Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Horor

Obsahy (15)

Mr. Plinkett's the Star Wars Awakens Review (2016)

Senilní psychopat Harry S. Plinkett se probouzí z mnohaletého spánku, aby si na přání fanoušků posvítil na nejnovější film z hlavní linie Star Wars. Kromě sedmé epizody rozebírá Mike Stoklasa v roli pana Plinketta také některé fanouškovské teorie a pomalu zahnívající značku Hvězdných válek.

Vangelis and the Journey to Ithaka (2013)

Řecký skladatel Vangelis je průkopníkem syntezátorové elektronické hudby. Jeho alba a skladby se dodnes těší velké oblibě a ve světě filmové hudby patří mezi skladatele s nejcharakterističtějším rukopisem. Dokument Vangelis and the Journey to Ithaka mapuje ve dvou hodinách jeho vztah k hudbě, největší úspěchy a spolupráci s režisérskými osobnostmi, jakými jsou Ridley Scott, Oliver Stone nebo Roman Polański.

The Neighbors (2014) (TV seriál)

Jak název napovídá, zápletka seriálu se točí kolem nájemníků jednoho na první pohled obyčejného domu. Tommy Wiseau tentokrát ztvárnil dvojroli – vymahače dluhů Rickyho Ricka a správce domu Charlieho, jehož nájemníci svými neustálými stížnostmi dohánějí k šílenství.

Tommy Wi-Show, The (2011) (TV seriál)

V internetovém pořadu The Tommy Wi-Show, vyrobeném ve spolupráci s herním webem Machinima, usedá Tommy Wiseau pod vedením záhadného mimozemšťana ke konzoli, aby se popral s nejrůznějšími videohrami.

Revenge of the Sith Review (2010)

Mike Stoklasa se vrací, aby coby psychopatický vrah Harry Plinkett zatloukl poslední hřebík do rakve Lucasovy nové trilogie Hvězdných válek. Ve videorecenzi plné sprostých slov, vynalézavých přirovnání a oblíbených pizza taštiček hodlá rozcupovat poslední prequelovou epizodu - Pomstu Sithů z roku 2005.

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film)

Tento amatérský film je záznamem svatebního obřadu z roku 2000, během kterého si řekli své "ano" Jiří Kára a Blanka Divišová. Autentický náhled do světa "dolních deseti tisíc" si získal početné publikum především na serveru YouTube.com, a díky prezentaci naprosté nonkonformity zúčastněných před, během i po obřadu má dnes až kultovní status. Vzhledem k osudům svatebčanů lze tento záznam vnímat také jako tragikomickou výpověď o životě pražských alkoholiků a drogově závislých spoluobčanů.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

HOBIT je příběhem Bilba Pytlíka (Martin Freeman), jenž se účastní výpravy trpaslíků za znovudobytím jejich království Ereboru, o které byli jejich předkové připraveni drakem Šmakem. Pobídnut čarodějem Gandalfem Šedým, ocitá se Bilbo ve společnosti třinácti trpaslíků, vedené legendárním bojovníkem Thorinem Pavézou (Richard Armitage). Jejich cesta vede Divočinou, zrádnými kraji obývanými skřety, nebezpečnými Vrrky a obrovskými pavouky, kožoměnci a čaroději.

Přestože jejich cíl leží na Východě v pustinách u Osamělé hory, musí cestovat skrz skřetí tunely, kde Bilbo narazí na tvora, který nadobro změní jeho život - Gluma (Andy Serkis). Zde, na břehu podzemní tůně, se Bilbo setká s proradností, ale i odvahou, jaké dosud nepoznal, a navíc se mu podaří získat Glumova "Miláška" - zdánlivě obyčejný zlatý prsten s podivuhodnými vlastnostmi, jehož osud je svázán s osudem celé Středozemě více, než si malý Bilbo dokáže představit...

The House That Drips Blood on Alex (2010)

Hrdina tohoto krátkometrážního horůrku Alex touží po vlastním bydlení. Nechá se tedy zlákat ke koupi ošuntělého domku na Blood Street. Ani mu nepřijde zvláštní to, že cena domu je nezvykle nízká, makléř je tak trochu divný patron a realitní kancelář během jediného dne zmizí z povrchu země. Peklo začíná, když ze stropu zakoupené nemovitosti začne na Alexe prosakovat červená tekutina. Hlavního hrdinu si zahrál Tommy Wiseau, režisér snímku THE ROOM, kultovního díla považovaného za jeden z nejhorších filmových počinů všech dob a svého času nejrozporuplnějšího filmu ČSFD.

