Táta na plný úvazek (2004)

Nenáročná, zábavná komedie která mě trochu připomíná "Velký táta", podobný film s Adamem Sandlerem, který rovněž neurazí stejně jako "Táta na plný úvazek". Ben Affleck se nenechal zahanbit a roli otce zvládl též obstojně a hlavně s humorem. A zvláště to je u podobných filmů podstatné. 3* za 66%

Drsnej Shaft (2000)

V množství filmů hlavní hrdina zabije jednoho záporáka a je to napínavé a zábavné až do konce. Tady jich Samuel L. Jackson pozabíjí snad tucet a nic z toho. Nezáživná a zbytečná akční kriminálka bez silných momentů, která v divákovi nevzbuzuje prachžádné emoce. 2,5* za 48%

Lola běží o život (1998)

Velkej filmovej adrenalin. Takový "Kurýr" nebo "Okrsek 13" jsou co se týče vyobrazení prostředí a vnitřních pocitů diváka jen chudými příbuznými! "Lola rennt" je pro mě v tomto ohledu špičkou již od mých 13 let, kdy jsem ji viděl poprvé. Opravdu jízda, vřele doporučuji - tenhle film Vás nenechá chladnými! 5* za 85%

Parfém: Příběh vraha (2006)

Nevšední filmový zážitek. Zajímavé téma, ještě zajímavěji provedené. Určitě si přečtu i knižní předlohu, už ji mám koupenou a jsem zvědavý na své vlastní srovnání! Protože například filmový závěr byl přímo ukázkový, též postavy skvěle vyobrazené. Uvidíme. Filmu dám 4* za 82%

Petrolejový princ (1965)

Už to není to co bývalo, jako když to točíval Harald Reinl. Nemá to ten správný šmrnc a náboj. Poslepovaný scénář je špatný a zápletka z velké části opakuje děj ze zmíněných Reinlových "Mayovek". K tomu nesympatický Stewart Gragner jako Old Surehand který mi nesedí ani v dalších rolích Vinnetouova druha v ostatních filmech které z velké části táhne především Pierre Brice. Alespoň záporák působí v Petrolejovém princi dojmem správného padoucha a ničemy. Za mě 2,5* za 51%

Zmizení (2013)

Napínavý a svým pojetím ojedinělý thriller, s výraznými psychologickými prvky které každý divák jistě pocítí na vlastní kůži, místy až do morku kostí! To vše díky velice realistickému ztvárnění ústředních rolí a vynikajícímu hudebnímu doprovodu který ještě více podtrhuje dusivé, místy až mrazivé prostředí které snímkem prochází od úvodu až do vypjatého závěru. Ten je svým způsobem jak pro diváka, tak pro hlavní postavy dosti nevlídný, což tomuto vytříbenému filmu ještě nasazuje pomyslnou korunu. Fuck off Happy End :D !!! Za mě 5* za 85%.

Star Trek (2009)

Nejsem a nikdy jsem nebyl fanouškem "Star Trek" ačkoliv musím uznat, že kultovní proslulost kterou si tato sága vytvořila po celém světě je nezpochybnitelný fakt. Ani seriály, ani filmy mě odmalička netáhly, přišlo mi to vždy po určité době nudné a hlavně monotónní. Tento novodobý pokus je o něco lepší než starší seriálové či filmové počiny této ságy a zdaleka mě bavil více, než jednotvárné, neustále a do zblbnutí se opakující seriálové epizody tvářící se jedna jako druhá. Ale beru-li to jako vyspělé sci-fi až do puntíku a také s tím odpovídajícím měřítkem, je to stále jen průměrný, možná mírně nadprůměrný pokus o převratnou "žánrovku" z této série. Příběh spadá mezi standardně zvládnuté sci-fi a má stokrát ohranou zápletku, což by až tolik nevadilo kdyby byla pojata originálním způsobem, nebo obohacena dobrými nápady. Herci jsou špatní vyjma Zachary Quinta, jehož role Spocka je zároveň jedinou postavou, u které je zřetelně a výstižně nastíněný její charakter. Všichni ostatní jsou jen prázdné figurky které plní své předepsané role, pobíhají, bojují a plácají pseudointeligentní moudra vycucaná z prstu. Bohužel ale je to tak. Škoda protože po trikové a vizuální stránce se na to kouká hezky a nelze "Star Treku" z tohoto hlediska cokoli vytknout! Za mě 3,5* za 73%

Addamsova rodina (1991)

Jako dítě jsem si "The Addams Family" pouštěl tak často, že VHSka byla ošoupaná jako bych ji přejel šmirglpapírem! Skvostná hororová komedie s jedinečnou a neopakovatelnou temnou atmosférou. Vybroušený scénář a rozkošně originální charaktery hlavních postav jsou hlavní příčinou toho, že na tento film nelze zapomenout. Pro mě filmová klasika, ke které se vždy rád vracím. 5* za 88%

Nadějný rok (2011)

Příběh mě vůbec nezaujal a až na pár okamžiků kdy jsem se zasmál, které bych napočítal na prstech jedné ruky, to bylo o ničem. Nudná, nezáživná a tuctová komedie, od které jsem s ohledem na její obsazení čekal o něco víc. 2,5* za 50%

Čarodějky (1990)

Anjelica Huston dokonale ztvárnila nejlepší filmovou čarodějnici všech dob ( vyjma té z Blair Witch kterou ale nikdo nikdy neviděl :D )! Kam se na ní hrabe Baba Jaga, Belatrix Lestrangeová, Zloba nebo Lamia! Když jsem byl dítě tak mi ta nosatá, vypelichaná stvůra naháněla větší hrůzu, než řada hororů co jsem v mládí viděl. "The Witches" je překrásný pohádkově-hororový příběh pro děti i celou rodinu, na motivy knížky od Roalda Dahla, mistra dětské literární fantasy! Musím říct, že tento napínavý film se opravdu vydařil a velice výstižně nastiňuje typickou atmosféru autorových knížek. Jednoznačně 4* za 81%