• Krátkometrážní

Vincentův svět (2004) (seriál)

Čím déle se na ten seriál koukám, tím mi připadá lepší. Jeremy Piven je prostě boží! Je dobře, že v novějších sériích dostávají víc prostoru pro rozvinutí postavy i Turtle a Drama, kdežto Vince mi připadal až do sedmé série naprosto absurdně idealizovná postava (nikdy se nerozčílí, je hodnej na všechny a je skromnej, má prachy, talent, holky...?), potom se to samozřejmě zvrtlo, což jsem velice uvítal :) Příští rok se uvidíme u filmu ;)

Strážci vesmíru (1993) (seriál)

no co... ve školce to byla jen další záminka, proč jsme se mezi sebou řezali jak psi :D teď už bych bez zvracení nezhlédl ani deset minut tohoto "hraného anime" (hraného do těch největších uvozovek, co existují). Nicméně, světe! Připrav si sedm miliard pytlíků na blití, protože se dočkáme nového celovečerního filmu! (a já si říkal, že v Lionsgate nemůžou po Twilightu vyprodukovat větší sračku). * za dobrou výmluvu, proč ve čtyřech letech mlátit svoje kamarády

Za školu (2008) (pořad)

oukej, kdybych v soutěži sám nevystupoval, asi bych o ní taky nevěděl. Ale co, televizi jsem dostal, tak dávám na oplátku tři hvězdy :D

Friends with Better Lives (2014) (seriál)

Po prvním díle tři hvězdy. Uvidíme dál, třeba kvalita půjde nahoru, potenciál tu je. Bohužel jde o pořád stejný koncept, jaký vídáme už od doby Přátel (možná ještě dýl, ale takovej znalec nejsem). Vadí mi, že žádné postavě zde nelze přímo "fandit". Na druhou stranu, třeba postava Kate je dobře napsaná (sice vykrádačka Barneyho Stinsona, ale co...), bohužel ta herečka se na to fakt nehodí. Edit: stále více méně průměrný seriál. Není špatný, ale abych po čtyřech dílech dokázal prakticky všechny vtípky odhadnout dopředu, to by se nemělo stát. To by mělo přijít až v osmé sérii... Přesto díl s gigolem mě fakt pobavil, ne že ne :)

Kronika (2012)

Dobrý film, originální - i přesto, že filmů s lidmi s nadpřirozenými schopnostmi je poslední dobou hrozná halda. I tak to asi nebyl úplně můj šálek čaje. Navíc bylo jasné už od cca patnácté minuty, jak to dopadne. Speciální efekty na jedničku, Dane DeHaan má před sebou velmi slibnou kariéru - jak moje máma prohásila: "To je DiCaprio, ne?!"

Would You Rather (2012)

mrazivé, šokující, psycho a fakt hustý... tenhle film fakt není pro každého. Rozhodně ale musím pochválit za zcela nečekaná vyústění různých situací a vyhýbání se klišé obloukem větším než obchvat Prahy. Přesto se na to znova nekouknu, protože je to na mě moc.

Pán času (2005) (seriál)

Nikdy jsem u žádnýho filmu nebo čehokoliv podobnýho nebrečel. Až tady, u konce čtvrtý a šestý série... Pro mě jako milovníka sci-fi nemůže existovat lepší seriál, v tomhle je prostě všechno. Nejlepší věc, co kdy běžela v televizi. Tečka.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Větší béčkovej kýč z toho snad už ani udělat nešel. Logika a fyzikální zákony v tomto filmu prostě neexistují, hodně mi to připomíná Bollywoodské "trháky". Příběh prakticky žádný. A jestli ještě někdy v americkým filmu uslyším frázi "Mám něco, co ty ne - přátele!", tak asi už někoho zažaluju. Hvězdička za pěkný holky v hlavních rolích.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Výjimečný případ toho, kdy je druhý díl lepší než první. Velké plus především za ztvárnění totalitního režimu, které v jedničce tak zoufale chybělo, a propracovanější postavy (byť furt čekám, kdy Peeta všechny podrazí :D). Bohužel jsem musel strhnout hvězdičku za přespříliš otevřený konec (respektive to konec ani nebyl), který bych čekal tak maximálně u seriálu, ale ne u filmu takového kalibru. O to víc se ale nemůžu dočkat dalšího dílu :)

Strážci - Watchmen (2009)

Nemůžu tomu dát pět hvězdiček, protože se mi prostě ten konec nelíbil. Jinak celkově je to film velmi pěkně zpracovaný a divil jsem se, že jsem se neztratil v tom množství retrospektiv a epizodek. Jo a Rorschach je prostě borec :)