Lhostejnost (2002) odpad!

Mno tohle je jeden z těch filmů, co vypadá na papíře dobře, a pak si to člověk pustí a nestačí se divit (a litovat posléze). Film začne idiotsky, žádný úvod nic, prostě nějaká kráva je v hovnech v nemocnici a ve škole u ředitele jsou nějaký tři mladý kundy a školník. Ze školníka a uklízeče se nakonec stane policista a detektiv Holobrádek, kterej začne vyšetřovat. Vyšetřování probíhá asi jako detektivní hry na facebooku, strážmistr Holobrádek potká jednu kundu z úvodu, spustí se flashback, pak mu bratr Obama řekne "to byl technickej kokain!!" a tak se jde na návštěvu k tý druhý kundě se slovy "Jdu se vychcat" a začne jí prohledávat skříňku na šminky, kde jsou léky. Pak byla ta oslavovaná lesbická scéna, která mě měla vytrhnout z letargie, ale než jsem si stačil strčit ruku do kalhot při prvním záběru odhaleného prsa, tak to skončilo, takže jsem vypadal trapnějc než Al Bunda. Mno přeskočím to až na konec, Alice měla recidivu (vůbec nevim, co je myšleno tou recidivou) a Holobrádek to vyřeší - pachatelkou byla kunda, kterou jsem od prvního pohledu podezříval podle jejího vzezření kundy, takže ačkoliv jsem u toho filmu dělal všechno možný a nemožný, tak jsem to rozlousknul. No nakonec jí školník zavřel do nějakýho sanatoria bez personálu, kde se stala samotnou obyvatelkou, a dal šerifovskou hvězdu řediteli školy (což byl taky debil, kterej měl pár klišoidních hlášek v průběhu celého filmu a vyšetřování KOMPLIKOVAL) a job vyšetřovatele tak zřejmě definitivně odpískal. Ztráta času, jednu hvězdičku bych mohl dát za tu hudbu z německých softcore porn devadesátých let, ale neudělám to. Tenhle film je mysteriózní jen tím, že jsem mu naletěl.

Rodinné trampoty oficiála Tříšky (1949)

Mě osobně pachuť minulýho režimu ve filmu nevadí, Julínek s malířem Velebou patří mezi tahouny filmu, ovšem až po oficiálovi Tříškovi z Prahy. A nakonec ty vojáci přece jen hezky zpívali.. :)

Zevlovat a prudit (2009)

Moc tomu průměrnýmu hodnocení nerozumím, byla to docela prdel. Seth Rogen vypadá jako dement a tak mu role dementního hlídače obchoďáku celkem pasovala. Byly tam však momenty, kdy mi přišel badass - třeba když zmlátil šéfa tý pekárny / kavárny nebo když s Michaelem Peñou šňupali koks a mlátili nezletilý skejťáky :D Jinak Ray Liotta v roli detektiva byl mega svině a Anna Faris byla naopak docela hyper (hlavně poblitá). PS: Škoda že se pervert k Anně Faris nedostal, zajímalo by mě, co by jí proved.. Slabší 4*

Ženy, víno, Hvar (2008) (TV film)

Tyhle sociologický dokumenty o několika "výjimečných" jedincích mám docela rád, je to celkem zajímavý a netrvá to dlouho, takže tak akorát např. k obědu nebo svačině. Chválím Vávru taky za to, že dostaly prostor ženy z obou názorových protipólů.

Pán Domu (2005)

Hodně všední, víceméně i nepříliš zábavná komedie s Tommy Lee Jonesem. Role drsňáků mu sedí, ale neřekl bych, že těch komediálně laděných... Roztleskávačky jsou celkem pěkný masa, ale takových uvidím v každým US comedy ze střední tucet.

Italské prázdniny (2003)

Takže v první řadě mám na mysli jednu věc, která se vyskytuje v celém filmu - ve filmu jsou několikavteřinové proložky animované Hilary Duff, které se snaží být "vtipné" nebo vystihující její nevyslovené pocity a myšlenky. Dost mi to v tom filmu vadilo. Jinak jako film se to tváří jako typická klišé-love story, kdy no-name kundu okamžitě sbalí rich & famous zpěvák z Itálie a zamiluje se do ní, protože se kolem něj dosud asi žádný ženský netočily. Pak spolu vystupujou na veřejnosti a všude možně a nikde se neřeší, že ona je z USA a italsky nic neumí ani pípnout, zatímco její kamarád-vořežprut má pak trapnou scénu s tím, jak se sotva domluví s mladýma italkama nebo rodiče v hotelu s recepčním... logic motherfucker! A druhá do očí bijící píčovina je to, že zatímco se vydává za Isabellu, je v novinách a všude možně, tak nikdo nekontaktuje skutečnou Isabellu třeba na mobil? Nebo vole emailem, v roce 2003 snad už celebrity emaily měly, ne? Nicméně! klišoidní zápletka je chytře nahrazena ještě větší klišoidní zápletkou o dlouholetý lásce blabla... Mno a jinak jsou ve filmu typický mentální postavy - kromě hodnýho a chytrýho kamaráda-vořežpruta, co jí celou dobu kryje zadek a miluje, ještě asertivní tlustá průvodkyně v roli bachaře, zlá spolubydlící, škodolibej mladší bratr s nějakou svojí zlou dominou atd.. prostě sračka. Ale jinak na letišti Gorda (to je ten vořežprut) srolovaly docela sexy policajtky - modelky. To bych taky chtěl :D Po shrnutí ale musím říct, že story-twist se zpíváním mi přišel vlastně ve finále celkem originální a tak jsem po skončení neměl chuť někoho zabít, jako se mi to obvykle děje u filmů jejích kolegyň zpěvaček (např. LOL nebo Picture This)

