Výbuch (2020)

Minimálne beriem aspoň ten originálny nápad s vybuchujúcimi hlavami. A že to nie je taká štandardná romantika. Dejová linka nenudí a väčšinou sa na tom človek baví. Nič zvláštne, ale na ten lepší priemer to určite má. 65/100

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

Nechápem, ako mi tak dlho mohol unikať tento skvelý čs. seriál. Aj keď mám tušenie, že som ho kedysi v detstve videl, minimálne tak útržkovito. To ale samozrejme nestačí na plné docenenie tohto skvostu. Film o tom, že láska, porozumenie a vzájomná pomoc môže existovať aj v časoch najťažších. Všetko je len o ľuďoch a úcte k človečenstvu. Ako tomu bolo v prípade Anny Urbanovej. Silný nadpriemer. 85/100

Rodina je základ státu (2011)

Celkom uveriteľný príbeh s ponaučením, že si treba dávať pozor na to, čo človek podpisuje. Pomalší štart, priemerný stred a slušné finále. Za mňa silný priemer. 65/100

Teorie tygra (2016)

Prekvapivo zábavné a také očarujúco smutno-veselé. Navyše film vyvoláva akúsi podivnú zmes protichodných pocitov, ktoré ešte nejakú tú dobu po projekcii dokážu v divákovi rezonovať. Aj dejová linka mala niečo do seba, nie ako iné filmy s podobným námetom. V každom prípade palec hore. Slušný nadpriemer. 80/100

Vita a Virginia (2018)

Ani neviem prečo, ale všetko v tomto filme mi bolo odpudivé. Asi preto, že som chlap. Ale v tom by som problém nevidel. Hlavné bolo, že išlo o akúsi zlátaninu banalít, ktoré uspávali viac ako desať rohypnolov. A k tomu ešte LGBT, ktorého je všade okolo viac než dosť. Musel som si ísť urobiť kávu, aby som túto emancipovanú kakačku nejak prežil. Hviezdy iba za výpravu. 30/100

Za hranou možností (2018)

Niečo v štýle Dannyho parťákov, no táto ruská verzia moc nenadchla. Mdlé a príbeh mi prišiel trochu chaotický a nekonzistentný. Pravdepodobne kvôli úmornej snahe zapôsobiť na diváka čo možno v najväčšej miere. No niekedy je menej viac. Slabší priemer. 55/100

Louskáček a čtyři říše (2018)

Vyslovene ide o záležitosť pre mladšie ročníky. Malé dievčatá to môže nadchnúť, no všetko nad desať rokov to už väčšinou ofrfle. Ale zachovalo si to všetky štandardy tohto prekrúteného korektného multikulti sveta. Či už je to výhodou alebo nie, nechám na vás. Mňa to až na peknú výpravu vôbec neoslovilo. Podpriemer. 40/100

Kto odchádza v daždi... (1974)

Výborná sociálna dráma, ktorá celkom verne kopíruje charakter človeka.  Tiež ma oslovilo spracovanie tohto komorného príbehu, kde niektoré scénky dostali skoro až civilné vyznenie. Nuž, obyčajnému človeku nebolo nikdy ľahko, v žiadnom režime. Či demokracia alebo totalita, všetko jedno. Trápenie je trápenie. Slušný nadpriemer. 80/100

Alibi na klíč (2017)

Francúzi to vedia, komédia, ktorá zabaví a na ktorej sa dá aj trochu zasmiať. Nadpriemer. 75/100

Clickbait (2021) (seriál)

Zoe Kazan opäť nesklamala. Ale za to určite môže vo veľkej miere ďakovať slušne napísanému scenáru, ktorý si tu úspešne pohráva s deduktívnou schopnosťou diváka. Záporák bol šikovne ukrytý. Tiež to pekne odsýpa a človek sa tu rozhodne nenudí. Slušný nadpriemer. 80/100