• Krátkometrážní

Marvels (2023)

Co si budeme povídat, MCU nemůžu vystát. I přes to se ale najdou výjimky, u jejichž sledování necítím ani náznak potřeby vyrvat si vlastnoručně páteř ze zad, což považuju za největší poklonu, kterou mohu Marvelu složit. Jednou z takových výjimek je Captain Marvel a do značný míry i poměrně sympatickej seriál Ms. Marvel. No, a pak tu jsou Marvels. Je mi to líto, jdu hledat lano.

Interstellar (2014)

Interstellar je bezpochyby jeden z nejokázalejších Nolanových projektů, a to především díky excelentní technické stránce, která od začátku do konce praská ve všech pod tíhou své vlastní dokonalosti. Málokterý film dokáže na diváka zapůsobit natolik ohromujícím a uhrančivým dojmem jako právě Interstellar, jenž se může pyšnit honosnou a zároveň minimalistickou výpravou nebo mistrovsky vybudovanou hudební složkou z pera geniálního Hanse Zimmera. Pokud se ale do této Nolanovy vesmírné odyseji ponoříte hlouběji, začnete nacházet řadu problémů a černých narativních děr, za jejichž horizont vás téměř bezchybná audiovizuální stránka napoprvé nenechala nahlédnout. I přes všechny nedostatky ale pro mě Interstellar zůstává jedním z nejfenomenálnějších filmů v historii.

Medvěd - Série 2 (2023) (série)

Oproti první nepříliš záživné a chaotické sérii je tohle neuvěřitelný skok vpřed.

Medvěd - Ryby (2023) (epizoda)

Sedm ryb a ode mě navrch sedm hvězd. Kéž bych mohl tuhle absolutně bezkonkurenční a nevídanou hereckou symfonii zhlédnout i naživo v divadle. Jamie Lee Curtis a Jon Bernthal byli k nezastavení.

Medvěd - Série 1 (2022) (série)

Nevím, nějak tomu nemůžu přijít na chuť.

Chudáčci (2023)

Excelentně ztvárněná a především mistrovsky zahraná pitoreskní zvrácenost pod taktovkou brilantního Yorga Lanthimose. Co víc si přát?

Medvěd - Systém (2022) (epizoda)

Chaotičtější pilot jsem asi ještě nikdy neviděl.

Nimona (2023)

I monstra mají srdce, vy monstra!