Like Minds (2006)

Ani vlastne neviem, čo mám k filmu napísať. Je tak šedivý, že by sa za niečo také nemusela hanbiť ani brada sv. Mikuláša. Výborný námet a slušný scenár utopený v priemernom spracovaní. Jednoznačne ide o veľmi zlý výber hercov, charaktery a postavy v ich podaní (hlavne v prípade Toma Sturridga) vyzneli do prázdna, nevýrazne a nudne, čo sa samozrejme odrazilo aj na celkovej priemernej atmosfére. Okrem toho to chcelo ešte nejaký nápad, viac energie a výraznejšiu hudbu. Takto iba priemer. 60/100

Tai Hong Tai Hien (2014)

Všetky poviedky spája jeden ústredný motív - láska a pomsta, pričom čo sa samotných dejových liniek týka, každá jedna poviedka sa snaží hrať s inteligentnejšou kartou, to je ale u ázijských ducharín celkom bežná vec. Pekne vypointovaná sa mi zdala hneď prvá, ostatné už často zachádzali do zbytočných komplikovaností a mierneho chaosu, aj keď na konci sa vždy všetko elegantne vysvetlilo. Čo je trocha na škodu tak to sú slabšie hororové prvky, pri niektorých aj priemerná atmosféra - ľakačky všetko nezachránia. 65/100 .

Král curlingu (2011)

Slušná komédia, ktorá ťaží hlavne z absurdných postavičiek v spojitosti so snáď najnudnejším športom na svete - curlingom. Niektoré situácie a scénky veľmi dobre pobavili, nemôžem sa však ubrániť pocitu, že na plné vychutnanie tohto špecifického humoru treba vedieť aj čo to z reálií, zvyklostí a sociálnych pomerov nórskej spoločnosti. 65/100

Předčasný pohřeb (1962)

Pekná gotika so všetkým, čo k tomu patrí - temná atmosféra, cintorín, kaštieľ, hmla, príhodné interiéry a exteriéry... a hlavne tu máme záhadu, ktorá sa rozprestiera okolo hlavného hrdinu a jeho strachu pred pochovaním za živa. Dejová linka určite patrí k tým zaujímavejším a páčilo sa mi aj jej rozuzlenie. V čom snímok trocha stráca, tak to sú slabšie hororové prvky a výrazná kolísavosť napätia. Celkovo však spokojnosť. 70/100

Jerusalema (2008)

Africká gangsterka mapujúca životný príbeh chlapíka Luckyho, ktorý tak isto ako mnohí iní v JAR mal smolu, že sa narodil na druhej strane barikády - v špine, totálnej chudobe a navyše aj ako černoch. Film sa dotýka mnohých problémov, počnúc od nevábnych sociálno-spoločenských pomerov, rasizmu až po organizovanú kriminalitu a totálnu neúctu k ľudskému životu. Snímok síce na mňa po dramatickej stránke zapôsobil iba priemerne, ale oceňujem výborne zobrazené sociálne pomery a kultúrne reálie. Tiež sa mi páčilo ako sa Lucky dokázal z takmer každého problému vysekať a nájsť nejaké riešenie ako zo situácie čo najviac vyťažiť. 70/100

Vlastní pravidla (2007)

Chcel som si síce pri filme oddýchnuť a vypnúť, ale zas nie až tak moc. Dalo mi veľkú námahu nezaspať, prípadne si od nudy neobhrýzť nechty až na kosť. Problémy, ktoré sa tu riešili boli síce zaujímavé, ale spôsob riešenia mi prišiel naivný a infantilný. Navyše sa hlavným postavám svojim konaním a charaktermi podarilo vo mne navodiť efekt nechutenstva a absolútnej apatie. Ku koncu mi už bolo jedno ako to dopadne, len nech to už konečne skončí. 35/100

Doupě bílého červa (1988)

Námetovo zaujímavé, škoda, že sa nápad nepretavil do zmysluplnejšieho scenára, miestami mi to prišlo dosť chaotické. Našlo by sa tu aj prízemné pozitívum a síce, že tu vystupujú pekné baby, ale to je asi tak všetko. K efektom sa radšej nevyjadrujem, na druhú stranu pár scénok dokázalo pobaviť. Legenda o veľkom hadovi a hadej žene jednoducho na mňa nezapôsobila tak ako som očakával. Čistý priemer. 60/100

Osvobození II - Průlom (1970)

Človek niekedy žasne nad tým, čo sa kedysi dokázalo nafilmovať. Opäť ďalší film s vynikajúco natočenými vojnovými, megalomanskými scénami (napr. tanková bitka so svetlami a sirénami...) a s veľmi presným prehľadom dôležitých historických udalostí po bitke pri Kursku až po dobitie Kyjeva. 80/100

Pramen panny (1960)

Veru, ani ja nerozumiem Bohu a pokiaľ existuje, tak ani jeho správaniu. V každom prípade snímok ponúka krásne rozobratú dilemu v otázkach viery a pomsty, pričom tu Bergman takmer do bodky presne vystihol zmýšľanie a psychiku stredovekého človeka. 85/100

Sám proti všem (1998)

Monologický výlev jedného nešťastníka, ktorý to nemal ľahké už od začiatku a ktorý sa dopracoval, no povedzme, že nie do práve najpríjemnejšieho duševného rozpoloženia... Človek z tej "druhej skupinky" ľudí, ktorá keď sa naštve, tak bude zle. Tu sa naštval len jeden, našťastie pre pár vyvolených, pričom niektoré úvahy a myšlienky o svete niesli v sebe veľké množstvo nepríjemných právd. Výborná vec, ale všeobecne by som tento snímok moc neodporúčal. 85/100