Tenkrát v Americe (1984)

Vynikající gangsterské krimi drama je lahůdkou ve svém žánru pod mistrovskou Leoneho režií. Dnes je to již legenda co se mafiánských story týká ale pravdou je, že je to i unikátní drama jako takové. Bravůrní herecká práce hlavních představitelů sálá z každé scény. Scénář a kamera na špičkové úrovni. Kvalitní a vyrovnaný děj a zápletka, jenž je zde tak trochu rozvrstvena. Procítěná psychologie postav z nichž v každém záběru přímo cítíte momentální emoce. Ano, to vše v sobě skrývá tento nevšední, kultovní snímek! Konkrétně u tohoto filmu mě ale velmi mrzí způsob jakým se na ČSFD hodnotí. Jelikož 4 hodiny mi přišly zbytečně a příliš dlouhé a našlo se pár scén co nemusely být až tak moc natažené, tak na plnej počet to nedám i když je to o moc lepší než desítky filmů co ode mě dostali 4*. Tak to zkrátka cítím, za 4,5*. Škoda, jinak to vidím na krásných 87%

Konec světa (1999)

Co si o tom myslet??? Chvilkama výborná atmosféra i akce a pak najednou těžká parodie. Ale nepovažoval bych to za brak nebo propadák. Konec světa byl pro mě určitě zábavnej snímek ale nesmíte ho brát příliš vážně. Je to spíš taková odpočinková zábava pro nenáročné u který jednoznačně vypnete! 2,5 za 55%

Těžká rozhodnutí (2010)

Brendan Fraser není dobrý herec pro dramatické role a na výsledku filmu je to jasně vidět a znát. Harrison Ford je tu oproti tomu celkem průměrnej když to srovnám s jeho dalšími snímky a navíc mi jeho role byla celkem protivná. Působil na mě jak nějakej cholerickej, schizofrenní, napůl šílenej vědec což možná trošičku svědčí i o tom že příběh také nebyl úplně nejsilnější. Tedy přesněji myšlenka to byla obrovská ale nebyla zde nastíněna tak, aby se využila velikost a síla jejího potenciálu. 3* za 68%

Sedmý syn (2014)

Na tomto fantasy snímku je nejlepší trailer! A to zcela upřímně! Když jsem ho viděl, čekal jsem výpravnou, temnou, fantasy epopej. O to horší bylo mé zklamání, když jsem shlédnul na oko líbivou, dětskou pohádku s děravým scénářem a s místy přihlouplými dialogy. Seventh Son je typické digitální pozlátko o tom žádná. Alespoň můžu říci, že je tedy kvalitně zpracované po technické stránce. Zvláště animátoři a tvůrci co mají na svědomí triky by zasloužili pochvalu. To ostatní buď průměr nebo škoda mluvit. 3* za 65%

96 hodin: Odplata (2012)

Těžce předvídatelný děj je v mnoha ohledech téměř kopírka jedničky. Scénář je slabý, místy hloupý. Závěr hanebně odfláknutý! Taken 2 zkrátka nepřináší nic nového, na čem by jsme si již nesmlsli v prvním díle a tak šlo jen o to, sepsat scénář který dává jakž takž hlavu a patu, vtěsnat do něj co nejvíce akce a penízky sypte se! Je to už zkrátka jen druhořadý akčňák který se veze na věčné vlně stereotypu "dvojek", jak už to bývá u devíti pokračování z deseti! Jedno tomu ale nelze upřít - ani chvíli jsem se rozhodně nenudil! Za sebe dám 3,5* za 71%

Annabelle (2014)

Nechápu až tolik nízké hodnocení!!! Jistě, s trochou kritiky lze říci že po technické stránce to není zrovna ono a herci jsou takový standardní hollywoodští pózeři. Ale že je to vykrádačka obstarožní klasiky přecpaná žánrovými klišé??? No a co jako!!! Ať mi někdo řekne co není vykrádačka a v čem v dnešní době, v roce 2015 nespatřuje klišé?!? A zrovna u hororu toto platí dvojnásob!!! V době kdy bylo natočeno již téměř vše co se natočit dá jsou nové nápady, kterých mnoho není, buď ještě více k smíchu než tyto "vykrádačky" nebo remaky a nebo se originalita skrývá často v experimentálních nebo nezávislých projektech, které stejně mnoho lidí nezná protože ruku na srdce, v dnešním konzumu 70% pindíků i tady na ČSFD žere "pouze" blockbustery a nějaké nové, nezávislé, nedej bože experimentální produkty jsou jim buď putna, nebo o nich nemají ani ponětí! Ano taky sleduju blockbustery a rádoby "velkofilmy" ale taky mám rád klasiku, novou vlnu, nezávislé a experimentální filmy i festivalové jedinečnosti. A je mi jedno jestli je to pro sto nebo sto tisíc diváků, nebo jestli to má rozpočet deset a nebo milion dolarů! Ve finále to o kvalitě stejně nerozhoduje a sám jsem se již několikrát přesvědčil že i béčkový film může dostat pětihvězdičkové hodnocení. A přes všechny nedostatky které v sobě Annabelle má, je pro mě příjemným oživením již zaběhnutého tématu a já se dobře bavil. 4* za 74%

Mistři (2004)

Mistři jsou hodně podceňovaným filmem a je tomu škoda. Neznám moc filmů kde byla tak vytříbeně nastíněna česká nátura. Ano Mistři ukazují čecháčkovství, falešné vlastenectví, lidskou faleš, mstu a nenávist ve své nejhorší oplzlé podobě. Všichni herci jsou vynikající ale vyzdvihl bych především Ornesta, Budaře a Černouška na to byla radost se dívat. Myslím, že co se týče vyobrazení té naší národní povahy, bylo to téměř dokonalé. Ano, hokejová země která se spojí když se vyhrává při svátku hokeje a "co jsme si, to jsme si", ale když jde o něco podstatného co přímo ovlivňuje náš život a jeho úroveň, člověk vidí jen to tupé stádo! Vynikající snímek hlavně pokud chcete nahlédnout do pravého, českého sebeuvědomění! 4* za 75%

Zapomenuté světlo (1996)

Posmutné drama s takovým poetickým nadhledem, se kterým ukazuje život na vesnici a především životní strasti faráře, jenž se všemi silami snaží zachránit milovaný kostel před rudou mašinérií. Rozhodně jeden z těch TOP porevolučních filmů. Má to v sobě cit a emoce a herci podávají špičkový výkon. 4* za 77%

Chvění (1990)

Když to neberete vážně což je také účelem, je to docela zábavná a vtipná podívaná. Jo to je příklad snímku co si dokáže dělat legraci sám ze sebe. 3* za 62%

Darkman (1990)

Na tu dobu to má po technické stránce špatnou kvalitu, přece jen už je to rok 1990 a jednodušší triky působí dost lacině a některé i úsměvně. Samotný příběh do jisté míry připomíná parafrázy na Krásku a zvíře. Kdo ví jestli se autoři komiksové předlohy inspirovaly či jde pouze o náhodu.....Atmosféra byla poměrně dobrá a vtáhla mě do příběhu velmi rychle a to i přesto, že to nebyl můj šálek čaje. Bohužel v obsazení až na zde vynikajícího Liama Neesona jsou jen samá béčka. Nebo alespoň tady zahráli na nic! Musím to v součtu zhodnotit tak, že už bych si to asi nepustil 2,5* za 50%