Dostaň ho tam (2010)

Cim dalej tym trapnejsie diela z "An Apatow production" ma uz zacinaju riadne otravovat. Tych par sviezich zavanov nevyvazi totalne zbytocnosti ako bolo aj tento snimok.

Poslední gigolo (2010)

Wtf...to bolo co? Herci v pohode, ale zvysok? A komedia? To tazko. Toto veru nebolo nic pre mna....

Finanční krize (2010)

Niezeby som chapal aspon polovicu z ekonomickych veci, ktore su predmetom tohto snimku, co mi vsak nebranilo "pochopit" ucelu a zmyslu Fergusonovej prace a napriek znacnej odbornosti sa Inside Job pozeral velmi dobre. A ze svetu vladne niekto uplne iny, ako sa javi na prvy pohlad? To nie je ziadna novinka, len moje vyhliadky by neboli take optimisticke ako ten zaverecny zaber na Sochu slobody. My, dnesni ludia sme uz prilis lenivi a predovsetkym hlupi na to, aby sme dokazali este nieco sami zmenit.

Rango (2011)

Animak, na ktory by som dcere odporucil niekolko dlhych rokov pockat a predovsetkym nasledovat co najviac z toho co nam film ako taky v minulosti ponukol. Perfektne nechutne postavy, skvele natocene akcne sceny, vynikajuca Zimmerova hudba a k tomu obrovske mnozstvo odkazov nielen na klasicke westernovky. Hodnotena extended verzia.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Prvotny sok z obrovskeho mnostva postav a znacnej komplikovanosti deja, ktora z toho vyplavala, sa postupne vytratil a nastupili blahodarne pocity z komplexnosti pribehovej skladacky, ktora mi ponukla takmer 10 hodin dokonaleho serialoveho zazitku. Este pred dopozeranim posledneho dielu som zapol PC a objednaval kniznu predlohu ;) Jedine co mi ostava konstatovat, je opat raz velke dakujem HBO. Druhu seriu som uz odsledoval po precitani prvych dvoch Martinovych (skvelych) knih, no paradoxne, serialove spracovanie je najsilnejsie v momentoch, ktore sa v knihe nenachadzaju (napr. rozhovory Arye s lordom Tywinom). Takze druha seria "len"- 4,5/5* 3. seria je genialna a az mi miestami rozum zastaval ako sa tvorcom podarilo vystihnut ducha asi 1200 stranovej tretej knihy.

Odsouzení (2010)

Ano, tu ihlu v kope sena sa raz za cas podari najst. Ale co ked ta kopa je nielen zo sena, ale aj z ihiel a my uz ani nevieme oddelit jedno od druheho? To je asi teraz jedno. Conviction je perfektne odohranou dramou o nesmiernej oddanosti medzi surodencami a upnutosti k jednej myslienke. A ze je to tragicka rozpravka? No a co, ved bez nich by nebol svet tym cim je. 3,5/5*

Megamysl (2010)

Chapem potencial a pre vela pritomnych aj skutocnu hodnotu tohto animaku, no mne ho takmer uplne zrujnoval Will Ferrell, ktoreho tymto padom nemozem nielen vidiet, ale ani pocut....skoda...2,5/5*

Sucker Punch (2011)

Vizualne sialenstvo, ktore je zial tak prazdne, ze obsahovu superdieru nedokaze zaplatat ani more krasnych obrazkov, ktore nadovazok s pribudajucimi minutami prestavaju byt aj zabavne. V Legende o strazcoch som to Snyderovi este ako tak zozral, tentokrat nie. Hodnotena je 127 minutova reziserska verzia.

Hezké vstávání (2010)

Mila, prijemna, svieza a relativne inteligentna hollywoodska komedia s dokonale vyvazenou partiou hercov, medzi ktorymi uz lepsie chemia fungovat prosto nemohla. Vynikajuce.

Insidious (2010)

Wow...genialna prva 45minutovka ma dokonale uzemnila a zimomriavky na chrbte sa objavovali ako spoluobcania pred postou v den socialnych davok. Nasledna "vymietacska" cast sa uvodu sice nevyrovna, no nehadze mu pod nohy polena, nepochovava ho a tak finalny dojem je na dany zaner vynikajuci. Velmi prijemne, a naozaj hororove prekvapenie, ktore nepokazil ani viditelny nedostatok penazi, s ktorym sa museli autori vyrovnat.