Ghost Rider (2007)

Mé shrunutí: Slabej režisér, děravý scénář (pochybuju že by s touhle látkou někdo něco vykouzlil), Cage už jde plně do sraček. Dialogy jedním slovem "hrůza". Uplná zbytečnost tenhle komiks točit. Může se to líbit snad jen v Americe. Tohle bych nepustil ani mrtvému koni bez mozku. Teď musíme jen doufat že Marka Stevena Johnsona už nenapadne nic natočit. Nebo ať si pro něj příjde Ghost Rider! Update 2024: Ač se to v roce 2007 zdálo nemožné, tak Cage dokázal natočit během let podstatně větší hrůzy. Casting Ghost Ridera byl docela trefený a vlastně to zase až takové peklo nebylo. 50%

Povolení zabíjet (1989)

S odstupem času zjišťuju že Dalton opravdu nebyl moc šťastná volba pro agenta 007. O něco horší než Dech Života, ale rozhodně žádná tragédie. Nejvíce se mi líbil mladý Benicio Del Toro. Možná největší roli v bondovkách zažívá Q, kterého nevím proč oslovují Kjú. Abych se vrátil k Daltonovi, nevěřím zkrátka že by tady vůbec nějakou z těch ženských sbalil. Jeho ztvárněný Bond absolutně ztratil vše čím ho obdařili Connery nebo Moore. Jakoby se Bond měl najednou vyrovnat všem těm Rambům, na které stejně absolutně nemá. 65%

Jeden svět nestačí (1999)

Slabší než minulé Asijské dobrodružství. Tentokráte zavítáme do Azerbajdžánu a na skok do tureckého Istanbulu. Carlyle bude u mě zřejmě vždy patřit k těm nejslabším záporákům. Ženské osazenstvo naopak k těm nejšikovnějším. 60%

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Pamatuju si když se v době vzniku dostavilo zklamání, není se co divit. Zítřek nikdy neumírá přišel na scénu až po Zlatém oku. Takže úloha přetěžká. Po zhruba 10 letech musím konstatovat že asijské dobrodružství Jamese Bonda si užívám plnými doušky. 75%

Zlaté oko (1995)

Výborná bondovka, jednoznačně nej s Piercem. Bohužel se tuhle nastavenou laťku nepodařilo udržet. Také záporák v podobě Beana stojí rozhodně za zmínku. 85%

Drsný časy (2005)

Kvalit Training Day to sice nedosahuje, ale jedná se o nadprůměrnou podívanou. Christian Bale je neskutečnej herec!!! a každým filmem jen potvrzuje svou extratřídu. Kam to až může tenhle chlapík dotáhnout? Hlavní hrdinové jsou opravdu skvěle sehraná dvojka. Děkuju za tenhle film. Postrádá to množství vyhrocených scén (Training Day) a není to tolik akční (Street Kings), ale rozhodně jsou Drsné časy výbornou záležitostí.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

James Cameron prakticky vylepšil vše co se jen dalo vylepšit. Navíc přesunul v té době již celosvětově populárního Arnolda do role klaďase. Připojil zde také mnohem nebezpečnější model terminátora T-1000, pro kterého si triky připravil ve svém předchozím filmu Propast. Film je luxusní dechberoucí podívanou. Samozřejmě v dnešní době by již zdaleka tolik neudivil. Ale v době vzniku to byl co se týče triků naprostý vrchol. A to určitě i na několik let dopředu. 100%

D-Tox (2002)

Tento film si můj oblíbenec Sly asi za rámeček nedá. D-Tox mu značně ubral ze své někdejší síly. Jedná se totiž o naprosto průměrný thriller o vrahovi policistů, který má spadeno právě na našeho Sylvestra. Trošku jsem počítal s tím kdo asi bude vrah. Dost často je jím někdo kdo se dost lísá k hlavní postavě anebo taky ne? PS: Myslím že podobný vzorec (skupinka lidí odříznutá od světa) jsme viděli již hodněkrát a mnohem lépe. 45%

Dějiny násilí (2005)

Tom Sall žil spokojený život do té doby dokud se mu v něm někdo začal pitvat. Od té chvíle je zle se všemi kdo na něj vytáhnou zbraň. Viggo Mortensen překvapil dokonalými akčními schopnostmi a Maria Bello hodně odvážnými erotickými scénami plus jednou, za kterou by se nemusela stydět ani Sharon Stone v Základním instinktu. 75%

Mládí v trapu (2003)

Skvělá komedie! Will Ferrell se tímto filmem pro mě stal navždy bohem. Nejvíce u mě boduje hnízdo na stromě důvěry a porozumění v manželské poradně. 75%