Pistole sedmi statečných (1969)

Druhé pokračování statečné sedmy patří k těm nejméně vydařeným pokračováním a není to jen kvůli tomu, že ten samý rok šel do kin rovněž Wild Bunch. Zásadní problém je v obsazení George Kennedyho, který sice měl nominaci na Oscara, ale do role Chrise Adamse se v porovnání s Brynnerem absolutně nehodil. Absenci Yula podtrhává celkově sestava nevýrazných herců (pro většinu se jedná o první, nebo jeden z prvních filmů vůbec) s Jamesem Whitmorem jako dalším nešťastně zvoleným hercem do tohohle filmu. Hlavní padouch navíc nenosí gigantickej slamák a postrádá veškeré charisma Calvery nebo Lorcy z předchozích filmů. Malé plus snad jen za postavu PJe (neznámý herec Scott Thomas) a cameo Wendy Wagner.

Vyšperkuj mi káru (2004) (pořad)

Kulečník v autě ještě dobrý, ale když asi v šestý řadě montovali do auta robotickou ruku ovládanou na dálku nějakým tlusťochem s noťasem nebo rakev - gril, tak to bylo už vážně absurdní :D Yo dawg, X 2 the Z.

Sebevražedný oddíl (2016)

Když už jsem si myslel, že se Supermanem a Batmanem nemůže DC klesnout níž, přijde další film a je to tu zas... Celej film je úplná mega sračka a v kině jsem hořel jak ten pták Ohnivák, co furt brečel, jak spálil svojí starou s dětma na uhel. Čarodějnice (Enchantress) stihne pod vteřinu doběhnout z USA do Teheránu a zpátky přinýst šanon PŘÍSNĚ TAJNÉ, ale už nestihne srolovat bandu debilů v čele s nijak výjimečnou ženskou s pálkou. A ten druhej zloun těma prackama taky netrefil nikoho, ani britskýho chuje s bumerangem. Vojáci tam střílej na debily z Heroesů a nic jim to nedělá a pak přijde SUICIDE SQUAD a najednou se rozpadaj i po ráně pěstí. Takhle bych mohl pokračovat ještě dlouhý desítky minut, tak to shrnu už asi jen posledním výrazným negativem - Jared Leto alias Joker. ULTRA DEBIL. Takže zopakuju úvod - celej film je úplná mega sračka a nezachrání to ani kdyby Margot Robbie ukázala kundu.

Návrat sedmi statečných (1966)

První pokračování legendárního westernu má několik problémů, ale i přesto nepatří do kategorie odpadu. V první řadě je potřeba vysvětlit pojem "pokračování"; Než na začátku 80. let přišlo revoluční Star Wars, bylo do té doby běžným jevem, že pokračování úspěšných A filmů byla upravena zákonem klesajících výnosů - čili pokračování byla standardně Béčka se zlomkem nákladů původního filmu (čestnou výjimkou byl asi jen James Bond). Režiséra Johna Sturgese nahradil Burt Kennedy, do té doby známý asi pouze jako scénárista Béčkových (jinak ale skvělých) westernů s Randolphem Scottem z konce 50. let (Seven Men from Now, The Tall T nebo Buchanan Rides Alone). Z původních herců se vrátil pouze Yul Brynner v roli ledově klidného Chrise Adamse, zbývající dvě postavy nahradili jiní herci - Chica zahrál Julian Mateos (namísto Buchholze) a Vina zahrál Robert Fuller (namísto McQueena). Zde vidím jednu z hlavních slabin filmu - zatímco Buchholze jsem nijak nepostrádal, Steve McQueen byl zkrátka nenahraditelný. Dodnes se přesně neví, zda McQueen (v době své největší slávy) film odmítl kvůli čitelnému a neoriginálnímu scénáři anebo zda to bylo kvůli nesnášenlivosti a rivalitě s Brynnerem, každopádně jej zastal Fuller a ten mi osobně vůbec nesedl. Vedle Brynnera tak bylo nejhvězdnější jméno asi Warren Oates, známý z bezpočtu westernů, v roli holkaře Colbeeho však nijak nevyniknul a byl spolu se zbývajícíma 4 pistolníkama lehce zapomenutelnou postavou filmu. Sympatický snad byl jen Frank Riker v podání tvrďáka Akinse. Když to tedy shrnu, tak se to samozřejmě zdaleka nemůže rovnat původnímu filmu, ale i tak je to decentní Béčko, které stojí za to vidět už jen kvůli tomu Brynnerovi. PS: Ve zbývajících dvou pokračováních Yul Brynner už nefiguruje, nahradil ho (nepochopitelně) diametrálně odlišný George Kennedy a poté (o něco vhodnější) Lee Van Cleef.

