Hon na čarodějnice (2011)

Když jsem viděl zdejší hodnocení, čekal jsem to mnohem horší. Je to ale jen průměrné. Žádný vyložený propadák to není. Cage tu zrovna nezáří se svým výkonem což platí i pro většinu ostatních herců. Ta ponurá atmosféra je zvláště v druhé části snímku poměrně důstojně vykreslena. A závěr tak nějak spatlali do "vítězného konce". Průměrné odpočinkové béčko. 3* za 64%

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Přirozeně to v sobě nemá hloubku jako třeba Kmotr, Tenkrát v Americe a podobné starší a slavnější klasiky tohoto žánru. Vlastně je to jak oheň a voda. Nicméně Gangster Squad má příjemně svižné tempo které mu sedí, plné dobrých akčních scén a trefných dialogů. A tak je vlastně o zábavu postaráno i bez větší myšlenky kterou by to mohlo mít! 4* za 75%

Souboj cti (1996)

Divácky záživný je pouze závěrečných 30 nebo 40 minut. Tedy turnajové souboje! Po herecké stránce není u nikoho z představitelů co hodnotit, takže raději se zdržím komentáře. Také bylo zajímavé sledovat střetnutí různých bojových stylů a umění. Toť ale vše co k tomu můžu říci. 2* za 44%

Rudá Sonja (1985)

Nejsmutnější na tom asi je, že to bylo s největší pravděpodobností míněno vážně. Já to z toho prostě cítím. Ale věřím, že tvůrci to nemysleli zle. Jen šlo o průměrné či podprůměrné filmaře s velmi slabým citem pro fantasy žánr. To se holt musí dělat s láskou a péčí. Není to pro každého. 2* za 46%

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Je to americkej vánoční brak a navíc místy nevkusnej, s nevhodnými scénami a situacemi ve spojení s vánočními svátky. Reálně to v dnešní době vidím na 2* ale nějak se mi nechce dávat míň než 3*! Asi proto že jako malýmu špuntovi se mi to líbilo ( no jo, ty děti!!! ), takže malinko nostalgie?!? 54%

Terminátor (1984)

Kultovní, akční sci-fi klasika která proslavila Schwarzeneggera několikanásobně více, než předešlá úspěšná role Barbara Conana. Zde dostal Arnold definitivně přídomek "akční hrdina" ačkoliv pokud mě paměť neklame, toto je paradoxně jeho jediná záporná role v akčním snímku z těch co jsem doposud viděl. Pro Terminátora mám jen samá superlativa i přestože jsou trošku na jedničce, v některých pasážích, znát již ta léta. Pro všechny fanoušky tohoto žánru je to stále pecka, povinnost a kult! 5* za 85%

Rocky (1976)

I když sportovní dramata většinou nejsou tím pravým ořechovým pro mě, tak musím uznat že Rocky skvěle graduje a já se nemohl dočkat až Apolla Creeda roznese "Italský hřebec" na kopytech. 4* za 81%

Soudce Dredd (1995)

Já jsem byl celkem spokojen! Tedy když zapomenu na to, že na tu dobu to již mohlo být vizuálně zpracováno lépe. A když pominu to jelito Roba Schneidera kterej tomu alespoň u mě dost kazí celkový dojem. Ty jeho komické výstupy jsou z 90% trapné a myslím že jeho obsazení byl jeden velký omyl. Měl raději zůstat u svých většinou přiblblých komediálních škvárů. Stallone svou roli zvládl docela uspokojivě a zápletka byla též dobrá. Akční scény naprosto v pořádku. Takže celkem slušné béčko. 3* za 60%

Sedm statečných (1960)

Westernová klasika s herci z nichž jeden má větší charisma než druhý. Američané se skvěle chopili příležitosti a remake inspirující se Sedmi samuraji zasazený do prostředí divokého západu, konkrétně do mexické vesničky, jim vyšel parádně. Pro mě osobně jsou největší taháky Brynner a McQueen ti zde opravdu excelují. Ale ani ostatní se nenechávají zahanbit díky čemuž vznikla tato legendární a nevšední přestřelka. Souboj cti za svobodu a proti bezpráví! 5* za 88%

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Vypiplaný audiovizuální kýč na který se hezky kouká je víceméně zbytečností jelikož drákulovin již bylo natočeno tolik, v kolik netopýrů se Luke Evans promění! Poslední opravdu kvalitní kousek byl ten od Coppoly s Garym Oldmanem a ještě docela ušla parodie s Lesliem. Abych jen nehanil, tak příběh měl celkem slušně temnou atmosféru s ještě temnějším Charlesem Dancem v roli upíra. Jinak jde o průměr - 3* za 64%