Zachraňte vojína Ryana (1998)

Špičkový válečný film 90. let. Po technické stránce dokonalý. Kaminski se svou kamerou vrhl doslova doprostřed válečné vřavy, a tak může Spielberg divákům lehce zprostředkovat nelidský souboj vyplašených pěšáků se smrtí. Hlavní hvězdou je zkrátka a dobře úvodní masakr na Omaha Beach. Naštěstí se příběh může opřít o zajímavé (a prakticky neřešitelné) téma a výborné herce, takže po pětadvaceti minutách předčasně nekončí

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Vynikající¨komedie, možná i naše nejlepší. Spousta kultovních hlášek, bezchybných herců - prostě radost pohledět a bránice potrhat.

Blade (1998)

Není to ani taková řežba, ani tak cool štýlová pecka, jak se kdekdo tváří. Solidní comicsová akce, která občas trochu nudí, a pak překvapí slušným finále a ucházejícím záporákem.

Pravdivé lži (1994)

Spolu s T2 nejlepší Arnoldův film - vtipný, svižný, výborná akce. A Arnold umí i hrát! I když v češtině o stupeň líp než v angličtině s přízvukem z oblasti Štýrského Hradce...

Ben Hur (1959)

Stále působivý, stále živý, byť dnes malinko přetažený velkofilm, který se díky bohu neutápí ve své monumentálnosti. Působivé, byť šíleně dlouhé tři hodiny s několika filmařsky nebetyčnými momenty... kterým vévodí jedna konkrétní přenádherná scéna... vždyť víte která.

xXx (2002)

Při akci je Cohen dost dobrý, když se neběhá, neskáče neboo nestřílí, je to mnohem horší. Hodně zachraňuje Diesel a nechtěná vtipnost českých lokací. Těžce rozporuplný biják.

Batman navždy (1995)

Schumacher docela umí i Batmanovskou tématiku, když by Batman a Robin udržel alespoň takovouhle úroveň, bylo by o jeden debilní film míň a o jednu slušnou popcornovku víc. Super Carrey a fatálně svůdná Nicole.

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Jim Carrey a jeho xicht v krystalicky čisté (tj. k zbláznění vtipné) podobě. Odvažuji se tvrdit, že i scénář se hodně, ale opravdu hodně povedl. Některé gagy s oblibou cituju i po dlouhých deseti letech. Krásná Courteney je pak sladkou třešinkou na velmi povedeném dortu.

Ace Ventura 2: Volání divočiny (1995)

Pokračování je skoro vždycky slabší. Ne snad že by Carrey nebyl vtipný, ale nářez jako jednička to není.