• Krátkometrážní

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Kde je sakra Kate? Tenhle film vůbec nemuseli točit, spíš měli udělat pořádný pokračování předchozího příběhu.

Domino (2005)

Asi to je spíš na dvě hvězdičky, ale za Keiru přidávám jednu navíc.

Imaginaerum (2012)

Je fakt, že příběh asi není nic extra, ale ve mě stejně po zhlédnutí filmu zůstal neuvěřitlně hluboký prožitek. Tento film je jako poezie. Na první pohled nemusí dávat smysl, a ne každý ho pochopí, ale na pozadí je myšlenka, která tomu všemu dává smysl. A do toho samozřejmě nádherná hudba a ohromující vizuální zpracování. Krása.

Lucy (2014)

Tak zajímavej nápad na film a oni z toho ušmudlají takovej nesmysl? Fakt jsem zklamaný. Příběh nedával absolutně smysl, především druhá půlka. Nápad dobrý, ale zůstal dotčený jen velice povrchně, žádné hlubší zamyšlení, žádná pořádná zápletka, jen hromada pseudo-sci-fi obrázků, které v nás měly probudit nádech tajemna a úžasných věcí, kterých nikdy nedosáhnem. Prostě příběhově nesoudržný blábol,což ani Scarlett, ani Morgan nespravili... Na toto téma se toho dá vymyslet mnoho, ovšem tenhle příběh si z toho mnoha nic neukrojil. Bohužel, s takovouhle látkou, prostředky a herci mělo být naloženo o hodně lépe.

Pearl Harbor (2001)

Velkohubá onanie amerického patriotismu, opět hodně výbuchů, romantická zápletka, a i když vlastně Američani dostali na prdel, tak stejně vyhráli... Tamější publikum asi nad tím slintalo a hrdě hlásilo neomezenou hrdost a oddanost vlajce s pruhy a hvězdami, my normální Evropani nad tím jen úžasle kroutíme hlavou, co to zase Hollywood splodil za hymnus na americký národ. Nic než propaganda.

Ostrov (2005)

Pan režisér mě mile překvapil. I když filmy od Baye moc nemusím, tenhle stojí za to. Sice děr v logice má spoustu a ani tisíc explodujících aut a dalších pitomin si Bay neodpustil, ale přesto film vás chytí a nepustí. Hlavní zásluhu na tom má asi titulní dvojice herců. Já ani tomu McGregorovi nezávidím roli ve Star Wars, nebo že objel celej svět na motorce, ale mít jednu milostnou scénu se Scarlett, za to bych snad obětoval i končetinu :D

Pozemšťan (2007)

No, zřejmě jsem čekal od filmu něco jiného. Nechci říct víc, ale prostě něco jiného. Rozhodně jsem nečekal, že celý film se bude odehrávat pouze na jednom místě. Přesto se jedná o zajímavý snímek, člověka rozhodně donutí přemýšlet. Doporučuji dokoukat do konce, který je velice zajímavý. Mimochodem právě na kickstarteru probíhá sbírka na seriál na motivy tohoto filmu.

Extant (2014) (seriál)

Těžko zatím hodnotit, ale po dvou dílech to vypadá jako vcelku zajímavý počin, i když mi tedy místy nahání husí kůži :) Ovšem zajímalo by mě, jak se tvůrcům povedlo ukecat Halle Berry na roli v seriálu. Nicméně i kvůli ní se na seriál budu dál koukat. Edit: S přibývajícími díly se mi seriál líbí víc a víc, jen mě mrzí, že se v každé epizodě děj posouvá jen velice pomalu a někdy lze předvídat, co se stane.

300: Vzestup říše (2014)

Možná kdyby to ten Snyder i režíroval, tak to mohlo dopadnout lépe... ale fantastickým vizuálem nejde vyvážit nevýrazné herecké výkony a nepříliš silný příběh