• Romantický

Dear Friends (2007)

Dokonalý film to není. Klidně by se obešel bez explicitního zdůrazňování toho, jak je důležité přátelství, i bez situací, kdy se dvakrát náhodou odnikud vynoří kamarádka, která na poslední chvíli hlavní postavě rozmluví sebevraždu. Ale dějově mě to od začátku tak upoutalo, že jsem na dvě hodiny přestal vnímat okolí, takže tomu po menším váhání těch 5 hvězd dám.

Bangkok Traffic (Love) Story (2009)

Humor v tomhle filmu mi hodně sednul :)) Ani si nepamatuju, kdy naposled jsem se u jednoho filmu tak často smál. Problém je, že to platí jen pro první půlku filmu. Ve druhé půlce už vtipy začínají ustupovat průměrnému romantickému příběhu. Přesto to pro mě byly příjemně strávené dvě hodiny, po kterých jsem si řekl, že thajským filmům zkusím dávat větší šanci než doposud.

Deo tereo raibeu (2013) odpad!

Nejdementnější film z korejské produkce, co jsem kdy viděl.

Thiên Mệnh Anh Hùng (2012)

Takhle to vypadá, když se někdo rozhodne natočit vietnamský film ve stylu Hrdina, ale má na to méně talentu, peněz a kvalitních herců (to především) než Zhang. Dal bych tomu 1*, ale krásný vizuál především z okolí císařského města Huế mě donutil jednu další hvězdu přidat.

Otenki Oneesan (2013) (seriál)

Průměrný nenáročný seriál pro líné večery. Jsou v něm detektivní příběhy, proti kterým je Komisař Rex kvalitní dílo. Hlavní hrdinka Abe Haruko, génius v předpovídání počasí, pomáhá bezradné kriminálce vyřešit každý případ díky svým znalostem o počasí, což mi už ve druhém díle začlo připadat trapné. Seriál dělá zajímavým především tajemná a chladná osobnost hlavní hrdinky, a taky originální námět. Člověk by ani neřekl, co všechno se dá vysvětlit pomocí meteorologických anomálií.

Minyeoneun goirowa (2006)

Celou dobu příjemná pohodová komedie, která si to u mě pokazila svým přehnaně rádobydojemným závěrem.

Bụi đời Chợ Lớn (2013)

Viděl jsem umírněnou verzi, která prý byla značně osekaná o surové záběry, ale i tak to byla slušná řežba. Je to akčňák se správnou temnou atmosférou a celkově jeden z nejlepších vietnamských filmů z poslední doby. Škoda že ho cenzoři zakázali.

Soudružka Kimová bude létat (2012)

Zkouknul jsem ten film pro zábavu a taky že jsem se bavil. Občas u nechtěných vtipů ("Náš vůdce chce z našeho cirkusu udělat nejlepší cirkus na světě"), občas u chtěných (soutěž v míchání betonu). Jasně že to je naivní, pohádkové a od začátku předvídatelné, ale zanechalo to ve mě dojem feel-good filmu, jemuž navíc přidává na zajímavosti exotické prostředí, v němž se odehrává. Nicméně chápu, že kdo to bral vážně a oddával se při tom hlubokým úvahám o severokorejském režimu, to hodnotí jako odpad.

Hrátky s peklem (2013)

Závěrečná bitka je šílenej úlet, u kterýho jsem se řezal smíchy, ale vše co jí předcházelo mě nudilo.

Sowon (2013)

Při sledování filmu jsem měl podobný pocit zhnusení jako u Dogani. Oba filmy jsou natočeny na základě skutečných případů zneužívání dětí, které v Koreji vyvolaly vlnu pobouření. Závěr So-won sice nevyznívá tak beznadějně, ale předchozí hodina a půl je natočena tak, že musíte prožívat celý boj s dotčenou rodinou a být rádi, že se toho účasníte jen jako divák. Emocionální ždímačka se skvělými hereckými výkony, musím dát 5 hvězd.