Jo Koy: Po hlavě (2019) (pořad)

Jo Koy je docela neznamy jmeno, ale pritelkyne o nem slysela, protoze je polovicni filipinec.. tak jsme se museli podivat na tenhle special z Havaje a uslo to, ale na Chappella to nemelo. David Chappelle je veteran se svym politickym nazorem, ktery prostrednictvim svych stand up komedii siri, zatimco Jo Koy dela jenom humory ze stereotypu, rodicovstvi a takovych tech vdecnych temat. Pritelkyne se fakt hodne smala, ja se jen usmival, i kdyz parkrat jsem se zasmal i ja.

Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Cernochuv tata je bilej jak stena, i tak by se dal jednou vetou shrnout pribeh novyho Pokemon filmu. Pokud to trochu rozvedu pro ty, jez vahaji - animace je perfektni, je tam spousta pokemonu a ruznych odkazu na serial, takze Pokemon fandove si prijdou na svy. Postavy, resp. herci a herecky jsou povetsinou sympaticky, s vyjimkou jednoho dementa v klubu (Watanabe tam bohuzel ma jen malej stek, coz je skoda) a dialogy mi prisly vtipne napsany. Zklamanim byl pro me ale pribeh a jeho rozuzleni - aniz bych spoiloval, tak mi to proste do sveta pokemonu nesedlo a cely mi to prislo jako totalni picovina. Akcni sekvence v puli filmu byla divna (vypadalo to jak z nejakyho end-of-the world movie) a zaverecna bojovka dala vzpomenout na Avengers nebo Transformers. Nevadilo mi modernejsi pojeti Pokemonu a jejich sveta, ale preferoval bych neco tradictejsiho vzhledem ke znacce, nez film ala superhrdinove a nesmysly.

Psí domov (2019)

Tenhle film davali bez zvuku a bez titulku na ferry ve Filipinach a uz od pohledu se mi to zdalo debilni. Zvedavost mi nedala, protoze bez zvuku to nedavalo vubec smysl, a tak jsem si to doma pustil znova a uz jsem tomu porozumel - je to kravina! Unikl mi uvod, kde kocka necha psa, aby sal jeji mliko - uz po tomhle momentu se mela paska s filmem vzit, ritualne spalit a zamezit jejimu vystaveni svetlu sveta. Nestalo se tak, proto si divak uzije debilne namluvenyho psa, viditelne zmrveny CGI a nesmysle podobne tomu v uvodu. Presto to v zaveru nebylo zas az tak hrozny, rekl bych, ze ty 3 hvezdy jsou tak nejak z milosti. I prestoze je naprosta picovina, ze by se spolu kamosili cokl a stokilova puma, tak to bylo dojemny. Dobrodej Lucas s fetisem na zvirata by si podle myho asi po dvou a pul letech od zmizeni psa nejspis poridil novyho, ale nestalo se tak, vsichni cekali, az se Bella vrati. A zlej ras dostal na konci filmu padaka, takze to dobre dopadlo, prestoze ten pes je nejak zakazanej nebo co a nesmi se hnout z uzemi nejakyho ustavu pro veterany.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Treti sezona prozatim nejslabsi clanek serialu, uvidime co se bude dit v budoucnu - uz ted mi prijde divny, ze Hopper bude zpatky... Na tomhle serialu se mi libila ta melancholicka nalada a - v ramci moznosti - uveritelnost. Ta se pocatkem treti rady kompletne vyparila uz tim, jak neviditelnej mind flayer prepadnul Billyho... JAK? Zakladna zlych rusaku mi prisla naprosto debilni a infiltrace tyhle super-moderni zakladny malyma detma jeste vic. Nova postava Robin mi prisla zajimava, ale proc z ni museli udelat lezbu?? Jedna se o serial z pulky 80. let, halo??? Ocividne to nebyl zamer tvurcu (bratru Dufferu), protoze skoro celou dobu ma Robin na Harringtona narazky a smeruje to ke vztahu - ale udajne na popud herecky (nebo mozna obou mladych hercu) to na posledni chvili zmenili na gay postavu. Profesionalni recenze samozrejme nesetrily komplimenty k tomuto kroku, ale staci zajit na fora o serialu (pripadne klidne i na reddit) a je evidentni, ze nejsem jedinej, komu tenhle krok prisel zbytecnej. Klidne mohli udelat, ze je jeji postava heterosexualni, ale proste se ji Harrington nelibil.. ale ne, museli udelat gay postavu, aby byli inkluzivni. Fuck off s temahle politickyma gestama uz...

