• Krátkometrážní

Transformers: Poslední rytíř (2017)

Anthony Hopkins má zvláštní talent objevovat se ve specifickém druhu akčních filmů, které kolega verbal výstižně označuje termínem "megalomanská megapičovina". Tahte lobotomická robotí zrůdnost jim ovšem bezkonkurenčně vévodí. Během sledování Transformers: Age of Extinction jsem si naivně myslel, že nic debilnějšího než náklaďák s mečem v ruce, který jezdí v Hong Kongu na dinosaurovi, už neuvidím. Poslední výtvor choré mysli Michaela Baye a několika mentálně zaostalých scénáristů s názvem Transformers: The Last Knight mě ale velmi rychle vyvedl z omylu. Náklaďák s mečem v ruce tentokrát létá na tříhlavém drakovi a celé je to z nějakého důvodu zasazené do Artušovské legendy. Nechce se mi věřit, že něco takového vzešlo z pera dospělého jedince. Takhle bujnou fantazií jsem neoplýval, ani když mi bylo 10 let.

Úsvit (2023)

Poselství filmu: "Hlavně ať je to zdravý a není to píča."

Zóna zájmu (2023)

Taková normální nacistická rodinka v přírodní rezervaci Osvětim.

Humr (2015)

Napoprvé mě Humr absolutně minul. Můj vkus je ale naštěstí od roku 2019 už o něco vytříbenější.

Legenda o Tarzanovi (2016)

Co by asi dnešní marvelovky daly za to, aby měly alespoň z poloviny takhle špatný CGI a bezduchej příběh. Jistý je pouze to, že já bych nedal víc než dvě hvězdy. Za jedinou pozitivní zmínku stojí Rupert Gregson-Williams.

Aquaman a ztracené království (2023)

Aquaman a království schizofrenního CGI po řadě odkladů a přetáček konečně doplouvá mezi diváky a spolu s ním nadobro končí i léta skomírající DC Extended Universe. Oproti loňskému Shazamovi, Flashovi a Blue Beetlovi dochází k citelnému zlepšení, ale kvalit původního Aquamana bohužel nedosahuje. Věřím, že kdyby James Wan nemusel svůj výtvor kvůli neustálým zásahům ze strany WB předělávat, mohl být výsledný produkt mnohem lepší. Největší jizva na tváři druhého Aquamana je bezpochyby jeho zmatečnost a nesoudržnost. I přes to se ale jedná o poměrně slušný film s nádherně nostalgickou hudbou od Ruperta Gregsona-Williamse, za který by se DCEU vůbec nemuselo stydět. Stydět by se měli především bratři Warnerovi, kteří DCEU záhy po porodu znetvořili, odhodili a nechali jej bezmála dekádu umírat.