Hon na ponorku (1990)

Nikdy jsem u tohohle filmu nadšením neomdléval, ale nesporné kvality rozhodně má. Kdysi dáááávno mě vadila velmi zanedbaná akční stránka, ale jako divák samozřejmě vyspívám a tak chápu o co tvůrcům doopravdy šlo. Studená válka byla nesporně po tématice druhé světové války další na řadě. A příběh o Rudém říjnu, jehož posádka (vynikající Sean Connery a Sam Neill) se pokouší dezertovat se povedl. Hudba: Basil Poledouris. Znám, ale určitě napínavější ponorkové filmy. 75%

Dva mezci pro slečnu Sáru (1970)

Osvědčená spolupráce dua Siegel Eastwood na počátku 70 let zkrátka fungovala. Jak později uvidíme, nebylo zrovna moc kvalitních režisérů, kromě Clinta samotného :) kteří by dokázali natočit kvalitní Ístvůdovku. Moc nerozumím tomu proč se tohle jmenuje Dva mezci ... úplně by stačilo to celé nazvat Sestra Sára. Opět se nám podobně jako v Coogarově triku dostavuje známá bolest a tou je znatelně slabší druhá polovina snímku. Perfektně funguje počáteční dobrodružství našich dvou hrdinů, ale jakmile se ke slovu začne hlásit jakási mexická revoluce, jde to celé o úroveň níže. Western tohle moc není. Clint má své oblíbené oblečení ale hlavně zde vyhrává Ennio Morricone se skvělou melodií. 65%

Cooganův trik (1968)

V dolarové trilogii toho Clint moc nenamluvil, minule v Pověste je výš to ještě nebylo ono, ale tohle už se dá brát jako ten správný Clint, který nám později přinese tolik radosti. Zkrátka takový dílek před Dirty Harrym. S tím rozdílem, že se to odehrává v New Yorku a hlavní hrdina dostane několikrát škaredě na budku. Škoda že na úvodních 40 minut, kdy Clint dokáže zamotat svým šarmem hlavu jak ženským tak i chlapům ve vazební věznici, se nepodaří moc ve zbytku filmu navázat. Takže sleduje trošku zmatené pátrání po nezajímavém záporákovi, o kterém vlastně vůbec nic nevíme. PS: A ten trik vlastně spočíval v čem? 65%

Pověste je výš (1968)

Po slavné dolarové trilogii, kterou ovšem v Americe moc lidí neznalo, přichází na scénu ne už tolik neznámý cizinec, aby si srovnal účty s darebáky, kteří ho téměř připravili o život oběšením. Kdo čeká svižnou honbu za pomstou, bez jakýchkoliv dějových odboček bude zklamán. Clint se trošku hledá a tak velkou roli zde má i soudcovská svině v podání Pata Hingleho, který neomezeně vládne jednomu americkému městečku. Za občasné záblesky budoucích časů dávám 60%

Pat Garrett a Billy Kid (1973)

Peckinpahovy westerny určitě nejsou sympatické díla na první dobrou, působí značně těžkotonážně a dostávají se pod kůžu velmi pozvolně, nicméně věřím že s přibývajícími reprízami je člověk vnímá daleko lépe než podbízivé Waynovky. Kris mě do role zrovna dvakrát neseděl. Toho herce nemám rád prakticky v ničem. Ale to je můj problém :) 70%

Kapitán Ron (1992)

Měla to být asi oddechová komedie, které ovšem bohužel jaksi chyběla ta vtipnost. Bohužel začínám zjišťovat, že Kurt toho v 90. letech asi moc nepředvedl. Tohohle Kapitána si rozhodně za rámeček nedá. 40%

Tajemství mého úspěchu (1987)

Standardní osmdesátková záležitost, která dnešním divákům maximálně připomene fakt, že svět byl kdysi mnohem jednodušší a že Michael J. Fox byl tehdy strašně moc populární. Film samotný vidím spíše nadhodnocený. O třaskavou komedii se rozhodně nejedná a že se tetička touží vyspat se svým vzdáleným synovcem? 60%

Hvězdná brána (1994)

Poměrně slušné zklamání, měl jsem za to, že se mě Stargate ve své době líbilo a možná týden jsem na ní kdysi těžce ujížděl. Dneska zde nespatřuju nic nadprůměrného. Spader ani Russell se tady moc charismatem nepotkali a celé to rozhodně nepůsobí nějakým rozmáchnutým dojmem. Kdepak určitě je Universal Soldier lepší. 50%

Chlapci a chlapi (1988) (seriál)

Tady není o čem, na rozdíl od často nudného a smutného My všichni školou povinní se tady tvůrci vytáhli. Vojna zde není pouhou záminkou abychom museli útrpně sledovat osudy maminek, příbuzných, lásek, které čekají, až se jejich chlapci vrátí z vojny. Nízkému hodnocení vůbec nerozumím, zcela určitě se jedná o jeden z nejlepších socialistických seriálů. Velmi slušné postavy, děj, emoce. Mě se to líbilo a nejvíce Mário Kubec v roli Majkla. 70%

Hubieho Halloween (2020)

Žasnu, jakou hrůzu si dovolil Sandler ze své produkční stáje vypustit. Zcela oprávněně tohle bude aspirovat na nejhorší Sandlerovku všech dob. 10%