Blbý a blbější (1994)

Jednoznačný vrchol Jimových ksichtů. Nejlepší komediální Jim Carrey. Nemám co vytknout, snad jen že by se to mělo jmenovat Nejblbější a ještě blbější. 100%

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Bratři Farrellyové samozřejmě nenavázali na své nejlepší kousky Blbý a Blbější nebo Něco na té Mary je. Ale na druhou stranu návrat Jima Carreyho se opravdu povedl a opět nám zde předvedl několik svých typických kousků. Navíc když člověk uváží že role Charlieho/Hanka následuje po Truman Show, Muži na Měsíci, tak se není čemu divit že Jim se chtěl trošku vyblbnout. To se mu povedlo na jedničku. 70%

Muž na Měsíci (1999)

Andy Kaufman je Jim Carrey a Jim Carrey je Andy Kaufman. Fámózní ztvárnění této svérázné postavy, která je totálně nepředvídatelná. Komik, který si založil svou image na tom, že musí publikum bezmezně nasírat a urážet. Prakticky dělal humor, kterým bavil hlavně sebe. Neuvěřitelné! Miloši Formane děkuji ti z celého srdce. 100%

Elita armády (2006)

Sice poměrně slabota, nicméně oproti Jeanově tvorbě té doby docela luxus. Příběh je prostinký a věřit partě amatérů že by mohli dělat ochranku byť jen na minutu, je docela legrační samo o sobě. Film obsahuje snad nejhůře natočený souboj všech dob. 40%

Hard Boiled (1992)

Něco mezi sci-fi a komedií. Honkongu hrozí totální vyhynutí obyvatel do 14 dnů. Neuvěřitelní policisté v roli supermanů. PS: Efektivní konec s uhašením hlavního hrdiny močí dalšího možného budoucího superhrdiny.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Klik aneb prožíj svůj život pomocí dálkového ovládání a přeskoč všechny nepříjemné situace. Sandler byl v roce 2006 ve vrcholné formě a jeho nejplodnější a nejlepší období pomalu končilo. Na triku měl tou dobou několik povedených komedií a tato se minimálně ve svojí první hodince k nim může směle řadit. V druhé polovině už směšné situace ustupují, protože náš hrdina si moc dobře uvědomuje co se svým životem provedl a na scénu se dostavuje drama. Nebudu prozrazovat jak to celé nakonec dopadne. Ve filmu hraje plno sandlerovských postaviček a k nim se povedlo ukecat úchylného Walkena, plavčíka Hasselhoffa a jednu z nejkrásnějších ženských Kate. Nasmáli jsme se, emoce se dostavily, takže spokojenost. 70%

Účastníci zájezdu (2006)

Vejdělek = lidový rejža. Dává lidem přesně to co by chtěli. A když chtěli Češi jet na dovolenou autobusem k moři. Prostě nechal nasednout dvě buzny, topmodelku, celebritu, buranskou rodinku, dvě pomatené důchodkyně, dvě kámošky, jeden pár před výbuchem a do toho zamindrákovanou dceru. První půlhodinka se hlavně díky autobusákům Karlovi a Karlovi ještě dá. Ale jakmile se dorazí k moři. Vtip mizí, nastupují úchylárny a Bob Klepl se z toho málem uchlastá. Délka dvou hodin je vražedná. Zkrátit na 90 minut, vyhodil linie s Fialovou a určitě by nějaká procenta navíc nastočila. 50%

16 bloků (2006)

Richard Donner zažívá opravdu pád. Teď už je to skutečně zřejmé. Postavy jsou velmi originální a i téma příběhu není vůbec špatné. Ale zarážející je fakt, že i sebelepším scénam chybí nějak úspěšné dotažení. Novinami pokrytý autobus určitě potěší. Zkrátka koukatelný film ,ale nic extra navíc. 55%

Poslední samuraj (2003)

Skutečně velmi krásný film. Tom Cruise dokáže diváka rozhodně zaujmout, přestože nikdy v podobném filmu nehrál, a i já si zprvu říkal ,že to nemůže dopadnout dobře, tak výsledek byl úplně opačný. Tenhle film mu prostě sedí. Také je určitě dobře, že zde hraje řada neokoukaných herců. Kdo na konci neuroní povinnou slzičku, musí být snad z kamene. 100%

8. míle (2002)

Nejsem příznivce Hip Hopu takže mi spousta věcí nic neříká. Ale režisér L.A. Přísně tajné Curtis Hanson, to se prostě musí někde ta kvalita projevit. Myslím že s tímhle filmem dokázal neskutečné. Režírovat to slabší režisér tak výsledek by byl asi trošku hůře koukatelný. Takhle to byl velmi oddychový snímek. Eminem exceluje, těžko říct jestli je to tím ,že hraje sám sebe.