Hon za svobodou (2004)

Hodně slabá "komedie" a slaďárna v jednom ze zajímavého prostředí civilního života prezidentovy zletilé dcery. Herci jsou nemastní a neslaní, příběh ne-uvěřitelný a finální love story mě vůbec nedojala. Vlastně ani jejich sbližování napříč Evropou (včetně Prahy, pozor!) nebylo nikterak poutavé a vedlejší love story mezi agentama z ochranky byla snad ještě víc lame než ta hlavní. Poznámka pro mě - už nikdy víc.

Blade Runner (1982)

Kultovní neo-noirovka Ridleyho Scotta. Nadčasové. Punk. Harrison Ford. Replikanti. Pro mě osobně se o kultovní snímek nejedná, i když mu nelze upřít potřebnou syrovost. Lov replikantů byl poutavý a svět "budoucnosti" byl správně depresivní, ale milostná linka Ford-Youngová ucházející. Jinak musím uznat, že od začátku mě replikanti srali, byli mi nepříjemní a chtěl jsem, aby je Ford pozabíjel co nejdřív. Tyrell byl taky vocas, jediná sympatická postava byl asi Sebastian, kterýho mi bylo líto. O to víc je dobře, že replikanti pochcípali... jo a dobrá titulková hudba.

Vražda na objednávku (1954)

Vražda na objednávku je skutečně komplikovaná, nadčasová "detektivka", kdy se divák nejprve stane svědkem plánování perfektního zločinu, aby následně pozoroval a odkrýval souvislosti vedoucí k jeho nedokonalosti. Koneckonců postava spisovatele (Robert Cummings) sama prohlásí "perfektní zločin existuje pouze na papíře, kde jste sami pánem dění" (anebo něco v tom smyslu). Proto byla zábava sledovat, kde a jak se co pokazí, a sám za sebe mohu prohlásit, že to nebylo zdaleka jasné, jak by mohl někdo vzhledem ke stáří filmu čekat. Bohužel téměř celá stopáž filmu se odehrává v jedné místnosti (viz. divadelní hra) a v kombinaci se skutečně důmyslným plánem zločinu / jeho odkrytím musí být divák neustále koncentrovaný, což jsem po dvou směnách v práci na promítání nebyl. Kdyby se jednalo o idiotsky napsaný scénář, film by nikdy nemohl uspět... I přes to všechno se jedná o film, jehož dominantou je samotný Ray Milland, a ostatní jsou víceméně do počtu. Výjimkou je snad Grace Kelly v červených šatech a John Williams v roli šéfinspektora Hubbarda, který prostě působil jako mega frajer a když si na konci začal česat knír, byla to skvělá třešnička na dortu :)

Táta za všechny peníze (2008) odpad!

OMG OMG OMG.... obvykle tyhle americký teenage komedie z high school bývají alespoň podprůměrně koukatelný filmy, ale tohle byl fakt mega extrémní shit. Hned úvodní scéna - jakože neoblíbená Mandy (přitom nadprůměrně hezká holka, takže už z principu je to bullshit) jde po chodbě a zlá Líza ji podkopne nohy a okamžitě vytáhne telefon a natočí její zadek a okomentuje ho "babiččiny bombarďáky" a pošle to všem po celý škole a všichni se jí smějou (i když to žádný bombarďáky nejsou, má normální kalhotky / tanga whatever). Pak se do ní ZNIČEHONIC zamiluje školní playboy, kterej dá kopačky svý holce Líze, a pozve jí k sobě na mejdan. Ale postiženej fotr stalkuje svojí dceru a dá jí zaracha a tím to pokazí. No a prostě je to nesmyslná sračka, nikdy jsem neviděl nikoho, kdo by šel vedle sebe a vzájemně si všechno říkali po telefonu!! WTF?