• Krátkometrážní

Železná srdce (2014)

Působivý film na velkém plátně. Dobře zahraný, vtípky povedené, napětí z děje jen kapalo, dokonce nehty jsem si kousal. Tak trochu Expandables zasazení do druhé světové, až na to, že to bylo přece jen realističtější. Na druhou stranu se mi zdá, že některé scény se daly zkrátit nebo prostě vynechat, aby zbytečně nenatahovaly stopáž, ale v zásadě mi to nevadilo. SPOILER! Co mi vadilo byl zase debilní konec. To je prostě neduh filmů posledních let, ať v tuzemsku nebo v Hollywoodu. Stupidní konce mi vždycky kazí dojem z filmu a tentokrát se jim to "podařilo" taky. Že Brad Pitt schytá několik kulek (tři), je celkem v pohodě a bojuje dál, to tu bylo už např. v Pánovi prstenů nebo v Posledním samuraji či v dalších x filmech. Ale ještě horší byl ten SSák, který nechal Logana Lermana žít bez zjevného důvodu. NE! Takhle to fakt nedělali! SSáci byli pěkní parchanti a rozhodně nenechávali naživu cizí vojáky. Najmě, když s nima půl dne bojují. To je prostě blbost. Kdyby jeden z nich byl civilista a neprásknul druhého ostatním, tak to pochopím, ale tohle byla kardinální ptákovina a odbytej konec.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka (2010)

Doteď těžce lituju těch peněz, co jsem si připlatil za 3D, protože kdybych nemusel na sobě mít ty brýle, tak bych vůbec nevěděl, že jsem na 3D film šel. Knižní Narnie miluju, ale tohle prostě nebylo nic moc a chabé 3D provedení moje hodnocení ještě snížilo. Asi zatím nejhorší díl série. Na další díly asi už do kina nepůjdu.

Star Wars Povstalci (2014) (seriál)

Nemám rád tu animaci, stejně jako u Clone Wars, ale jinak je to zatím na hodně dobré úrovni (a to je u Disney Channelu sakra co říct), ovšem těším se víc na nový film.

Gamer (2009)

Dejme tomu slušný námět, ale zpracování nic extra, film si hraje na něco víc, než na co má. Nejvíc mi ale vadila kamera. Vím, že někdy tenhle styl má svůj účel, ale tady se mi to fakt nelíbilo.

Na hraně zítřka (2014)

Excelentní příklad toho, jak to dopadne, když se blocbusterového filmu chopí (velice) schopní scénáristé a zároveň se film zpracuje na jedničku.

Nymfomanka, část I. (2013)

Tak nějak rozumím Trierovi proč to chtěl natočit a co tím chtěl vyjádřit. Ovšem mě ten film ani jako strarýho prasáka přiliš nebavil... Edit: Teď mě tak napadá, že jestli chtěl opravdu přirozené herecké výkony, především, co se týká sexu, tak tam měl režisér normálně obsadit pornoherečku a nemusel by hlavní protagonistku dublovat pornodvojnicí...

Vejška (2014)

Film je velmi kvalitní, ovšem dostal jsem z něj menší depresi, jelikož se úzce dotýká mojí generace. V čem film bezesporu vyniká, je výborná kamera (i když nevím, jestli některé detaily jsou úplně účinné) a samozřejmě hudba, která ten film posouvá o něco výš. Bohužel mi ve filmu chyběla trošku větší hloubka příběhu, připadal mi málo rozvedený. Klidně bych zkousnul i delší stopáž. Dále mi připadalo, že oproti Gymplu zde bylo nějak méně postav; nebo to bylo možná proto, že se tam některé z epizodních rolí minulého dílu vyskytovaly častěji (zrzoun, Kolman starší, Petrova matka). Film celkově působí mnohem pesimičtěji než Gympl a vtipných hlášek hodně ubylo (a spousta jich už byla v trailerech nebo ukázkách), což mi přijde docela škoda. Na druhou stranu - v životě to taky není sranda a mohli bychom říci, že tento film poskytuje mnohem realističtější pohled na problematiku než jeho předchozí díl. Přesto doporučuji zhlédnout, pokud nemáte zrovna depresi.

Selfie (2014) (seriál)

PILOT: Jediný důvod, proč jsem se na tuhle věc kouknul je, že tam hrají moji oblíbení herci Karen Gillan a John Cho. Za to taky ty tři hvězdy, protože jinak je celé téma tohoto seriálu šílená kravina. Sice jsem rád, že kritizují dnešní společnost, především mladých lidí, kteří furt visí na netu, ale nesedí mi příběh a jeho logika (po jednom trapasu zničehonic tolik sebereflexe? to se mají naši politici co učit), natož styl humoru. Humor založený na trapných situacích mi fakt nesedí, i když třeba v Americe je to celkem populární (Prcičky, Čtyřicítka na krku, všechno od Setha Rogena,...). Ale třeba se to s dalšími díly zlepší. Co se týče Karen - je vidět, že se jako Britka snaží o americký přízvuk, ale není to ono. Navíc mi připadá, že někdy dost přehrává a asi jí to není úplně přirozený chovat se jako hloupá nána.

Ong-Bak 2 (2005)

Příběh ještě horší než v Ong-bakovi (samozřejmě asi nebudu první, kdo sem píše, že tenhle film není pokračováním Ong-baka, ale úplně jiným filmem). Často scény nenavazují logicky na sebe, občas mám pocit, že jsem něco nepostřehl. PŘESTO je to úžasný film, především díky výborné choreografii bojových scén, jejich propracovanosti, realističnosti a co si budem nalhávat i jisté brutalitě. Ale především díky schopnostem Tonyho Jaa. Na tom celý film stojí a vy jen čekáte, až zase začne někomu lámat hnáty (a že jich zpřeláme hromady). Rozhodně doporučuji všem fanouškům bojových umění a těm, kteří chtějí pro změnu něco jiného, než hollywoodsky ohrané kung-fu. P.S.: Doufám, že to vyhrálo nějakou cenu, za ten neuvěřitelně dlouhý a dokonalý záběr z toho točitého schodiště/hotelu.

Ong-bak (2003)

Příběh trochu slabší, ale bojové scény jsou prvotřídní a dosti brutální. Muay Thai je zcela něco jiného než "ohrané" kung-fu. Všechno natočeno bez dablů, drátů a kaskadérů, což se v amerických filmech podobného ražení jen tak nevidí. Tony Jaa to prostě umí. Škoda jen, že ten český dabing je příšerný.