Pluto Nash (2002)

Bože Eddie do čeho jsi to zase vlezl! To, že už netočíš libový komedie na to jsem si zvykl ale už nějakou dobu střídáš ty alespoň průměrné filmy s příšernostmi tohoto typu, to už asi bude smutná pravda! A je to čím dál častěji! Tohle je trapný superbrak který je ztrátou mého drahoceného času. Lituji lidi co za Pluto Nash zaplatili lístek do kina. Kdybyste ty prachy za vstupenku rituálně spálili na počest rozloučení s Murphyho hereckou kariérou, udělali by jste líp! 1* za 18%

Výchovný tábor (2007)

Sice film s psychologickými aspekty ale stále jen oddechový thriller. Špatné obsazení herců kteří nedovedli vytěžit maximum, tudíž atmosféra která by měla u podobných snímků být tím zásadním a nejlepším hlediskem, je zde pouze průměrná a bez většího napětí. Zdálo se mi malinko, že se to snaží hrát i na něco víc! Což je škoda protože ten námět, ať už je to podle skutečné události či nikoliv, je velice nadějný a perspektivní! Za mě 3* za 63%

Pád Bílého domu (2013)

Po akční stránce je to kvalitní kousek ale vezmu-li v potaz tu možnost, tak je celý ten děj docela postavený na hlavu! Myslím, že ve skutečnosti by ti korejci byli pod drnem dřív. než by řekli Kim Čong-un!!! Je to zkrátka záhada, celej Bílej dům je plnej desítek po zuby ozbrojenejch nejlepších agentů, z kterejch je během deseti minut sekaná a jeden jedinej pak všechno vyčistí do rána! V jinejch filmech to člověku tak nepříjde a tolik nevadí ale kurva vždyť tohle je jedno z nejstřeženějších sídel na světě! Ale jak říkám, po té akční stránce je to naopak bomba a když se jich začne Butler jednoho po druhém zbavovat, tak jsem na ten nesmysl rychle zapoměl. Bohužel je to zároveň jediné hledisko, díky kterému mě to bavilo a jediné které se dá nazvat nadprůměrným! 3,5* za 70%

Číslo 5 žije (1986)

Klasické rodinné sci-fi! I když spíš více směřované na dětského diváka. Dnes už je to opravdu takový "retrosnímek"! Ale příjde mi kouzelný a vtipný stále stejně jako když jsem byl ještě dítě! 4* za 80%

Billy Elliot (2000)

Na to, že filmy o tancování, baletu, divadle atd. příliš nemusím, to bylo dobré. Zřejmě proto že ústřední myšlenka byla hlavně o soužití a rozepři otce se synem ale také o tom jaký význam může mít chudoba na náš život. A ačkoli otec se zapřísáhle a přesvědčeně angažuje ve stávce horníků, stejně nakonec podlehne těžařskému molochu jen pro to, aby si jeho syn splnil sen a mohl něčím být. Jejich společný sen pak vykrystalizuje na samém konci při Billyho velké premiéře. Takový oddychový film s příjemně odvyprávěným lidským příběhem. 4* za 76%

Zámotek (1985)

Zámotek je plytká a nezáživná sci-fi komedie která občas pobaví ale v dnešní době tento snímek už trochu odvál čas. Škoda, do té doby co objevily ty zámotky, to vypadalo alespoň nadějně. Ale ta LDNka to celé zabila! Já to z dětství neznám, takže na to zřejmě nemám tak nostalgický pohled jako mnozí uživatelé. Ale zcela jistě dokážu pochopit to, že to má okolo 70%. Já mám taky spoustu snímků na které nedám dopustit protože se staly částečně vzpomínkou na mé dětství. Takže chápu že někdo to vidí jinak. Ale jak říkám, pro mě příliš povrchní a s naprosto amorálním závěrem! 2* za 46%

Temné spiknutí (1997)

Bože to je tak hloupé.... :D Přitom ta myšlenka na které to stojí ( ten program pro kontrolu ) neni ze scénaristického hlediska vůbec špatná. Problém však je že nadprůměrní herci jsou zde průměrní a průměrní herci hrají podprůměrně. Mnoho blbostí a nejasností ve scénáři tvoří nesouvislý a nereálný děj. A teď ten největší mínus - akční scény absolutně vytržené z kontextu. Ty byly jak kdyby je dělali Tom a Jerry. Tam si tvůrci zavařili nejvíc. Tam kde by to mělo být na nejvyšší vážnosti se člověk potrhá smíchy. A Sheen, ten ať raději zůstane u komedialního žánru. Jediný opravdu kvalitní snímek co natočil, co si teď vybavím je Wall Street! 2,5* za 47%

Bella a Sebastián (2013)

Překrásné přátelství dobrosrdečného Sebastiána a věrné Belly v krušných dobách 2.světové války ve sladké Francii. Nádherný, dobrodružný příběh pro celou rodinu který chytne za srdce. Přestože filmů o člověku a jeho věrném psu bylo již natočeno nespočet, tento řadím k těm lepším a zdařilejším snímkům. Především výborný scénář a nádherná krajina hor tomu dávají šmrnc. Mimochodem soundtrack je velice zdařilý obsahující hlavně příjemnou, uvolňující hudbu! 4* za 79%

Brutální Nikita (1990)

Vím, co tím autoři chtěli říci a jaká myšlenka za tím stojí ale jsem poněkud zklamanej. Především kvůli Anne Parillaud. Ne že by hrála špatně, její výkon byl po herecké stránce kvalitní! Ale ať se snažila sebevíc, do té role mi prostě nesedla a jako uřvaná, rozmazlená smažka byla mě osobně proti srsti a neskutečně protivná. Což neplatí o vynikajícím Jeanovi Renovi se smrtelně kamennou tváří který kosí každého na potkání. Též charismatický Tchéky Karyo je velkým plusem pro Nikitu! Akční scény jsou více než dobré ale bohužel je jich jak šafránu a zbytek snímku již víceméně patří "menstruací podrážděné" Nikitě a jejím cholerickým výlevům. 3,5* za 73%

Nepřítomnost (2011)

Tak že je to horor druhořadý kategorie musí být všem jasný již po prvních záběrech. Ale musím uznat, že na "nízkorozpočťák" to bylo dobré a s napínavou atmosférou. Do hlavní role teda mohli dát hezčí a hubenější herečku a ne takovou Mařenu jak odněkud z kravína! Ta se tam opravdu nehodila. I když zas to působilo víc reálně. Ale to je právě ono u většiny hororů na to neni člověk zvyklej - všude se cpou sexbomby. Abych řekl pravdu, ten konec mě překvapil a vůbec jsem nečekal že to tak dopadne. Vše zůstane otevřené a nadále tajemné. Po prvních 30ti minutách jsem předpokládal, že jde o nějakou duchařinu a byl jsem mírně zaskočen a překvapen docela originální zápletkou. 3* za 62%