Pokoj (2003)

V Česku a na Slovensku poměrně neznámé dílo si v zámoří získalo velkou pozornost publika a kultovní status. Je totiž obecně považováno za jeden z nejhorších filmů, které kdy byly natočeny. Hlavního hrdinu Johnnyho si vystřihl sám Wiseau. Johnny nadevše miluje svou nastávající ženu Lisu (Juliette Danielle). Ta je však s jejich vztahem stále méně spokojená a tak svede Johnnyho nejlepšího přítele Marka (Greg Sestero). Johnnymu se postupně hroutí svět, který se mu za posledních sedm let podařilo vybudovat.
Film přitahuje pozornost milovníků nepovedených snímků pro svůj až komický charakter, špatnou práci s herci a absurdní repliky postav. Wiseau je někdy označován za současného Eda Wooda. Promítání filmu se uskutečňuje za bouřlivých reakcí publika, které nahlas komentuje dění na plátně.

Megapiraňa (2010) (TV film)

Původně měly geneticky modifikované, rychle rostoucí a množící se piraně sloužit jako potrava hladovějícím. Jednoho dne se ale těmto nebezpečným predátorům podaří dostat na svobodu a z venezuelských laboratoří si postupně prožírají cestu k Floridě. Zastavit je mohou pouze bioložka Sarah Monroeová (Tiffany) a agent Jason Fitch (Paul Logan).
MEGAPIRAŇA je další ze série mockbusterů produkovaných společností Asylum. Podobně jako MEGA ŽRALOK VS. OBŘÍ CHOBOTNICE překypuje i tento film počítačovými efekty, přerostlými krvelačnými zrůdami, stylovými úmrtími a akrobatickými výkony titulních predátorů. Milovníci intelektuálně nenáročných akčních filmů věnovaných genetickým experimentům, které se vymkly kontrole, si přijdou na své.

Černá sanitka (2008) (TV seriál)

Patnáctidílný seriál ČERNÁ SANITKA je televizním zpracováním stejnojmenné knihy folkloristy Petra Janečka, jež se věnuje současným fámám a pověstem (urban legends) rozšířeným v této zemi, na kterých je toho pravdivého velmi málo nebo spíše vůbec nic. Z historek jmenujme například mysteriózní černou sanitku, která unáší lidi za účelem prodeje jejich orgánů, popel dědečka, který si partička při dýchánku spletla s kávou, holčičku ztrativší se v obchodním domě, aby pak byla nalezena omámena na toaletách, zavražděnou studentku na kolejích s vrahovým vzkazem pro spolubydlící... Režisérem seriálu je Mojmír Kučera. Každý díl je rozdělen na dvě části - vlastní příběh a publicistickou část, ve které se s Romanem Zachem vydáme pátrat po původu jednotlivých pověstí.

Ocelový muž (2008)

Student biologie Kyle se na první pohled neliší od svých vrstevníků. Na rozdíl od ostatních se však vyznačuje vysokou inteligencí a zvláštní schopností rozlišovat dobro od zla. Mimo studium rád pomáhá doktoru Blakeovi, který pracuje na výrobě superpřilby, jež nositeli dodává zvláštní fyzické a psychické schopnosti. Jednoho dne je však doktor Blake zabit maniakem Sebastianem, a tak musí Kyle využít všech schopností získaných s pomocí superpřilby, aby zloducha vypátral a potrestal.

Dobroty (2001) (TV pořad)

DOBROTY z produkce TV Nova navazují na starší zábavný pořad NOVOTY Petra Novotného. I zde se moderátor objevuje v řadě komických převleků a k účinkování v humorných scénkách si zve řadu herců, především Yvettu Blanarovičovou, Václava Vydru nebo Janu Bouškovou. Nepostradatelnou součástí pořadu jsou samozřejmě také vystoupení pěveckých hvězd.

Příběh Bennyho Goodmana (1955)

Daviesův PŘÍBĚH BENNYHO GOODMANA je jedním z životopisných filmů věnovaných nejvýraznějším osobnostem americké jazzové scény (z dalších jmenujme populární PŘÍBĚH GLENNA MILLERA). Jak je zvykem, i zde si celá řada umělců zahrála sebe sama. Film popisuje životní osudy klarinetisty Bennyho Goodmana od návštěv hudební školy až po jeho slavné vystoupení v Carnegie Hall, kde zaujal především interpretací skladby „Sing, Sing, Sing".

Stalinova éra (2007) (TV film)

Francouzský dokument Stalinova éra se soustřeďuje na sovětského diktátora a zločince. Je vyveden v barvě - obsahuje jak dobové barevné záběry, tak kolorované pasáže. Dává nahlédnout do soukromí a života Josifa Vissarionoviče Džugašviliho, který se do dějin zapsal jako vůdce, jenž ať už vyvoláním hladomoru nebo stranickými čistkami poslal na smrt miliony sovětských občanů.

Reklama

Reklama

Reklama