Velký žal (1966)

Na filme si cením autentičnosť s dobovými udalosťami v čase vzniku izraelskeho štátu, ako na to všetko "kašľali" Angličania a spočiatku aj Američania. Vadila mi troška dĺžka filmu s "nevyhnutnými" romanticko sentimentálnymi "okienkami".

Kráva (1993)

"neni ruža bez tŕnia, neni život bez trápenia"- Krásne Kachyňove dramatické dielo, tak trocha pripomínajúce škandinávske drámy z vidieckeho prostredia. Pán režisér, ďakujem.

Trápení (1961)

kluci ! kam jdete ... na dálnici koukat na naklaďáky Ach jo tak táto Kachyňova prvotina vyvolala vo mne nostalgicke spomienky na roky v ktorých sa točil tento film, a ked sme v dedine postávali (alebo blbli) pri hlavnej ceste a rátali sme počet nákladných aut prechádzajúcich okolo nás. V sobotu to bývalo tak 6 -7 aj to isli s drevom z lesa na vlakovú stanicu. Film nádherne vystihuje obdobie v ktorom sa dej odohráva so špecifickým zameraním na dušu a city mladéej Lenky.

Ochránce (2012)

sympatická nemecká krimidráma, kde prestrelky sa striedali s chvíľami typicky nemeckého sentimentu s romantickým záverom. Schweiger to zahral presvečivo.

Agnus dei (2016)

silný dramatický príbeh o osude reholníčok jedneho kláštora , v ktorom láska k bližnému svojmu a materská láska napokon zvíťazí nad tuposťou a chladom ortodoxnosti. Agnus Dei, qui tollis peccata mundi, miserere nobis .... (dona nobis pacem) .

Äiti (2019)

Výborný fínsky feinstuck, Dranmatický príbeh, ženy matky a jej obete, podložený neskutočne dobrým výkonom hlavnej postavy. Hutná atmosféra, minimum dialógov občas dopĺňané spomienkami, či nečakanými (pre diváka skoro až nezmyselnými) stretnutiami či obrazmi viedli k záveru, ktorý dal filmu a celému príbehu punc významu.

Šest výstřelů (2012)

"Odpúšťa Boh aj tie najhoršie hriechy a zločiny ? " ... (Boh odpúšťa, ale ja nie" povedal Van Damm a bol koniec. Film ... jednoducho strašnáá VANDAMMMovčina.

Útok z hlubin (2018)

film hodný našich komerčných televízií. V ponorkovom prostredí, dobrí američania zachránia ruskeho prezidenta ktoreho zradil zlý vojnochtiví ruskí minister. Všetko dobre skončí a mier na zemi panuje naďalej.

Zběsilý útěk (2006)

celkom vydarená americko-nemecká akčňovka, kde si svoju (ako obvykle zápornú) rolu zahral aj český Karel Roden, a kde pravda vyjde navon až k záveru filmu. Milovníkom akčných krimi thrillerov odporúčam.

Keoma (1976)

Vlasatý a bradatý Franco Nero proti bande zloduchov, dlhé pasáže s melodiami a pohľadmi na krajinu sa striedaju s efektnými spomalenými zábermi z pästných súbojov a trafených zloduchov pri prestrelkách, kde furt vyhráva ... no hádajte kto. No a keď nevyhrá, ešte je tu gravidná poloindianka. :)