Black Panther (2018)

Black Panther samotny je vicemene zajeta znacka a jeden z prvnich barevnych superhrdinu, nicmene v dobach svych publikaci pusobil spis jako 'sidekick' a vsechen ten wakandansky ansambl je az novodoba naplavenina z 21. stoleti, kterou zas az tak moc dobre neznam. Podle svetovych recenzi jeden z nejopevovanejsich filmu od Marvelu, ale tady na csfd se drzi lehce nad prumerem. Pokud si mam osobne vybrat, priklanim se spis k prumernemu hodnoceni mistnich divaku a Black Panther me neoslovil tak, ze bych si kvuli nemu musel menit spodni pradlo. Jedna se o pomerne dobre provedeny film, coz je ale u filmu Marvelu vicemene standard. Probehlo tam nekolik vtipu, kterym jsem se kupodivu nesmal, a hlavni zaporak Killmonger mi prisel hodne nesympatickej a povazuji jej za nejslabsi clanek filmu. Asi je to velky kulturni milnik, protoze to je povazovano za prvni cernossky / africky megafilm a nepusobi to parodicky jako typicky beckovy komedie z ghetta, ale ja se osobne asi vic pobavim u starsich filmu s Queen Latifou.... PS: Vzhledem k PC dobe me uz ted docela desi ta Ms Marvel. Snad z toho nebude americky provedeni nejakyho Baahubali.

BLEACH (2018)

Film natoceny podle mangy stejnyho jmena (ktery neznam) - to je vzdycky komplikovany. V serialech ty postavy maji vic prostoru, postupne se charakterizuji a nejak to graduje, zatimco ve filmu maji tvurci hodinu a pul na to, aby predstavili rychle ten svet a jeho pravidla (strucne), nejaky postavy (a vetsinu z nich jen zbezne) a nakonec k tomu namontovali nejaky ten pribeh. Tady se teda bojuje s nakejma bubakama, jsou docela pekne udelany, ale ten zbytek je dost takovej oklestenej. Ichigo ma nejakyho kamarada silaka, ale ve filmu se o nem nerekne nic. Asi bude mit i lasku, ale o ty se nerekne nic. Tichej spoluzak - lucistnik to behem bitky koupi a pak na konci filmu se tam zase prochazi jako kdyby byl naklonovanej. Hlavni Reaper - Kapitan / bratr se stoickym ksichtem nejdebilnejsi postava filmu. Nevim no, bitky fajn, ale zbytek dost velky HM.

Cizinec ve vlaku (2018)

Cizinec ve vlaku asi vypadal na papire lip, nez jak to ve finale dopadlo na filmu. Liam Neeson - mistr zachranar - tentokrat hleda neznamou osobu s taskou ve vlaku, na jehoz lince jezdi denne pres 10 let. Zapletka mi neprisla uplne debilni, ale Neeson byl podle me realne bez sance a jeho nekonvencni metody by teda vzbudily podezreni mnohem driv.. Neeson je navic uz pomerne starej, takze se bojovy sceny museli digitalizovat, coz pusobilo neprirozene a ve vysledku az rusive v jinak poklidnem tempu filmu. Zbyvajici herci byli takovy nijaky a kamera se casto klepala, coz opet nevyvolavalo prilis dobry dojem z filmu. Finale tak nejak dopadlo, jestli Neesonovi prisli o barak nebo kluk musel na statni skolu uz se nevi, ale da se predpokladat, ze do ubytovny nemuseli a skolu plati policajti.

Česko hledá prezidenta (2018) (pořad) odpad!

