Louskáček a čtyři říše (2018)

Vyslovene ide o záležitosť pre mladšie ročníky. Malé dievčatá to môže nadchnúť, no všetko nad desať rokov to už väčšinou ofrfle. Ale zachovalo si to všetky štandardy tohto prekrúteného korektného multikulti sveta. Či už je to výhodou alebo nie, nechám na vás. Mňa to až na peknú výpravu vôbec neoslovilo. Podpriemer. 40/100

Kto odchádza v daždi... (1974)

Výborná sociálna dráma, ktorá celkom verne kopíruje charakter človeka.  Tiež ma oslovilo spracovanie tohto komorného príbehu, kde niektoré scénky dostali skoro až civilné vyznenie. Nuž, obyčajnému človeku nebolo nikdy ľahko, v žiadnom režime. Či demokracia alebo totalita, všetko jedno. Trápenie je trápenie. Slušný nadpriemer. 80/100

Alibi na klíč (2017)

Francúzi to vedia, komédia, ktorá zabaví a na ktorej sa dá aj trochu zasmiať. Nadpriemer. 75/100

Clickbait (2021) (seriál)

Zoe Kazan opäť nesklamala. Ale za to určite môže vo veľkej miere ďakovať slušne napísanému scenáru, ktorý si tu úspešne pohráva s deduktívnou schopnosťou diváka. Záporák bol šikovne ukrytý. Tiež to pekne odsýpa a človek sa tu rozhodne nenudí. Slušný nadpriemer. 80/100

Belle (2013)

Nič nové v tejto dobe, iba srdcervúci plač nad utláčaním čiernych bielymi. Ale pozitívum je, že na rozdiel od mnohých iných filmov s touto tematikou, tu neboli všetci bieli iba fuj fuj. Dve hviezdy za výpravu, nič viac film divákovi neponúkne. 40/100

Mimozemská invaze (2017)

Nebolo to tak zlé ako som čakal. Najzaujímavejší tu je samozrejme Snipes. Dejová linka však mohla byť trochu dotiahnutejšia, niečo vysvetlené viac, na niečo by som sa vykašľal a hlavne škoda, že tu bolo toľko logických nezmyslov, až to miestami človeku nadvihlo obrvy. Tie nesúviseli ani tak s témou, ako skôr s koncepciou dejovej linky. A pritvrdil by som na masakroch. Na druhú stranu, miestami sa podarilo navodiť  príjemne-mrazivú atmosféru. Lepší priemer. 65/100

Ulička hanby (2014)

Z počiatku to vyzeralo ako kolosálna hlúposť, ale nakoniec to je celkom stráviteľná komédia. Záleží aj od nálady, v ktorej to pozeráte. A čo momentálne od filmu potrebujete, ak len relax a reset hlavy, tak je to na to ako stvorené. Lepší priemer. 65/100

Smrtící krása (2020)

Zaujímavý fantasy prvok, to sa musí nechať. A k tomu ešte aj prevedený na totálnu hovadinu. No dejová linka v konečnom dôsledku bavila, i keď sa to samozrejme nezaobišlo bez veľkej dávky pátosu. A hlavne, to všetko medzi tými dvomi sa dalo čakať, každý jeden film z USA na túto tému ide podľa tejto šablóny. Priemer. 60/100

Demeterovci (1976) (TV film)

Vynikajúci príbeh o tom, aká ťaživá dráma môže nastať, keď sa pretrhnú rodinné putá a zvíťazí chamtivosť a chtíč.  A do toho všeobjímajúca tragédia vojny, priam s baladickým vyznením. Silný nadpriemer. 85/100

Cobra Kai (2018) (seriál)

Nemal som vysoké očakávania. Z Karate Kid totiž po rokoch zostal iba taký patetický nostalgický obláčik, na ktorý sa síce dobre spomína, ale samotné pozeranie už toho moc neponúkne. No som prekvapený, ako sa tu dokázal rozvinúť príbeh "loosera" finálového zápasu. Samozrejme, má to svoje chyby, tiež je tu niekoľko vecí nad ktorými som zdvihol obočie, ale v konečnom dôsledku som si stále rád pustil nový diel.... niekedy som si aj povedal, že taká vtákovina, no nemohol som si pomôcť. Má to skrátka v sebe akési kúzlo. A teším sa aj na novú sériu, ktorá sa už chystá. Príjemné pukancové guilty pleasure. Slušný nadpriemer. 80/100