• Krátkometrážní

Střihoruký Edward (1990)

Romantické, smutné, depresivní, temné...a občas do toho nějakej gag to je prostě celej Burton jak ho mám rád. Scéna kdy se Edward snaží najíst a doslova na talíři bojuje s kuličkou hrachu je prostě bezchybná. Jinak film je krásná ukázka toho, že to, že někdo vypadá jako stvůra, neznamená že stvůra je a přesně naopak sympaticky působící jedinec může být mizera největšího kalibru.Takže nesuďme knihy ani lidi podle jejich obalu a až potkáte chlapíka se šíleným účesem, mrtvolně bledou, zjizvenou pletí a břity místo rukou, klidně s ním dejte pokec :-) Koho konec nedojal má buď kamenné srce a nebo prostě není ubulenec jako já, ale tento film si zaslouží ,dle mého, uznání.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Podle skutečnosti? Tak kdybych se měl nacpat do mafie a vesele s nima pilou porcovat mrtvoly, asi bych měl po nocích zlé sny a lehce bych se bál, odhalení a následného porcování mé maličkosti, doufajíc, že mě budou porcovat už ve stavu tuhém. Klobouk dolů a ohromný respekt před panem Pistonem, protože tohle každej nezvládne navíc tolik let. Film mě vtáhl do děje a už nepustil, Donnie se propracovává z nuly stále výš, léta ubíhají a i když může být sebesilnější jedinec, tak z tohohle musí začít pomalu cvakat, takže jsem jen čekal, kdy se zcvokne, nebo kdy ho odhalí. Johnny Depp s Al Pacinem po boku odvádí společně parádní herecké výkony. Al Pacino mafiány snad nehraje, on mafián prostě je. Potěšil mě i Michael Madsen a jeho krásný dárek k narozeninám :-D

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

No vida a jde to i bez namyšlené Kejry (jo zkazil jsem jí jméno schválně) a Penelope Cruz, která nepožaduje za film 10x více než běžný smrtelník vydělá za celej život hraje podle mého stejně lépe, ale to je už otázka vkusu akorát Orlando asi zaplakal, jelikož díky Kejře není ani on...a dobré zprávy? Je tu Jaaaack takže co více chtít navíc když má za protivníka Modrovouse eee pardon Černovouse v podání McShanea, který si roli také vyloženě užívá. Připočtěte Barbossu v podání dalšího borce jménem Geofrey Rush a máte tu bandu, co nemohla zklamat a také nezklamala. Opět zběsilá jízda plná hlášek, skečů, efektů a u scény hysterického řevu Jacka Sparrowa jsem šel smíchy do kolen ta mimika neměla chybu jo Johnny prostě umíš, nebo Ti už mám říkat jen kapitáne Jacku Sparrowe? :-)

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Pro mě osobně nejslabší díl série. Začátek je zase prima, ale potom ten prostředek...Johnnyho mám fakt rád a Jacka Sparrowa doslova žeru, ale cca tisíc Sparrowů to už na mě bylo moc...naštěstí poté co je zas jeden se to podstatně lepší a konec filmu pro mě nudný prostředek vynahradí, protože takováhle epická námořní bitva a celkově dokonalé finále dlouhé snad přes půl hodiny to bylo něco parádního a jasná plná palba. Kvůli prostředku však jedna hvězda padá. Jacku promiň, já Ti to v dalším díle vrátím, to přísahám na mou pirátskou čest a i na zákon Parle...Perla...Parhola...eee .. jakže slečno Swannowá? Ahááá díky...PARLEY !!!

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Kapitán Jack Sparrow se vrací a nebyl by to on, aby se nevrátil ve velkém stylu a už úvod filmu nám jasně ukazuje, že tohle bude opět pořádná porce zábavy. Když Johnny zrovna nehledá BUCH BUCH, nesnaží se prchnout z ostrova s hodně bláznivejma domorodcema, neprchá před Krakenem nebo nepije krev všem kolem sebe, tak dělá něco ještě šílenějšího a je jasné, že kapitán Bludného Holanďana, se splacení dluhu Jacka Sparrowa asi jen tak nedočká. Nebo ano? Na chvilku možná, ale ruku na srdce...Kdo by kdy mohl opravdu dostat kapitána Jacka Sparrowa? O tom, že film je plný akce, hlášek, vtipů, efektů atd se snad ani zmiňovat nemusím ne? Piráti prostě jedou !