Na politickou debatu dvou kandidatu na nejvyssi politicky post CR jsem se tesil hodne, uz jenom proto, ze o Drahosovi jsem do roku 2017 nikdy nic neslysel (a pokud ano, v pameti mi to neutkvelo),a tudiz mne velmi zajimalo, co bude mit na srdci a jak si povede proti Imperatorovi Zemakovi. Bohuzel namisto solidne vedene debaty jsem dostal (jiz nekym nize zmineny) estradni format bez sebemensi spetky slusnosti a vaznosti, ktere by si takova politicka debata zaslouzila. Ty lopaty, co tam hulakaly picoviny pri kazdym slovu Drahose nebo Zemana me neskutecne sraly. Moderator Vorisek absolutni nula. Nedokazal korigovat Zemana, ale ani ty lopaty. Ve finale jsem tedy hodinu sledoval one man show v podani Zemana, jehoz nekolika vtipum jsem se uprimne i zasmal (napr. odkazu na FEMEN). Totez se bohuzel neda rict o Voriskove humoru, ani Drahosove (ne)humoru. Snad druha debata na CT bude nekde jinde a zadna (slovy pana prezidenta) druha liga jako v pripade TV PRIMA.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

S fantasy filmama, odehravajicima se PRED dejem starsich filmu (Henry Peterka), mam vseobecne velky problem. Ty filmy novejsi totiz pravidelne prichazi s vic efektama a vsim kolem, takze to popira prirozeny vyvoj (coz se tyka i fantasy). Kdyz v HP kouzlej, vzdycky hlasej "alakazam" nebo "adava kadabra" a tady uz vsichni jen mavaj prutama a strilej / blokujou s kamenejma xichtama. Druhak by me zajimalo, kam zmizely vsechny ty fantasticky zvirata, ale treba se to v zaveru vysvetli, ze je ten nerd pochyta, zavre do kufru a pak to zapali… co se tyce filmu, Johnny Depp mi prisel debilni, ani sem mu moc nerozumel, a vsechny kouzla a picoviny delal bez sebemensiho zavahani - i Henry staryho beznosaka aspon cas od casu potrapil, zatimco tady ve finalni bitce bylo more bystrozoru a Depp je spalil jak hovna v papiru - ta negrice se "strasne smutnou" minulosti si proti nemu taky neskrtla, proste nikdo nic. Takovy zbytecne prehnany. Kdyz to skoncilo, tak jsme s pritelkyni jeli domu a ani si o tom vlastne nechteli povidat, protoze to cely bylo takovy velky "HM"

Flint Town (2018) (seriál)

Dokument z pohledu zastupcu policejnich slozek ve meste s dlouhodobe nejvyssi urovni kriminality v USA - osobne se mi to libilo, ale spoustu slunicek a Black Lives Matter zastupcu tvrdi, ze je to serial zobrazujici rasismus a policejni brutalitu. Ja s timhle nazorem nesouhlasim, rasismus v tom nevidim a policajt musi bejt pevnej v kramflecich, s poldou dobrakem by ve Flintu zametli raz dva. Jediny problem mam se stavbou serialu - od zacatku do konce vidime, jak je to vsechno ve Flintu v prdeli. Nevidime priciny (krome toho, ze tam je chudoba a krize s pitnou vodou) a serial nam ani nepredklada nejaky nazor nebo navrh reseni. Od nekolika lidi zazni, ze penize by tomu pomohly, ale penize neresi spatnou mentalitu mistniho obyvatelstva. Je to vicemene komplexni nahled na to, ze ackoliv USA je pupek sveta a vznikaji tam vsechny ty Marvelaci a zpevaci, normalni zivot tam neni zadny med... Otazkou je, v jaky zemi tomu tak je? PS: Vetsina tech policajtu jsou dementi - cernosi z drtivy vetsiny maji ty ublizenecky kecy o bilejch policajtech terorizujicich cernochy (s vyjimkou novacka Diona, ten byl asi nejrozumejsi), policajtka Balasko ubrecena krava, starostka pica, sef policajtu macho dement atd.. Ostatni (belossky) policajti mi prisli trochu snesitelnejsi, ale samozrejme na ne se snazi kritika kritiku serialu... takze vlastne vsechno v poradku.