Planeta opic (1968)

Planetě opic jsem se odjakživa vyhýbal, ale nakonec je to skvělý sci-fi, který zas až tak moc nezestárlo. Taky bych chtěl domorodou lidskou samici, která by držela hubu a jen na mě koukala a mrdala jak divoký zvíře.

Růžový panter (1963)

V souboji dvou konkurentů Růžový panter vs Fantomas lze vidět spoustu podobností a řekl bych, že oba dva filmy jsou kultovní. Ačkoliv mám Funese rád, modrou hlavu přímo nesnáším a proto se v duelu těchto rivalů přikláním právě k panterovi. Oba dva filmy spojuje můj odpor k hlavním antagonistům - Fantom i Fantomas mě serou, naopak oba dva inspektoři jsou sympatický postavy. První film však nepatří k tomu nejlepšímu z celé série, možná i proto, že detektiv Clouseau má zde spíš jen vedlejší roli a film se točí především kolem čtyřlístku Niven - Wagner - Capucine - Cardinale. Ačkoliv se jedná o hvězdná jména, Niven a Wagner nepatří mezi mé oblíbené herce a Cardinale mi tu přišla z formy. Totéž platí i pro Capucine, která už mě taky neokouzlila tak jako v jejích dřívějších filmech. Když to tedy shrnu, tak kromě fenomenálního Meglio Stasera v podání Fran Jeffries to bylo hodně všední a jen o trochu málo lepší, než první díl Fantomase.

Stav ztroskotání (1983)

Matně jsem si na tenhle film vzpomínal, respektive na onen konflikt s cigošema. Rád jsem si ten film zkouknul celej hezky od začátku a bylo to docela fajn, koukat na mladou Jílkovou a Brožovou (škoda, že se z ní stala taková bezcharakterní píča) a Zounar s Renčem měli taky celkem zajímavý postavy. Jenom je škoda, že dementovi (zloděj) nedali po hubě a vlastně mu to všechno prošlo. Malý bezvýznamný plus za toho Wabiho Daňka.

Plán hry (2007)

Ježiši já jsem tak dojatý. On dal přednost malý holce před 25 mega dolarů, ačkoliv mohl mít obojí. Klišoidní sračka, ale je to o hvězdičku lepší, než když Rock dělal vílu.

Maximální riziko (1996)

Tradiční plytkej Vam Dammovskej shit a další z řady, kde hraje svýho bráchu. Prvních 30 minut neřekne skoro nic a naopak všichni mu všechno začnou říkat, aniž by řek jediný slovo :D A nejlepší jsou ty úplně nesmyslný dialogy (zrzka za ním přijde na hotel a chce mrdat a Van Damme 'nemůže' --> Co to je? Jsi neoblomný? To je nějaká hra? Dobře, ať je po Tvém, ale žádná pouta.). Akční scény jsou ale docela fajn, stopáž tak akorát a zrzka je pěkná a dobře se na ní koukalo. Akorát ke konci nosila nějaký kalhotový kostýmy z Havlovy skříně, to bylo už horší pokoukání...

Zloděj (1981)

Skvělá neo-noirovka Michaela Manna, která patří bez debat k jeho nejlepším dílům. James Caan je 'zlej' snad pořád a vlastně bych řek, že to je první pořádná filmová role Belushiho (a navíc kromě účesu na něm nic nepůsobí komicky). Robert Prosky pravděpodobně odvedl skvělou práci, protože každej druhej mafiánskej boss se po něm jmenuje Leo :)) Bohužel na filmu se částečně podepsal onen pověstný zub času a ty heisty tak všeobecně působí tragicky, ale dá se to přežít - koneckonců supermoderních vykrádaček je teď v kinech min. dvacet do roka.. trochu jsem se pousmál, že se těma dveřma od trezoru prořezali kyslíkovým kopím bez kyslíku (ta jedna bomba by jim teda rozhodně nestačila) a ještě by se tam okamžitě udusili, ale když přišel na řadu payday a všechno potom, tak jsem na to okamžitě zapomněl. To mělo totiž ty správný černobílý koule.