Agent bez minulosti (2002)

Slabý thriller, který už předem pohřbil sice originální,ale neuvěřitelně trapný námět. Jediné co film vyzdvihuje je Matt Damon.

Dobrodruh (1987)

Příjemné Road movie a jeden z posledních lepších filmů Terence Hilla, kterému v té době značně docházel dech.

Mariňák (2005)

Mendesovy kvality se nedají popřít, stejně jako jeho univerzálnost. Z prohibice třicátých let přeskočil do výcvikového tábora v Iráku a skok to byl vskutku vydařený. Mariňák je spíše oddychový a hodně netradiční válečný film(jestli se vůbec dá říct válečný). Co bych Medesovi vytknul, že vykradl nespočet scén ze známých válečných filmů, nejvíc určitě Olověnou vestu(výcvikový tábor je téměř identický). Celkově stojí Mariňák určitě za pozornost minimálně válečným fanouškům a pro fandy Mendese je to naprostá povinost.

Dotek zla (1958)

Poslední z klasických filmů noir pod taktovkou jednoho z nejlepších režisérů všech dob. Dotek zla je skvěle natočené, brilantně napsané a bravůrně zahrané. I když zahrané jen z jedné strany, všichni herci podali průměrné až podprůměrné výkony. Vyjímkou je však sám režisér. Orson Welles hraje jako nikdo a po Kanovi podává svůj druhý nejlepší výkon, který by(kdyby se akademici umoudřili) zasluhoval oscara. Ovšem jeho režijní práce nijak nezaostává, naopak. Celý film je ukázkou dokonale zvládnutého řemesla a Wellsova jedinečného stylu. Žánr noir nemohl dostat důstojnější zakončení.

Rašómon (1950)

Kurosawův průkopnický film, díky kterému se dostal do zbytku jím tehdy ještě nedobitého světa. V Rašomonovi je asi nejvíce vidět mistrovo umění a obrovský cit pro vykreslování charakterů. Je úžasné jak dokázal diváka přimět postavy nenávidět, nebo si je oblíbit. Ve filmu je toho ovšem vidět mnohem víc. Jako u každého mistrova filmu skvělý scénář, výprava(nominace na oscara) a Kurosawův dvorní herec Toshiro Mifune zde předvádí jeden ze svých životních výkonů.

Rudovous (1965)

I když mám rád Kurosawu, tak tento emotivní snímek na mě příliš nezapůsobil. Film se příšerně vleče a místy sem se velmi nudil.

Včera, dnes a zítra (1963)

Skvělá komedie s úžasnými výkony dvou italských hereckých klenotů. Vittorio De Sica režíruje s úžasným citem a oscara dostal zcela po zásluze.

Anděl na horách (1955)

V celku průměrná česká komedie. Ovšem Marvan podává jeden z životních výkonů a celý film táhne téměř sám.

Prázdniny (2006)

Na poměry dnešních romantických komedií se jedná o silný nadprůměr. Na poměr běžného, áčkového, hollywoodského filmu je to krystalicky čistý průměr. Ve filmu je hodně světlých okamžiků, na druhou stranu i hodně nudných. Co se hereckých výkonů týče, Kate Winslet na svůj standart hraje podprůměrně, Jude Law též, Jack Black je celkem dobrý a Cameron Diaz příšerná a místy přehrává. Možná bych dal 4 hvězdy, ale nechutně přeslazený konec mi to nedovoluje.

21 gramů (2003)

Alejandro González Ińárritu si umí hrát s divákovými emocemi a ať už byl jeho úmysl jaký koliv, výsledek je vynikající. Strhující drama, občas trochu zmatené, ovšem vzhledem ke stylu filmu, kde čas skáče každou chvíly zpět a naopak, je to velmi přehledné a navíc myslím, že kdyby se film točil normálně chronologicky, dívák by nechápal vůbec nic. Každopádně A.G.Iñárritu prostě umí(to dokázal už v Amores perros) a doufám, že ho jeho um jen tak nepustí. Film má ovšem kladů mnohem více. Scénář napsaný s neuvěřitelným citem k hlavním charakterům by zasluhoval alespoň nominaci na oscara. A samozřejmě herecké výkony, Sean Penn jenom potvrzuje že je pan herec, Naomi Watts se rozhodně nenechá zastínit, ovšem nejvíc mě uchvátil Benicio Del Toro, který by oscara rozhodně zasloužil.