Bratři (2009)

Ten pocit, že Portmanová je tam jen na ozdobu a že příběh je zoufale šablonovitej, ani do sebe utopený Maguire nepřebil. Taková ta řemeslná šedesátka z toho ale je.

Půlnoční klub (2022) (seriál)

Takhle nějak by to dopadlo, kdyby Coelho byl režisér. Pseudohluboký rádobyoduševnělý slint ufňukaný jak Tom Hanks v hlavní roli. Herci jsou protivní, hudba je protivná (a zoufale bez nápadu), kamera je jak z ročníkového filmu FAMU, dialogy jsou prázdný jak motivační srance z nějakého instagramového účtu – zkrátka seriál, z nějž musí být nadšeni všichni ti woke adolescenti řešící genderovou mnohojakost u bezkofeinového mandlového latéčka v uhlíkově neutrální kavárně. Jediný důvod, proč není seriál vyprázdněný jako vzdušný prostor ČR na jaře 2020, jsou ty vyprávěné příběhy, z nichž každý by v šikovných rukách vydal na lepší seriál, než je tento.

Vánoční záhada (2022)

Být mi deset, asi bych si to užil. Takhle vidím takový ten VOD film natočený poplatně dnešní době, tj. velmi opatrně, trochu naivně a hlavně ne moc draze. Celé jako by to bylo napsané na míru malé Violet McGraw, která se dobře uvedla v The Haunting - The Haunting of Hill House (série) (2018), v Black Widow (2021) neměla moc co hrát, ale v lednu v M3GAN (2023) bude možné se přesvědčit, zda je to nadějná herečka nebo jenom další dětská jednohubka.

Všichni prezidentovi muži (1976)

Atmosféra novinářské práce a strachu svědků z postihu (či smrti) je vykreslena dost dobře (pro laiky), do toho je v dnešní době svým způsobem osvěžující vidět realitu sedmdesátých let (vybavení kanceláří, všudypřítomné kouření), ale technicky ten film příliš viditelně zestárl. Nejspíše nebyl rozpočet, protože dojem televizní inscenace je tu silný až moc. Pro mne je to jen trojhvězda.

Kráčející skála (2004)

Přímočará béčková pocta jednomu skutečnému šerifovi, natočená v časech, kdy Dwayne ještě nebyl taková stár. Takový to béčko, co některý scény nemyslí tak úplně vážně, takže si to zachovává koukatelnost i přes to, že se zjevně hodně stříhalo. A tím nemyslím vlasy hlavní postavy.

Černá labuť (2010)

To se takhle léta Páně 2011 sešli členové Akademie filmového umění a věd na baru a začli dumat, jak oživit udělování Oskarů. „Hele, borci, viděli jste tu Černou labuť?“ zeptal se jeden. „No jasně,“ odvětil druhý. „Ale moc jsem to nepochopil.“ „Já taky ne,“ povídá další, „ale mám nápad: Dáme Oscara tý Portmanový. Jen tak z prdele.“ „No ale počkejte! Lidi si pak budou myslet, že je to dobrej film.“ „Chucku, tys byl vždycky takovej… Spešl. V tom je přece ta pointa. Trolling is a art.“ „An art, ne?“ *TROLLFACE* „Chucku…“ *FACEPALM*

Krvavá nevěsta (2019)

Naprosto vymazleně přímočarý, ač to vůbec nedává smysl. Jako by se dohodli Tarantino a Burton, že natočí vyvražďovačku, kde sice bude spousta cákající krve a poletujících tkání, avšak vše bude mít roztomile přehnaný styling.

Médium (2022) (seriál)

Tak moc jsem se těšil. Chloë Grace v něčem, kde by podle trailerů mohla mohla konečně nehrát naodnulovanou blblou p*ču. Ale vydržet koukat na  Ready Player One (2018) z Wishe se mi nepodařilo. Ani kvůli ní. Ach jo.

Mandalorian (2019) (seriál)

Neuvěřitelným způsobem to ve mně nevzbudilo zájem o děj.

Hawkeye (2021) (seriál)

Je mi o zhruba sedmadvacet až třicet let víc, než by mi asi mělo být, abych si TOHLE užil. A nebo mám IQ o zhruba osmdesát až sto bodů vyšší. Jedna jediná dobrá sćena a pár oblíbených herců tomu tu jednu upocenou hvězdu uhnětly. Najednou mi Bumblebee (2018) připadá jako hodně moc dobrej film, což je hodně moc špatně. Průměrný hodnocení 75 % naznačuje, že přinejmenším mezi uživateli ČSFD Idiocracy (2006) nabírá na síle.