• Krátkometrážní

Les sebevrahů (2013) (TV film)

V domění, že jde o novinku z tohoto roku jsem nadšeně sosal a pak nechápavě zíral, že je to dabovaný a uvádí to HBO. V tu chvíli mi došlo, že to bude asi jen shoda jmen, ale tak co film už staženej tak mu dáme šanci no ne? A tak jsem to zkusil. Po dokoukání jsem měl rozporuplné pocity. Některé scény se mi fakt líbily a hlavní dvojice mi byla sympatická plus některé postavy duchů vypadaly dobře. Na druhou stranu stejný počet scén byl dost lacinej a člověk přesně věděl na čem bude. Co s tím? Duchu raď. A pak bylo rozhodnuto...je to TV film a na TV film si to zaslouží ne skoro už rozhodnuté 3* ale s bídou přece jen 4* . A teď jdu najít ten novej Les sebevrahů :-D

Ju-on Za Fuiinaru (2015)

Spíše než pokračování Ju-on z roku 2014 se dá klidně říci, že je to druhá půlka filmu, který byl kvůli dlouhé stopáži rozdělený. A pro mě osobně je to ta lepší půlka. Zatímco v první 90ti minutovce strašil hlavně Toshio, který ale právě bohužel pro mě jako bubák je absolutně nefunkční, a Kayako se objevila až ke konci, tak v této 90ti minutovce už má Kayako více prostoru a já byl opět jako kus želé. Tahle postava mě prostě děsit nepřestane nikdy. Přitom začátek filmu se vezl ve stejném tempu jako úvodní 90ti minutovka, pak ale přijde pro mě cca 40 minut čiré hrůzy (scéna kdy v domě matka s dcerou "bojují" s Kayako je neskutečně mrazivá zvláště když na horor koukáte ve dvě ráno v absolutní tmě) . Po této scéně do konce filmu zbývalo cca 20 minut a já si říkal, že teď už to asi rejža netrumfne. No minimálně se tomu s poslední scénou vyrovnal. Znepokojivé zvuky, parádní kamera, hrůzná Kayako a absolutní beznaděj tomu dává vše co má horor mít. A já v životě nechci dveře se škvírkou na dopisy.

Smrtící nenávist 3 (2009)

Každý se něčeho bojí. Já se bojím Kayako takže ať už vleze kam vleze mám infarkt a nutím AsiiPower aby si tu svou černou hřívu vylepala dohola a nestrašila mě po ránu. Příběh je tentokrát jednoduchej takže sem se v tom neztrácel jako kolikrát před tím (přece jen oni asiati jsou skoro všichni stejní na první pohled) a tak jsem tady u USA obsazení neměl problém rozeznat kdo je kdo (to zas na druhou stranu měla problém Asie - prý jsme všichni stejní) . Pro mě silně znepokojující horor, kdy jsem čekal Kayako že vyleze i ze záchodu a jak se objevila na scéně prodělával jsem lehkou mrtvici. Co dodat. Snad jen , že se musím mrknout na další díl a ten strach překonat.

Čarodějnice (2015)

Mrazivej horor pro všechny co milují modlení po ránu, modlení odpoledne a modlení před spaním. Mezi modlitbama se naši hrdinové spolu baví o modlení a o tom jak hřeší, aby se pak mohli modlit za odpuštění svých hříchů. Modlící se rodinka je sama o sobě super a nevíte komu dřív fandit. Otci co umí sekat dřevo a modlit se? Matce co se modlí a brečí v posteli? Dívce co se modlí , aby jí dali všichni pokoj (favoritka). Bráškovi co jí stále kouká do výstřihu aby zahlédl bradavku a pak se mohl modlit jak je hříšný a prosit o odpuštění? Nebo dvočátkům co by je i největší lidumil za pět minut umlátil dřevem co naštípal modlící se otec? Pak je tu ještě mimino. To se nemodlí. Taky podle toho dopadne. Jo a je tam čarodějnice asi na jednu minutu a čtrnáct vteřin. Ale nebojte o zbytek napínavého děje se stará modlení a dvě půlky hlavní hrdinky procházející se při měsíčku - nej záběr filmu. Prostě horor pro všechny pohany. A nakonec skvostná hláška z filmu - Dcera - Bratříček zemřel. Otec - Támhleten strom bude jednou krásný. WTF ???

The Boy (2016)

Brahms aspiruje na titul nejděsivější loutky historie. Nemusí být znetvořenej jako Chucky ani zlověstný jako Annabelle, jemu stačí, že vypadá, že se každou vteřinu pohne, hýbne očima nebo udělá nějakou kolosální prasárnu. Během filmu jsem v kině začal podléhat haluškám, že se mu dle nálady mění výraz a upřímně jsem se divil proč Gréta dávno nezdrhla. Každopádně si za hodně trampot mohla sama, vždyť stačilo mu zahrát na klavír, chvilku číst a dát hudlana na dobrou noc. Brahms si ale umí vydupat pozornost a chůvičku naučit, aby se o něj hezky starala. No a když vše vypadá ideálně tak se stane něco, co našeho Brahmse skutečně naštve. A kdo není úplně pitomej ví, že není dobrý nápad štvát Brahmse...

