Milenci ze severního pólu (1998)

Precizní tvůrčí práce. Amíci, co točí své slaďárny by si měli vzít příklad. Takto se točí romantické drama. Ano, tento snímek lze skutečně nazvat filmovým uměním! Zde je vidět vytříbený cit pro filmařské řemeslo ale i lásku k filmu. "Milenci ze severního pólu" mají neuvěřitelnou hloubku a emocionální náboj a city hlavních představitelů sálají z každého záběru. Především smutky, trápení, starosti a radosti jejich společného souznění jsou velice zřejmé a realisticky ztvárněné ( ano! herci zaslouží 1* ). A přes to vše, je však celý průběh snímku zahalen jakousi depresivní šedí a ponurým závojem z kterých mrazí. Život je zkrátka černobílý což je nakonec zjevné i v Anniných očích - 5* za 87%

RoboCop (1987)

Ta myšlenka - z mrtvoly policajta stvořit kyborga, co má nakonec lidské emoce a city, mě v tomto podání neoslovila. Po této stránce je to nedotažené a ani ne moc dobře napsané. Zato akční přestřelky a honičky v ulicích, tak to je už jiná káva. Z toho pohledu je vše v pohodě a baví to i přesto, že místy to už vypadá mírně zastarale. RoboCop nikdy nebyl můj oblíbený hrdina ale musím uznat že tento úvodní díl má ještě dobrou úroveň oproti dalším projektům s RoboCopem. 3,5* za 71%

Obřad (2011)

Těžkej průser! Asi nejhorší film o satanismu, potažmo o exorcimu co jsem viděl! Ten blbeček v hlavní roli je absolutně nevýraznej, s věčně kamenným výrazem. A Hopkins, ten to taky zrovna nezachránil. Zahrál to hodně pod svoji úroveň, s výrazem věčně zhoubovanýho ducha svatýho v deliriu! A do třetice - celý ten film je napsaný jak od žáka z pomocný, který pár dní zpět poprvé masturboval u Exorcisty! Ufffffffff...........už se nebudu rozčilovat :D Jen mě štve jak se dokáže promarnit šance na slibný film! Čekal jsem že to bude minimálně dobrý. Ale je to shit......!!! 2* za 40%

Pokoj 1408 (2007)

John Cusack podává výkon nad rámec svého hereckého umu. Tady se mi hodně líbil, stejně jako napínavá atmosféra a překvapivé rozuzlení. Budiž důkazem to že z některých scén skutečně mrazilo v zádech. Kvalitní hororový kousek co stojí za pozornost. Další důkaz, že to jde i bez hektolitrů krve. 4* za 77%

Ace Ventura: Zvířecí detektiv (1994)

Jim Carrey, soukromý očko přes domácí mazlíčky a ztřeštěnější než kdy dříve a možná vlastně i později! Jeho, pózy, grimasy,posunky a xichty jsou neskutečný. 4* za 76%

Blbý a blbější (1994)

Jedna z nejoblíbenějších komedií z mého dětství. Prostě klasika! Také jedna z prvních amerických komedií, co jsem viděl. Jim Carrey a Jeff Daniels se skvěle doplňují ( i když Carrey ho trošku převyšuje ) a sypou z rukávu jednu šílenou situaci za druhou, vtip za vtipem! Někomu to může chvilkama připadat nevkusné. Ale zrovna u těchto dvou týpků mi to nevadí a v žádném případě to není trapné! Oni prostě umějí a zde jsou v nejlepší životní formě. 5* za 84%

Ve jménu krále (2007)

Scenář je hloupý, neoriginální a úplně na nic. Masky jsou většinou příšerné a to hlavně u těch "krugů", vždyť vypadají jak obří, oživlé psí výkaly. Celé to navíc působí tak nuceně a uměle až je to k pláči. Korunu tomu nasadil herecký konkurz. U některých nechápu že se k tomu snížili u jiných zas to jak se dostali i do tohoto snímku. Velmi podprůměrné fantasy bez špetky atmosféry, co působí amatérským dojmem. 2* za 38%

Sponzor (1999) (TV film)

Nenáročná televizní komedie s netradičním tématem. David Suchařípa prostě pobavil. Bez něj by to bylo poloviční. 3* za 60%

Romper Stomper (1992)

Romper Stomper má mnohem lepší atmosféru než komerčně úspěšnější a známější "Kult hákového kříže". Navíc má k dané problematice více co říci a ze snímku je to cítit. Odborník na problematiku neonacismu v Austrálii nejsem ale zcela jistě vím, že nějak podobně to mezi těmi "bezmozky" funguje i v kterékoliv jiné zemi. On nácek z Ruska, USA, Česka nebo třeba Německa bude mít v hlavě nasráno přibližně stejně jako ten z Austrálie! Jistěže v tomto případě je děj vygradován až do extrému. Ale je tomu tak záměrně! Oni si "Boneheads" servítky neberou o tom si nedělám iluze. A zvláště když je jich deset a více na jednoho jak je přímo v Romper Stomper krásně vidět. A stejně tak si servítky nebere ani tento film. Navenek je plný brutálního násilí a fanatismu. Komu to ale nevadí, zaručuji skvělý zážitek protože pod skořápkou toho všeho se skrývá i silné sociální drama, jehož děj je paradoxně protkán pocity samoty a beznaděje v ústřední postavě Daveyho, který prožívá vnitřní boj poté, co se zamiluje! Herci vůbec ztvárnili neonacistickou bandu opravdu věrohodně a zdatně jim koučuje zde dá se říci teprve začínající Russell Crowe. Ještě bych zmínil dokonalý soundtrack a to nejen co se týče songů ale hlavně a především instra. 4* za 84%

60 sekund (2000)

Libovej soundtrack, úchvatná Angelina, nablejskaný káry to jsou hlavní lákadla proč se na 60 sekund juknout. To ostatní už tolik lákavý není. Celá ta zápletka je taková nanicovatá a o její reálnosti by se dalo dlouze diskutovat. 3* za 66%