Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Velkolepý příběh propracovaný v každé scéně od začátku až do konce. Již tak skvěle promyšlený děj, ještě vyzdvihuje nabušenej scénář a úctyhodné výkony představitelů hlavních postav. Emotivně nabité drama které zahřeje u srdce a donutí Vás přemýšlet o životě. 5* za 89%

Roboti (2005)

Průměrný animák který po letech upadne v zapomění. Marně si člověk vzpomene jen na nějakou scénku, hlášku či vtípek. 3* za 65%

Seznamte se, Joe Black (1998)

Největší slabina u "Seznamte se, Joe Black" je jeho nehorázně příšerná délka, která je dost nešťastným a zbytečným aspektem. Herci jsou dobří ale určitě už zahráli vícekrát lépe ( především výkon Brada Pitta spadá do průměru ). Děj, zápletka i rozuzlení mě zaujal a bavil ale zvolil bych svižnější tempo pro vyprávění příběhu, což částečně souvisí i s již zmíněnou délkou snímku. Za mě 4* a se zde průměrným hodnocením 78% se zcela ztotožňuji.

Volný pád (1993)

"Volný pád" - to je pro mě synonymum jednoho z nejlepších hereckých výkonů Michaela Douglase co jsem měl možnost doposud vidět, a zároveň další má oblíbená, srdcová záležitost. Douglas tu herecky exceluje v neuvěřitelném tempu a s tím jak vzrůstá a graduje děj, roste i jeho obdivuhodný výkon. Scénář naprosto na jedničku. Vtip i akce tomu nechybí. Téměř legendární dialogy a hlášky které bych se jejich proslulostí nebál přirovnat například k Pulp Fiction! "Volný pád" Vás rozhodně nudit nebude. To spíš dřív uvidíte pršet "Masaryky". 5* za 88%

Junior (1994)

Taková nenáročná, oddychová hloupost :) V dětství mě to docela bavilo ale dnes musím uznat, že je to opravdu spíše pro dětského diváka. Dobrých vtípků co za to stojí tam není mnoho. Pro dospělého je to příliš jednoduché a infantilní! Nevím jak do takového filmu získali hvězdy typu Arnold Schwarzenegger a Danny DeVito ale alespoň o tom se dá říci, že se Ivanu Reitmanovi povedlo na 100%! Za mě 2,5* za 51%

Ghoul (2015)

Je to kopírka Záhady Blair Witch, která je zcela jasná a do očí bijící. Ale mě to prostě nevadí! Proč? Protože na mě to působí, že "Ghoul" se s tím zrovna dvakrát netají. Spíše naopak mi přijde, že svým způsobem vzdává hold tomuto základnímu pilíři Found footage žánru a snaží se ho rozvíjet trochu jiným směrem, především vnesením nové, originální myšlenky. A daří se mu to možná o dost více, než mnohým hollywoodským tvůrcům s pokusy o obdobné snímky. Ti herci ač všichni cizinci jsou spíše průměrní, nicméně dobrý scénář plný nápadů a strhující atmosféra vynáší snímek, za moji osobu, do kladného hodnocení. Dal bych něco kolem 3,5* ale jelikož to považuji především za český film a na českou kinematografii výrazně přelomový snímek ( jelikož horory a obzvláště takové se u nás netočí! ), zvednu hodnocení na 4* a 75%. Jákle, máš u mě palec nahoru a respekt!

Kopačky (2008)

Svěží letní komedie se sympaťákem Jasonem Segelem a sexy Milou Kunis není žádnou jedinečnou záležitostí ale určitě neurazí. Odpočinková a nenáročná zábava. 3* za 66%

Narozen 4. července (1989)

Vynikající Tom Cruise ztvárnil svoji vážnou, dramatickou roli neskutečně výstižně a reálně což velice povzneslo již tak dobře napsaný příběh. Jo, Oliver Stone si umí vybírat své náměty a scénáře s velkým přehledem. Další silné téma okolo války ve Vietnamu, mistrně převedené na stříbrné plátno tentokrát v jeho režii! Působivý a vysoce emotivní snímek, jenž všem vřele doporučuji! 4,5* za 85%

Král rybář (1991)

Působilo to na mě takovým nezáživným dojmem. Příliš vleklý příběh s minimem děje který by mě jakýmkoliv způsobem bavil či zaujal! Na ústřední dvojici nemůžu říci ani popel ale celé to podle mě zabil nezajímavý scénář. Můj názor je, že "Král rybář" je nadhodnocený snímek. 3,5* za 68%

Pod povrchem (2000)

Robert Zemeckis nepřichází s ničím originálním. "Pod povrchem" je Thriller, který využívá základní principy tohoto filmového žánru a snaží se je vyzvednout co nejvíce do popředí hororovými výjevy. Čímž se nám sice ze snímku stává mysteriózní thriller s dobře prokreslenou atmosférou, avšak napěchovaný žánrovými klišé. No, tady už se s tím každý musí poprat sám a vím že názory se budou odlišovat divák od diváka. Proto může být hodnocení natolik rozporuplné. Ale musím zdůraznit, že je to samozřejmě tak jasně narýsované, na druhou stranu natolik mistrně a do detailu, s tak výstižnou, gradující atmosférou že mě toto otřepané téma ani jednoduchý způsob a forma s jakou tvůrci pracují nevadí. 4* za 77%