Tango a Cash (1989)

Svěží akční dílko, ve kterém mají navrh hlášky nad samotnou akcí.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Slepenec z absurdních, ale překvapivě málo vtipných scének. Dvě povedené epizodky (zvracení, zákop) nemohou vytáhnout tenhle snímek nad průměr. V porovnání s jinými Pythonovic filmy veliké zklamání.

Air Force One (1997)

Akce nudná, patos obrovský, Ford nezajímavý = zívačka pro TV v sobotu odpoledne.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Filmová báseň se zpěvy. Nádherná záležitost, která předběhla svou dobu o desítky let.

Obvyklí podezřelí (1995)

Geniální film - zejména díky geniálnímu Oscarovému scénáři a geniálním hereckým výkonům. Možná když by Singerova téměř geniální režisérská práce byla úplně geniální, tak by to byl nejgeniálnější film všech dob.

X-Men (2000)

Malá comicsová revoluce v přímém přenosu aneb film, který rehabilitoval okostýmované panďuláky v očích laické veřejnosti. Velmi dobrá práce, byť s trochu nevýraznou hudbou a popcornově zatím ještě uměřeným Singerem (těch eye-candy momentů je prostě málo). Ale všichni herci jsou typově dokonale zvolení. Což nás dostává k tomu nejpodstatnějšímu: Tenhle film dal kinematografii Wolverina! A Hugh Jackmana!

Svět podle Prota (2001)

Lehce vlezlej film, kterej možná někoho unudí k smrti, v někom probudí jeho lepší já a někomu (třeba mně) ukáže jak se dá vkusně natočit příběh plný lidskosti bez slzavého sentimentu.

Dokonalá bouře (2000)

Skvělé triky, svižná akce, ale kvůli "klasicky" vyvařenému scénáři to víc než lepší průměr prostě není.

Cesta do hlubin študákovy duše (1939)

Dokonalá komedie se spoustou parádních hlášek, nezapomenutelných gagů a skvělým Ladislavem Peškem. "Ňákej Kulík, to je plajer..."