V objetí ďábla (2015)

Hned jak se maník přiznal, že se svou dcerou protí její vůli hrával rodinnou hru zvanou Incest, ale vůbec si to nepamatuje, tak jsem si říkal jestli pak je naše krásná Emma tou nevinnou obětí a nebo jestli si to celé třeba taky nevycucala z prstu. Jenže tuto mojí úvahu pohřbívala jedna událost za druhou, divní v její rodině mi přišli nakonec všichni kromě ní a když se do toho dostala satanská vložka a Ethan sám začal blouznit někde mezi fantasmagorií, halucinacema a realitou, tak jsem si říkal, že je možný úplně všechno. Směle jsem tedy čekal, jestli se objeví satanský kult a rodina perverzáků, nebo dobře promyšlená lež. A jak to nakonec dopadlo? Třeba taky ještě úplně jinak :-D každopádně film má bezva herecký výkony, ani chvilku mě nenudil, je pěkně natočený a má hodně ponurou, smutnou atmosféru. Takže jsem více než spokojen a mohu jen doporučit.

Sinister 2 (2015)

Mám hrozné tajemství a musím Vám ho všem říci...musím se o to podělit...Jednička se mi moc líbila...a...DVOJKA JEŠTĚ VÍC !!! Tááák a je to venku, plivejte na mě, nesnášejte mě a křičte, že tomu nerozumím, já to nějak zkousnu. Každopádně pro mě se atmosféra nevytratila, pošahané "děti" mi sedly, dokonce jsem fandil i hrdince a to i přesto, že vypadala jako moje bývalá třídní (a té by nefandil nikdo) . Přeživší maník z jedničky taky osoba fandění hodná a kluci hráli na svůj věk absolutně věrohodně. Takže podtrženo, sečteno, pro mě atmosférická pecka, která se nebojí kráčet jinou cestou než jednička a i když je to pro mnohé cesta blátem a plná výmolů, tak já si tohle rally užil víc, než jízdu po dálnici (a to jsem se filmu dlouho vyhýbal, jelikož komentáře ostatních mě od něj odrazovaly) . Co dodat? Co člověk to názor a já si stojím za svým, příště se nenechám odrazovat a jsem rád, že narozdíl od ostatních se mi líbily díly oba dva. Postřehy : A) Baghuul je fakt děsivej týpek B) Koukat s dětma na domácí videa není vždy super nápad. Někomu může šibnout... C) Videa - Vánoce na sněhu a Šoky v kuchyni se mohou směla měřit s krokoušem a krysama. D) Fakan co chtěl všechny filmy trumfnout svým dílem se moc nevycajchoval...

Mr. Jones (2013)

První třetina filmu je taková ta FF klasika a já byl i celkem zvědavej, jak se to bude vyvíjet. Druhá třetina je pro mě nejlepší a to hlavně díky parádní tmosféře - odhalování ohledně Jonese, Penny a její setkání se s ním, parádní scény z Jonesova příbytku a hlavně z podzemí pod ním, tuny strašáků, opět Pan Jones, zapálení strašáci, narůstající panika bloudícího Scotta. Jo to se mi opravdu líbilo a byl jsem do filmu jak se patří zažranej. No a třetí třetina je pro mě osobně totální haluz, kde je možný všechno a jak poznamenala Asia_Power - Takhle se prý člověk cítí po hooodně blbém modelu zelené rostlinky. S tím teda zkušenost nemám a na základě tohoto ani nechci. Můžete v tom hledat logiku, můžete na to nadávat a nebo nad tím jako já mávnete rukou s tím, že Lynchoviny Vás nikdy extra nebraly a pustíte ten konec z hlavy. Celkově průměr a nezávidím lidem, kteří na poslední třetinu budou koukat pod vlivem čehokoli :-D

Shadow Puppets (2007)

Vzal mi Tě stííín....tak tenhle song by se k tomuto horůrku hodil jako žádnej jinej. Osm lidí, trpících ztrátou paměti, neznámé místo a digitální bubák. Jako bonus zde hraje Mr. Candy a svým patentovaným hlasem se stará o většinu drsných hlášek. Celkově vzato blbina, ale nenudilo mě to a dokonce i bavilo více, než jsem sám čekal. Hlavní hrdinka je sympaťanda a tak divák určo ocení, že tam běhá v tílku a kalhotkách plus tam má konkurenci, která se nebojí i nahou řiť ukázat. Každopádně na skupinku ve spoďárech číhá ve stínech STÍN. A jak se ocitnete mimo bezpečí světla, máte docela problém, sice krátkej problém, ale trvalej. Stín si Vás vezme a Vaše existence na mrzkém světě končí. Být ten STÍN trochu lépe udělanej a více si pohrát s hudbou, mohla to být solidní atmosférická pecka, takhle příjemná jednohubka. PS - Bacha na svůj stín...

Žár (1981)

Jak mě tohle mohlo tak dlouho brát obloukem? Velmi povedený slasher z tábora hluboko v lesích, kde máme spoustu chodících terčů, které postupně sundavá těžce popálenej killer se svejma věrnejma nůžkama do nepohody. Osmdesátý léta z toho jsou cítit z každého záběru, máme tu nahé holky, lechtivé chvilky, hezké gore, znepokojivou hudbu, houstnoucí atmosféru a velmi vydařené finále, kde se rozhodne jestli zabiják znovu pohoří (doslova) nebo tentokráte pohoří zbytek. Přemýšlel jsem co tomu vytknout a nějak mě nic nenapadá, takže co dodat? Plná palba pro Šmikmátora a mrzí mě, že film se nedočkal pokračování.