• Krátkometrážní
  • Hudební

Cheap Thrills (2013)

Tohle je pro mě opravdu nečekané překvapení, nezáleží na tom, že herci nejsou zrovna nejsympatičtější a že to jako celek působí trochu ''béčkově'', ale pro mě to byl doopravdový filmový zážitek, který ve mě rozproudil tolik emocí, že nevím co si mám o tom myslet. Takhle jsem se naposledy cítil po zhlédnutí Funny Games USA. No, není divu, v určitých věcech je Cheap Thrills velmi podobný. Jelikož tu nechci nijak spoilerovat, tak bych vynechal další rozklad mého psychického rozpoložení jednotlivými pasážemi v průběhu filmu a doporučoval bych každému aby si tím prošel sám. Tohle je zkouška lidskosti a základních morálních aspektů každého člověka. Co by jsi udělal/a ty ?

Stážisti (2013)

Kromě velké reklamy pro google a klasických cliché, které mi už lezou krkem a dalšími otvory to nebylo zas tak zlé. Scénář se neprokázal ničím ''opomenutelněhodným'' i příběh není ničím lákavým. Přesto to je oddychovka s příjemným O.Wilsonem a mě lhostejným V.Vaughnem u které není třeba aktivně zapojovat mozek. Film, který mi již od počátku neměl co nabídnout, mě nemohl nijak zvlášt zklamat. K dobru musím přidat, že se na to koukalo příjemně a dokázal jsem si tam najít moment či dva, jež ke mě promluvili, takže bych to tolik nesrovnával se středověkými mučícími praktikami. Ačkoliv musím podotknout, že podruhé, tak jako moje obřízka, je pro mě tato zkušenost již nezopakovatelná. Takže tak.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Nevím, jestli to je můj nejoblíbenější díl X-menů, ale rozhodně to byl vynikající zážitek, hodně jsem váhal s hodnocením, ale X-meni mi jsou prostě šití na tělo, takže nemůžu tasit nic jiného než plný počet.

Tupac Shakur: Dear Mama (1995) (hudební videoklip)

Jedna z nejlepších od Tupaca. Písnička pro mámu, která nezlomila hůl nad dětmi i přes nepřízeň osudu v časech nejhorších.

Rihanna - Diamonds (2012) (hudební videoklip)

Hudebně to není zas tak špatné, klip zvláštní ( negativním způsobem )..

Transformers (2007)

Transformers 1 je dokonalým dílem Michaela Baye, jako akční sci-fi film uspěl na výbornou. Je to kombinace výborných efektů na bojišti, humorem nabitých 144 minut, solidním příběhem a moudrým poselstvím pro lidstvo. Jelikož nejsem moc velkým fanouškem akčních filmů, poněvadž jsou to většinou stupidity, tak tenhle film měl co říct a vždy si ho rád pustím znovu, protože takhle má správný akční film vypadat ! Na top 10 to asi není, ale rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších filmů.

Blue - All Rise (2001) (hudební videoklip)

Nemám rád tyhle ''Lunetic'' skupiny sestavené z 4% menšiny, videoklip nic moc, ale refrén je chytlavý a část toho černocha není špatná... Jinak GAY SONG.

Doupě (2014)

Klasický akčňák, mnoho tvrdých ran a na zem jdou jen ty špatný. Střílení, kopání, škrcení, parkour, mlácení, testosteron a mnoho dalšího, pěkné děvčata nevýjimaje. Je to to stejné jako před 10 lety, ale tohle se mi možná líbilo o něco více. Cenim výborný soundtracky, který tam prostě zapadly jak piňdour mezi pysky a né že ne a o legraci bylo také postaráno. Jen škoda toho Walkera, že už nikam dál nedojde, k uctění jeho památky jsem se uchýlil k malému nadhodnocení. Šuper akčňák, který rozhodně stojí za zhlédnutí s bassama nahoře a volume doprava.

Paralelní světy (2012)

Ani nevím kde začít. První vyřčená slova mě velice upoutaly a pokládal jsem si otázky, jak to dopadne. Přišlo zklamání. Celý film funguje jako pohádka. Když jste děti, tak nevychází na povrch tolik otázek a prostě sledujete a dívate se. Očima dítěte bych byl hodně spokojený, pěkné sci-fi, skvělý nápad, příjemné herecké obsazení, ale místo toho, jsem se čím dál víc ztrácel a mlátil hlavou o zeď a opakoval si: Proč to tak odflákli, sakra !!! For fuck's sake !!!... I přes vše je to pěkný film, který může něco nabídnout, výborný je příklad toho, jak funguje reálně společnost ve světě a i ta romantická část nebyla úplně ztracená, no na rovinu koukatelné spíš kvůli té sci-fi stránce. Upside Down je výstižný název, scénář a celý potenciál se postaví vzhůru nohama a uteče pryč. Prosím udělejte remake, chopte se toho někdo schopný, protože tech 107 minut mohlo být secvaklých do 77 a vyšlo by to nastejno. Moc dětsko-myšlenkářské pro lidi nad 15 let a málo atraktivní pro obecenstvo pod 15 let, cílová skupina mi uchází i když znam spoustu hloupých lidí, u kterých by to mohlo sklidit větší ovace. Na závěr to přeci jen nadhodnotím, za ten pokus, i když nezdařilý, a za ten kus dítěte ve mě, které by si to užilo o něco víc, kdeby se aspoň trošku víc podařila vykreslit láska hlavních postav. Sotva 50%

Osvícení (1980)

They will find your body back, it's in the bloody bath Redrum, murder ..... Redrum, Redrum, Redrum.