Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Serial so skvelou atmosferou a sice velmi jednoduchym, ale o to zaujimavejsim napadom a kvalitnym spracovanim. Celkovo som mal pocit, ze sest dielov je na takyto napad sialene malo, no ale co uz. Stalo to za to a aspon nas nemusi trapit, ze na kolko serii to tvorcovia umelo natiahnu.

Horton (2008)

Pre mna velmi mile prekvapenie, za ktore moze najma vynikajuci povodny dabing a celkova odlahcenost snimku a ano, Powellova hudba. Vtipy v podstate funguju, Horton je srandovny, pribeh ako taky nie je zly a za cely cas som sa absolutne nenudil a to je na nepixarovsku rozpravku teda naozaj dost. 3,5/5*

Zločinec (2008)

Slusna vazenska drama, v ktorej dve tretiny filmu su zviazane s vynikajucou atmosferou plnou beznadeje, avsak po nezmyselnom "zasahu zhora" sa dostavuje klasicky nasladly zaver. Pridat niekolko minut, ktore by nam osvetlovali charakter a motivaciu postav (najma Kilmerovho Smitha), rozsirit zivot vo vazeni aj na ine priestory ako jedna cela a jedna vychadzkova miestnost, zrejme by sme dostali nieco skutocne mimoriadne. Takto vidim tento film ako nadpriemernu vazensku dramu, ktora sa vsak v dlhodobom meradle strati.3,5/5*

Temný rytíř (2008)

V mojich ociach neotrasitelnych 5*!!! Viac komentovat nemam za potrebu.

Batman se vrací (1992)

Audio-vizualne este vymakanejsie ako prvy diel, uvod je krasnou prehliadkou Burtonovskych kreatur a predstavenie jeho nadhernej imaginacie. Michael Keaton sa vsak v mojich ociach utopil detinitivne, pretoze polarizaciu Batmanovej osobnosti (narozdiel od Pfeifferovej Catwoman, ktoru ona zvladla o kus lepsie) absolutne nezvladol. Pinguin je vynikajuci, ale na Jokera nema, takze hodnotenie ponechavam pre druhy diel rovnako ako ten prvy. 3,5/5*

Batman (1989)

Formalne velmi pekne zvladnuty komiks, v ktorom mi vsak Michael Keaton ako Batman jednoducho nesedi. Jack Nicholson ako Joker je vynikajuci a strhava na skodu ostatnych vsetku pozornost na seba. 3,5/5*

Ukradni, co můžeš! (2001)

Drama? Komedia? Cierna komedia? Hm... nevyrazna zalezitost, ktora ma v mojich ociach hlavne pozitivum v kratkej stopazi a teda ma nestihla zacat nudit. 2,5/5*

Dalších deset minut (2002)

Herzog, Wenders: vynikajuce; Lee, Chen: viac nez dobre, ostatok pohoda

Soudný den (2008)

Neil Marshall dostal peniaze a odtrhol sa z retaze. Ej, ale som veru rad. Davno som nevidel (a ci vobec) tak krasnu ukazku bezmyslienkoviteho akcneho gore ultrabecka, ktore sa tak zabava samo na sebe, vykrada co len moze a pritom zostava skvelou zabavou. Ja som to Marshallovi zozral aj s navyjakom a tesim sa na jeho dalsi film. Apropo, co sa tyka vykradania a pod., u reziserov ako je Tarantino sa tomu hovori inspiracia, ci vzdavanie pocty, kazdopadne vsak Tarantino s Rodriguezom mozu ist do kuta, buchat si hlavu o stenu a ticho zavidiet, ze ich Grindhouse popri Doomsday pohorel uplne vo vsetkom.4,5/5*