Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Horor
  • Dobrodružný

Poslední recenze (1 380)

plakát

Praha - den & noc (2022) (pořad) odpad!

Já vlastně nevím, co k tomuhle mám napsat. Tenhle pořad totiž evidentně není určen mně, ale zetkové generaci. Jenže při sledování jsem se nemohl ubránit dojmu, že je to strašlivá kokotina, která se snaží vtáhnout zetkaře do osidel regulérního televizního vysílání, pro které se v dnešním světě platforem VOD vžil pojem „live TV“. Fakt nevím, co si od tohohle tvůrci slibují, páč nejmladší generace už návyku sledování televizních pořadů odvykla. Každopádně – je to příšerně stupidní coby normální pořad. Ono se to totiž prezentuje jako hraná reality show, což samo o sobě působí trochu jaky oxymoron. A nabízí se tu taky otázka, jestli má tohle jako být budoucnost TV, nebo jestli je to jen slepá větev. Každopádně věřím, že generace Z jako celek rozpozná, o jakou šmíru se tady tvůrci snaží, a pošlou je s tímhle řádně do řiti. (1 387.)

plakát

Neviditelný (2020) 

Kvalitní hororový zážitek, který adekvátním způsobem zpracovává téma děsu z něčeho, co je nejspíš s vámi v místnosti, ale vy to nevidíte, páč si to nasadilo obleček neviditelnosti. A nespoléhá se to na lekačky. Vyděšená sousedka, co v pokračování Arabely vyšiluje z neviditelného Lábuse v čepičce, je sice fajn, ale tady si tvůrci pohráli se strachem jaksepatří. Takhle si představuju horor. (1 386.)

plakát

Párty Hárder: Summer Massacre (2022) 

Problémem dvojky Párty hárd je, že šla do široké distribuce. Ne, že bych to Martymu alias Řezníkovi nepřál – naopak, je fajn, když někdo rozčeří zkažené vody české komediální kinematografie. Jenže trochu postrádám tu odvahu, se kterou kdysi na koleni natáčel své starší projekty. Kamarád se vyjádřil, že zatímco jednička byla dekonstrukcí teenagerovské komedie, dvojka je její rekonstrukcí. Dalo by se pod to podepsat. Nechci moc spojlovat, ale snad nebude na škodu, když si postesknu nad o něco menší úrovní nekorektnosti a nechutnosti. Ano, pořád se tu řeší fekálie a nechutnosti, zároveň se tu ale objevuje něco, co k Martyho filmům tak úplně nepatří, a sice to, že dobré postavy jsou odměněny a záporné potrestány. Takže zatímco ve starších dílech z produkce ZNK dostávaly hlavní postavy plnou palbu a měly až absurdně nespravedlivou smůlu (znásilnění úchylem, zastřelení v obchodě, udušení se kozím chlupem, pomočení vlastním otcem), tady už přichází ke slovu moralizace a trestání skutečných zlořádů (v tomhle případě parta tetovaných hajzlů, co dětem prodávají fet). Neříkám, že je to nutně špatně samo o sobě, ale konzervativní Pohlovi fandové tohle možná úplně neocení. Oproti jedničce tedy slabší kousek, ale určitě někdy zase rád kouknu. (1 385.)

Poslední hodnocení (1 383)

Smrt ve tmě (2016)

27.09.2022

Chata v horách (2012)

24.09.2022

Milada (2017)

22.09.2022

Praha - den & noc (2022) (pořad)

odpad! 16.09.2022

Neviditelný (2020)

10.09.2022

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

05.08.2022

Parazit (2019)

30.07.2022

Černý telefon (2021)

17.07.2022

Stranger Things - Season 4 (2022) (série) (S04)

17.07.2022

Reklama

Poslední deníček (11)

Na co se těšit v letošním filmovém roce?

Star Wars: Síla se probouzí. A to bude asi tak všechno. Nepamatuju si, že by vyhlídky na filmový rok byly kdy tak mizerné jako letos. Proboha, vykašlete se už v Hollywoodu konečně na prequely, sequely, originy, spin-offy a rebooty a začněte točit něco originálního. Když je jediný film, který stojí za to vidět, taky jen pokračování, tak už je to vážně na pováženou. Nejlíp to opět shrnuli pánové z Red Letter Media.

Reklama

Reklama