají hrozně moc, od malička jsem na nich vyrůstal a každá televizní reprýza kteréhokoliv z nejslavnější verneovské či dobrodružné pětice byla pro mě malým svátkem. Ze zmíněné pětice považuji tento za nejzábavnější a nejrozmáchlejší. Tolik fantazie se skrývá v těch scénách a o originální výtvarné stránce ani nemluvě. K tomu skvělý M. Kopecký. Dokonalé.

Panna a netvor (1978)

Tohle osobně považuji za jedinou českou fantasy. Není to sice fantasy čistokrevná, pohádkové rysy zůstávají, ale díky ponuré atmosféře je to na hony vzdálené od klasického pohádkového pojetí. Zaplať pánbůh za ty dary. A úvodní scéna v lese je jedním slovem kulervoucí. Nekompromisních pět hvězd.

Legie (2010) odpad!

Tak neuvěřitelnou srágoru aby jeden pohledal. Nevím, jak nějakou chorou mysl vůbec mohlo napadnou něco takového uplácat! V tom "filmu" není dobře lautr vůbec nic.

Kód Enigmy (2014)

Neuvěřitelně citlivé, skvěle zahrané, strhující a zajímavé. Nepřijde mi to jako něco nudně zacílené na oscary. Naopak, ze zhlédnuté kolekce letošních oscarových nominací je pro mě nejzajímavějším snímkem, který je velmi dobře udělaný po všech stránkách, což jsem zatím jinak viděl jen u Birdmana. Cumberbatch podle mě skvělý a nebýt toho, že Edie Redmaine v Teorii všeho je tak dokonale věrný skutečnému Hawkingovi, býval by byl pro mě Cumberbatch jasným kandidátem na Oscara.

Strážci Galaxie (2014)

Jedním slovem boží. Krásně se na to kouká, hlavní hrdinové jsou jeden lepší než druhý a tak jako tady jsem se v kině už teda hodně dlouho nenachechtal. Scénář je ve své podstatě hrozná volovina, ale komu to vadí, je to úplně jedno, stejně je to super jízda od začátku až do konce. Jasná trefa do černého, bod pro Marvel!

Riddick: Kronika temna (2004)

No nic moc. Nevadilo by mi udělat z Riddicka space operu s X díly a temnou atmosférou, ale takhle teda ne. Je fakt že horor mu sluší mnohem víc. Na druhou stranu jsem to sežral celkem bez protestů, takže za podívání to stálo.