Země nikoho (2001)

Vynikající tragikomedie, která právě díky tomu, že vyluzuje úsměv na tvářích diváků, zůstane v hlavě mnohem déle, než jatka typu Ryan nebo Black Hawk Down. A to přesto, že to není tak dobrý film jako snímky výše zmíněné...

Smuteční host (1996)

Občas nějaké světlejší momenty, ale celkově dost nevýrazná romantická komedie (nebo že by drama?). Asi jen čtyři fóry na celovečerní film nestačí.

Insomnie (2002)

Takový lepší čtyři hvězdičky. Zejména díky zdrcující atmosféře, kterou Nolan umně vytvořil, je to vynikající a originální krimithriller, jenž dokáže malátné pocity z nespavosti vsugerovat značně dráždivým způsobem. Parádní akce na kládách.

Ucho (1970)

Skvělý thriller s odvážným obsahem. Nádherně vybudovaná atmosféra a bezchybné herecké výkony. Ale něco málo mi tam chybělo - snad silnější katarze nebo znepokojivější (ve smyslu pro mě osobně znepokojivější) celkový dojem.

Pretty Woman (1990)

Romantický etalon o pár hláškách, který má štěstí, že byl zabetonován do historie jako klasika. Popelku ze síně nejslavnějších pohádek taky už nikdo nevyžene.

Italština pro začátečníky (2000)

Vynikající romantická komedie, svěží, vtipná, ale možná až příliš naivní. V jednoduchosti je síla, v opravdovosti a upřímnosti kvalita.

Čokoláda (2000)

Pravidla moštárny byly lepší, propracovanější, dojemnější... a přitom ne na první pohled tolik přeslazené.

Zpívání v dešti (1952)

Miluju muzikály kvůli jejich pozitivnímu přístupu k životu - je nějaký ještě více pozitivní? Scenáristická i muzikální bomba přesně pro osobních TOP 10.

Divoká Woo (1998)

Pokud nejste černoch, tak na 100% velmi trapná a nevtipná komedie.

Barry Lyndon (1975)

Esteticky opojné dílo, které i přes svoji stopáž a rozvleklé tempo ani na chvíli nepustí. Nechápu jak to ten Kubrick dělá (teda vlastně dělal), že dokáže vytvořit tak nádherný film. Precizní, strhující podívaná, která se díky satirickému nadhledu, s jakým sleduje svého antihrdinu, nemůže okoukat.