• Krátkometrážní

Avengers: Endgame (2019)

Završení nejnákladnějšího seriálu v dějinách lidstva. Jak mě bavilo Infinity War, tak mě tohle nezaujalo. Děj v mnoha fázích předvídatelný a pokud jste viděli finále první řady Legends of Tomorrow, tak se pocit již viděného násobí. Výsledek poslední bitvy s Thanosem tomu aspoň dá nějaký emocionální rozměr, ale jinak jsem se skrz celou prostřední část filmu docela kousal nudou. Normálně bych tomu dal spíše tři hvězdy, ale s tím, jak neúměrně vysoké hodnocení to má tady, dávám dvě.

Hra o trůny - Zimohrad (2019) (epizoda)

Hodně hodně vlažný rozjezd. Jediná dobrá věc na tom byla ta lekačka.

Strážmistr Topinka - Zločin na poště (2019) (epizoda)

Nic jsem od toho nečekal a byl jsem celkem příjemně překvapen. Líbí se mi 'odlehčený' styl vyprávění, i když samozřejmě to není žádná extratřída a tempo vyprávění někdy docela dost kolísá (zde zvlášť na konci). Ale i tak docela fajn oddechovka, která neurazí (a to se mi u českých seriálů často nestává).

RKO 281 (1999) (TV film)

Velice kvalitní film, který i lidem bez filmového vzdělání dokáže přiblížit okolnosti vzniku jednoho z nejvýznačnějších filmových děl historie. Snímek se sice nevyhne různým osudovým až klišovitým monologům a prohlášením, zveličováním běžných činů protagonistů a tak dále, ale to vzhledem ke kvalitě zpracování (na to, že se jedná o TV film) jsem ochotný tvůrcům odpustit.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Vlastně docela dobrý. Člověk se zasměje, pokochá se Karen Gillan, která konečně dokázala pořádně prodat svůj komediální talent a ani ho netrápí, že je to další pečlivě vykalkulovaný hollywoodský produkt, který s původním filmem moc společného nemá - především postrádá lehce hororovou atmosféru, kterou jsem jako malý z původního filmu cítil. I když musím ocenit, jak se původní materiál povedlo zaktuálnit a přenést do současné doby, kdy by opravdu další zápletka s deskovou hrou působila absurdně. Kromě toho jsem nemohl během sledování pustit z hlavy epizodu Červeného trpaslíka "Pistolníci z Apokalypsy", kterými se scénárista velice pravděpodobně inspiroval.

V zajetí démonů 2 (2016)

Dost kvalitní bubání, lekačky tam, kde je nečekáte, kvalitně vykreslené postavy, velice dobré obrazové zpracování. Škoda jen, že na konci se to vyřešilo najednou tak nějak snadno...

Zakladatel (2016)

Dobře zpracované, ale bez výraznějších emocí a napětí. Člověk by řekl, že po Social Network už všichni budou vědět, jak na to.