Hvězdná pěchota (1997)

Zábavná vyvražďovačka nepřátelských brouků v béčkovém snímku Paula Verhoevena, který sám je částečně satirou na béčkové akční snímky . To je ve zkratce "Hvězdná pěchota". Tento film nelze brát vážně a nelze si ho neužívat. To je vidět už z těch prvních záběrů, nebo z výběru herců druhé, v některých případech možná třetí kategorie. Ale jako dítě jsem to žral a viděl i několikrát týdně. Ty hromady broučích mrtvol a zeleného slizu, to se Vám prostě vryje do paměti a nepustí. I dnes se na to mrknu rád. Ale už se spíš častěji směju, než že bych zíral s otevřenou pusou na hory pobitého masa. A ještě něco, jde zřejmě o největší roli proslulého Odpad!(ního) herce "Caspera Van Diena" a jedinou věc co stojí za povšimnutí, kterou v životě udělal! 3,5* za 70%

Timecop (1994)

Ne že by byl námět špatný ale to provedení a náboj filmu jsou na žalostné úrovni. Jean-Claude Van Damme tradičně kamenná tvář s téměř nulovým hereckým projevem. To by se ještě dalo překousnout, na to jsem již zvyklej z "Kickboxerů" a podobných filmů kde je jistě ve svém živlu a jeho předností pro filmové plátno je zcela jiný úkol než udivovat diváka svým hereckým umem. Triky, ty jsou průměrně a laciné. "Timecop" nemá žádné pořádné tempo ani moment kterého by se divák chytil. Absolutně Vás to nevtáhne do děje a tak nějak to prozíváte až do konce kde se to popere potmě - takže ani z té bitky nic moc nemáte a následuje tradiční, učebnicový Happy End. O logice scénáře se vůbec nemá smysl vyjadřovat. Jak jsem říkal, námět je dobrý ale ten scénář je plný nelogických či nesmyslných situací. Klasické béčko! 2,5* za 48%

Vánoční koleda (2009)

Stylová vánoční pohádka pro celou rodinu. Krásné vizuální zpracování, grafika je naprosto úžasná! Ostatní "Vánoční koledy" jsem neviděl, vím že zpracování Dickensovi povídky je hned několik ale tento počin nasadil laťku vysoko. Určitě chci ale časem vidět i ty další filmy podle této předlohy a vzájemně je porovnat! 4* za 82%

Superpolda (1980)

Tuhle komedii jsem měl jako malej docela rád a ačkoliv není tolik známá jako jiné s Terencem Hillem, určitě je aspoň stejně tak dobrá jako minimálně polovina z nich. Má to dobrý nápad, není to nic co by si zrovna dávalo vysoké cíle a jde o příjemný, oddechový film. 3,5* za 69%

Silent Hill (2006)

Skvělý atmosférický horor který plně využívá svůj potenciál! Prostředí slavné počítačové hry je v něm zdařile vyobrazeno a plní očekávaný účel. Měl jsem podobné pocity jako když jsem hrál gamesku a to je znamení, že tento projekt se vydal tou správnou cestou. Pár nedostatků se tam najde ale celkově jsem spokojen. "Silent Hill" své značce ostudu rozhodně neudělal. Jsem už zvědavý na pokračování. 4* za 76%

Tohle je Sparta! (2008)

Je to fakt nehorázná blbost ale musím uznat že občas jsem se párkrát zasmál. Ale už i třeba "Scary movie" má souvislejší děj. Jsou to vlastně jen poslepované vtipy a parodující výstupy které jsou buď dobré nebo trapné. Ale většinou spíše trapné! 2* za 35%

Prázdniny pro psa (1980)

Pohodová, letní, rodinná komedie. Tomáš Holý v rodinných filmech snad nikdy nezklame. Klasická česká oddechovka, která není až natolik známá jako jiné jeho filmy ale stojí minimálně za to, dát jí také šanci. 3,5* za 72%

Hlídač (1970)

Jiří Hrzán vystihl svoji roli ublíženého hajzlíka co si vylejvá zlost na slabších naprosto úžasně. Je to dobrý herec, škoda že odešel tak brzy do hereckého nebe, mohl natočit ještě řadu výborných filmů. Tomuto snímku přidává mnohem více autenticitu černobílá kamera. Kvalitní kousek co stojí za povšimnutí. 4* za 74%

Desatero přikázání (1956)

Vizuálně dokonalý historický film. A ačkoliv jsem ateista ( Alespoň z pohledu běžných věřících! Věřím totiž, že naši galaxii spolu s celým vesmírem vysmrkal z nosu Velký Zelený Křečopažout a hrozím se dne příchodu Velkého bílého kapesníku ), biblická témata a postavy mě odjakživa zajímají a tento epos Cecila Blounta DeMillea je zpracován přímo ukázkově a se vší pompou! Dle mého názoru jeden z nejvýznamějších kinematografických děl, co se náboženského tématu týče ( v rámci křesťanství )!!! Za sebe můžu jen doporučit, ikdyž konkrétně tento tvůrčí styl amerických, historických velkofilmů působí již zastaralým dojmem, pořád stojí za to mrknout na toto dílo! Tyto filmy zkrátka mají své kouzlo. 4* za 82%

Pyšná princezna (1952)

Klasická, česká vánoční pohádka. Máme hodně lepších ale "Pyšná princezna" je už pomalu naše národní tradice. Tak dám 4* za 75%. I díky Stanislavu Neumannovi kterej je naprosto kouzelnej král popleta!