Tajemné okno (2004)

V životě bych nevěřil, že bych mohl z Johnnyho Deppa mít strach zvláště když jsem ho viděl jako kapitána Jacka Sparrowa, střihorukého Edwarda, indiána, nebo konstábla z Ospalé díry...no to prostě přece nejde, aby Johnny děsil ani jako ďábelský holič mě neděsil, takže co zmůže jako nějaký pisálek, co se bojí vlastního stínu? Zmůže mě vyděsit tak, že bych zdrhal, až by mi za patama hořelo. Tenhle film, mě posadil na zadek, konec jsem absolutně nečekal a to co tu Johnny předvedl je pro mě osobně skutečně děsivé. Parádní film s tísnivou atmosférou, která graduje až k tomu dokonale nečekanému, děsivému konci. BRAVO !!

Ospalá díra (1999)

"HÝBAL JSTE S TĚLEM? NESMÍTE HÝBAT S TĚLEM" "PROČ?" "PROTO" Johnny Depp jako vědecky a pokrokově zaměřený konstábl, jde řešit záhadu bezhlavého jezdce, jelikož jeho IQ děsí jeho nadřízené a tak se ho chtějí zbavit. Konstábl samo sebou na legendu, že vraždí maník bez hlavy zrovna moc nevěří a když zjistí, že je legenda pravdivá, sekne to s ním. Tedy dočasně, on se zas probere, aby všechny informoval, že vrahem je bezhlavý jezdec a prosím pěkně bez hlavy...já tenhle film miluji, je to ponuré, je to vtipné, herci jsou úžasní (hlavně Johnny) , Walken vypadá démonicky, spousta gagů, scén je dobrých tolik, že nevíte , kterou vybrat a ty hlášky...zaručeně film co patří do mé TOP 20 a mrzí mě, že se zde dá dát jen deset filmů. Asi ho dočasně vsunu do první desítky protože tohle je úžasné po všech stránkách. Burton + Elfman + Depp = DOKONALOST

Psych 9 (2010)

To, že hlavní hrdince solidně šplouchá na majáček, je jasné docela rychle, ale otázkou je jestli je blázen, kterému nikdo nevěří, že zná vraha, a nebo jestli náhodou ty nevinné bloncky nelikviduje sama. Sara byla ve své roli přesvědčivá a potkat jí v nemocnici, uteču s křikem pryč...vlastně ne, nejsem blondýna a navíc muž, takže jsem v bezpečí. Jinak snímek je - špinavej, temnej, depresivní a ano hádáte správně dost ponurej. Pro někoho nuda, pro mě osobně film, ze kterého slabší jedinec chytne depku a vezme si prášky na uklidnění jen tak pro jistotu...a abych nezapomněl, Biehn opět potěšil, ten chlapík umí zahrát vždy a vše.

Batman se vrací (1992)

Batman se vrací a to v plné parádě. První díl s Jokerem byl bezva, ale při vší úctě k Nicholsonovi, jeho Joker, mě moc nebral (toho pravého Jokera jsem se dočkal až později) . Keaton jako Batman je v pohodě, avšak Tučňák v podání Danny DeVita byl fenomenální a Kočičí žena Michelle Pfeiffer byla rovněž skvělá. Příběh ponurý, depresivní a naprosto dokonalý. Spolu s trilogií od Nolana můj nejoblíbenější Batman a u mě osobně je na děleném druhém místě. Mistrovský kousek, který mohu vidět vždy znovu a zas. PS : Dvorní skladatel Tima Burtona, Danny Elfman, je stejně jako Burton, mistr svého oboru...parádní hudba !!

Batman (1966)

Batžebřík, batkoptéra a můj nejoblíbenější - batodpuzovač žraloků...k tomu běhání s bombou nad hlavou a hned čtyři záporáci nejsilnějšího kalibru...ne tenhle film prostě na svou dobu neměl ani jednu jedinou chybu a já se bavil královsky.