Rodinné pouto (2001)

Film o mladých pro mladé. V Japonsku by to mohla být generační záležitost jako u nás Samotáři.

Hotel (2001) odpad!

Dobrovolně se přiznávám, že jsem tuto úchylnost nevydržel. Absolutně ten film nechápu a jen tak někdo mi ho asi nevysvětlí. Šílenost v tom nejotravnějšíím slova smyslu.

Gebirtig (2002)

Zajímavý námět bohužel není odpovídajícím způsobem zpracován - ať už jde o toporný scénář nebo televizní formu.

Blade 2 (2002)

Lepší než jednička - maximální výplach myšlenek = ve výsledku mnohem zábavnější dílko.

Ostrov (2000)

Geniální film s typickou Kim Ki-dukovskou morbidností, brutalitou a absurditou. Scéna, v níž je z háčků poskládáno srdíčko, patří do zlatého fondu kinematografie.

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Jeden z nejlepších filmů pro teenagery, co jsem v posledních letech viděl - je pravda, že tradiční "školní" stupidita dialogů nechybí, ale naštěstí je to kompenzováno několika originálními scénami (houpačka, Ledgerovo muzikálové číslo),

Hráči (1998)

Jestli máte rádi na nic si nehrající příběhy, filmy Johna Dahla, a pět hlavních herců tak jako já, bude se vám ten film rozhodně líbit. Chytlavé drama.

60 sekund (2000)

... aneb jak dokáže otravný scénář mrzké kvality zhatit talent Dominica Seny a potenciál Nicolase Cage. Smutná záležitost se zatraceně nevýraznou Angelinou (příště jiný účes, prosím).

Flákači (1995)

Tradičně dokonalý Smith se spoustou skvělých gagů, geniálních dialogů, funkčních vulgarit... a jako obvykle nechybí ani morální ponaučení. Jedna z top komedií historie, ve své době silně nedoceněná.

Princezna a bojovník (2000)

Tykwerova stabilní dávka pozitivní energie. Filigránský scénář, chemie mezi lehce naivně spojenou dvojicí a typicky tykwerovský happy-end. Oduševnělé a popcornové přístupné zároveň.