Krakatit (1948)

Temné a pohlcující zpracování klasického utopického románu Karla Čapka. Knihu jsem nečetl, tudíž nemohu porovnávat ale myslím že tvůrci se nemají za co stydět a domnívám se že autorův počin nikterak neznevážili. Což je zásluha i klasické, české herecké školy, která zde předvádí své umění v plné kráse. 4* za 77%

Sahara (2005)

Nebylo to až tak špatné ale už bych se na to asi nepodíval. Průměrný dobrodružný film s nevýrazným scénářem. Jo a Matthew McConaughey měl taky docela slabší chvilku i když myslím že by to stejnak už nevylepšil ten dojem, i kdyby zahrál na Oscara! 3* za 60%

Vodní svět (1995)

Převelice zábavný kýč, který pracuje se zajímavou hypotézou vize budoucnosti na modré planetě. Dennis Hopper ztvárňuje skvělého záporáka Deacona, s vizáží Pierluigiho Colliny a terorizuje kde se dá, s pomocí svých věrných "čmoudů". Jak originální to název pro ničemy, bandity a piráty všeho druhu. Pecka! Kde jinde zas uvidíte Kevina Costnera v roli žaborybího muže pít svou vlastní moč??? Bezva! Tuhle perlu by si nikdo neměl nechat ujít. Perfektní "retro-oddechovka" , bez všech těch zbytečných, rádobyintelektuálních zamyšlení s kterými se řada jiných snímků snaží být světová! "Waterworld" si zkrátka na nic takového nehraje a chrlí jen čistou zábavu. 4* za 75%

Modrá laguna (1980)

Kdysi to pro mě znamenal nejlepší romantický film který jsem znal. Ale to bylo opravdu hodně dávno a jen na malou chvilku. Asi to bylo proto, že mi bylo 11 let a moc jiných romantických filmů jsem neznal. Dnes se dají ocenit především překrásné záběry přírody v níž se snímek natáčel. Příběh i herci jsou totiž příliš všední. Ale občasné podívání neurazí. 3* za 63%

Riddick: Kronika temna (2004)

Ten příběh není vůbec marný. Musím říct, že se mi to určitě líbilo víc, než "Černočerná tma"! Bylo tam více zvratů, děj měl daleko větší spád a lepší zápletku. Navíc Riddick je postava co "má koule" a velmi osobité vystupování, tudíž jsem se na další snímek s ním těšil. Vin Diesel ji zvládá dobře a vtiskl do ní tu pravou "drsňáckou" tvář. Horší už to je s filmovými triky, které často vypadají jakoby byl film o deset let starší a působí laciným dojmem. Jak jsem říkal sice je to lepší než předchozí snímek s Riddickem ale pořád to stačí jen na spíše průměrné hodnocení. Za mě 3,5* a 71%

Cesta z města (2000)

Nevšední komedie s charismatickým Tomášem Hanákem, jinými osvědčenými herci a celou řadou dalších, neokoukaných tváří. Nápaditý snímek o kterém se domnívám že ho lze buď milovat nebo nenávidět, což je znát i z rozporuplných reakcí, komentářů a hodnocení. Já se řadím k té první skupině diváků a vždy se na tuto odpočinkovou komedii s radostí podívám. Myslím že patří k tomu lepšímu co Tomáš Vorel st. natočil! Mimochodem píseň "Dva skřítci jdou lesem" je dokonalá záležitost. Také zhulená Luba Skořepová nemá chybu stejně jako řada dalších povedených scén, vtipů a hlášek. 4* za 78%

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Jedna z nejlepších porevolučních komedií u nás? Možná! Nejzářivější role Bolka Polívky? Zcela určitě! Kultovní klasika přesycená legendárními hláškami až k prasknutí. Jo "Dědictví aneb Kurvahošigutntág" má zkrátka vybroušenej scénář i dialogy do detailu a celé to působí takovým nenuceným, přirozeným dojmem. Nenáročná, pohodová oddechovka pro potrhání bránice. Jedna za všechny : "Doktore nic neplať v mojom kšeftě! Co jí to dáváš, co platíš???" :D 4,5* za 83%

Kingsman: Tajná služba (2014)

"Kingsman: Tajná služba" je především stoprocentní, čirá zábava! Což dává najevo tak průhledně jak jen může. Honičky, bitky, vtip, super herci a hlavně excelentní, ušišlaný Richmond Valentine ve skvělém podání Samuela L. Jacksona! To vše je krátký výčet předností tohoto snímku. Smál jsem se až jsem pomalu brečel ale musím zase říct že místy byla ta satira už hodně přes čáru, což je taky důvod proč nedám plné hodnocení. Ale hláška "Když zachráníš svět, můžeš i do análu" je prostě geniální :D . 4* za 81%

Faunův labyrint (2006)

Propracovaná, atmosférická fantasy s hororovým nádechem. Velmi těžko se to hodnotí. Dal bych asi 5* ale působí to na mě nejednoznačným postojem směrem k divákovi. Jsou tam chvíle kdy je to pro dospělé příliš pohádkově laděné a vzápětí film obsahuje momenty nevhodné dětem do 15 let. Díky tomu je však "Faunův labyrint" ojedinělým zážitkem, u něhož nelze spolehlivě říci že by patřil do konkrétního subžánru. Těžko zařaditelný snímek, v jehož případě se tento fakt dá přičíst spíše k dobru. Stylově mi to velmi připomínalo tvorbu Tima Burtona. 4* za 79%

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder (2001)

Podívat se na tuhle ztřeštěnou komedii napěchovanou satirou a občas i obscénním humorem, byl stejně dobrý nápad, jako když jsem chtěl založit LPP - Ligu Proti Pudlům, jakožto organizaci proti nejošklivějším, nejotravnějším a pro mě nejneoblíbenějším psům. S tím rozdílem, že ten druhý nápad jsem nikdy neuskutečnil! Zkrátka Jay a mlčenlivý Bob jsou krutopřísný COOLmaistři! 4* za 75% PS: Zvířátka mám jinak docela rád. Kromě vyčůranejch, línejch koček a samozřejmě pudlů! Ty vedou na plný čáře!