• Krátkometrážní

Oppenheimer (2023)

Herecká odysea s ohromujícím technickým zpracováním. Zajít na Oppenheimera do kina a nevybrat si IMAX by mělo být nelegální. Ten rozměr je opravdu extrémně strhující. Hudba, zvuk, kamera, střih, to všechno funguje téměř dokonale a celý film díky tomu od začátku do konce šlape jako hodinky. A mimo to je rozhodně dunivější než Duna Denise Villeneuva. Všechna čest Ludwigu Göranssonovi. I přes všechny nezpochybnitelné kvality se ale dle mého názoru jedná o Nolanův slabší snímek (stejně jako tomu bylo u Dunkerku). Mnohem raději ho znovu uvidím utrženého ze řetězu ve snu, ve vesmíru nebo v časové smyčce.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Bože, jak já jsem na sebe naštvanej. Nemůžu uvěřit, že se mi to neironicky líbilo. MCU a ještě k tomu James Gunn! Zradil jsem všechna svá přesvědčení a hodnoty. Je mi ze sebe zle.

M3GAN (2022)

Já tě žadoním, Megan. Zavraždi, koho jen chceš. Hlavně už, prosím, nezpívej!

Zaklínač - Shaerrawedd (2023) (epizoda)

Další série a spolu s ní i další propad v už tak příšerný kvalitě. Co všechno je špatně, ani nemá cenu rozepisovat. Dám vám radu. Pusťte si původní polský zpracování, přečtěte si knihu, zahrajte si hru nebo běžte s kámošem lovit do lesa veverky a předstírejte, že jste zaklínači - pravděpodobně to bude věrohodnější než cokoli od Lauren Schmidt. Pro svoje vlastní dobro a pro lásku svaté Melitelé hlavně neplýtvejte svým časem a duševním zdravím na tuhle céčkovou, vizuálně odpudivou, herecky podprůměrnou a scénáristicky retardovanou parodii na fantasy. Fakt, že si režisérka vytřela knihami Andrzeje Sapkowskiho všechny svoje tělesný otvory, a následně někomu namluvila, že natáčí cosi s názvem Zaklínač, mi je celkem jedno. Geralta by pro mě za mě klidně mohla hrát Viola Davis, která by jezdila na velbloudovi a místo mečů by používala šurikeny. Pokud se tvůrci nechtějí držet předlohy, tak to plně respektuju. Fajn, ohromte mě svojí inovací. Hlavně ať to dává alespoň trochu smysl. To, co ale respektovat nedokážu, je skutečnost, že je výsledek jejich tvorby nekoukatelnej odpad. A ne, tohle nespraví ani Henry Cavill v latexových kalhotách.

Proč? 13x proto - Série 2 (2018) (série)

Pane bože, Hanno, dej už konečně Clayovi pokoj. Jsi mrtvá, nemělo by pro tebe být těžký alespoň jednu epizodu mlčet.

Titans - Bruce Wayne (2019) (epizoda)

Jestli něco ve filmech a seriálech opravdu nesnáším, tak to jsou rozhovory psychicky labilních postav s jejich přechytralýma mrtvýma kamaráda. Rádoby komický vidiny Dicka Graysona, kterýmu promlouvá do duše mrtvola tančícího Bruce Wayna obklopenýho gogo tanečnicema, jsou na mě opravdu příliš. A ano, vím, že předvádí kreace Adama Westa ze seriálu Batman. To ale nemění nic na tom, že ve mně výslednej dojem vzbuzuje touhu, aby mi Heath Ledger vypíchl tužkou oči.