Pád Třetí říše (2004)

moc pěkně a koukatelně zpracovaný pohled na poslední dny říše, která měla v plánu trvat tisíc let a reálně stihla naštěstí jen zlomek.

Občanská válka (2024)

Aby to dávalo smysl, musel by tvůrce aspoň v nějaké rozumné míře vystavět logiku konfliktu. Jinak je to v podstatě jen putování party novinářů od přestřelky k přestřelce. Některé válečné scény jsou i zajímavé, bohužel ne dost. Poslední bod je posedlost amerických filmařů dělat z bílých obyvatel mimo velkoměsta agresivní a zaostalé idioty, tohle klišé mě už dost nebaví. Pokud si někdo chce dát válečný film, kde je v hlavní roli novinář, spíš doporučuju sáhnout po starém Salvadoru od Stonea. Pokud spíš apokalyptickou road movie po Americe, pak se přímo nabízí Cesta. Tedy jsem nic objevného nenašel.

Maličká Ruby (2022)

Má to par zajímavých momentu, ale na dobrý film to nestačí. Zejména proto, ze jde vlastně od ničeho k ničemu a to, co člověka napadne rovnou jako vysvětlení, tak taky je. Bez nápadu, bez pointa, s hlavní hereckou, na kterou se nedá koukat.

Babysitting (2014)

Podobně jako řada dalších, i já jsem nejprve narazil na druhý díl a až potom jsem viděl tohle. V rámci současných komedií to určitě patří mezi ty povedené. Nejvíc mě baví postava cynického policajta ("Dítě tu není? A koukali jste do mrazáku?"

(K)lamač srdcí (2010)

Koukli jsme na to omylem, protože jsme mysleli, ze to je od stejne party kolem Lacheau. Jenže ten tam hraje jen dvě minuty malou roličku. Je tu v první třetině snaha o humor, ale nakonec je to pitomá rom-kom, navíc se strašně nesympatickou hlavní dvojici. Plus to cele nakonec logicky nedává smysl. Za to zklamání jen dvě *

The Covenant (2023)

Vcelku soudržný a smysl dávající příběh, dobré postavy, dobře natočená akce, snad až na to, že to občas hrdinové kropí jak Arnold v Komandu a kolem padají desítky mrtvol, zatímco těm dvěma se nestane nic. Po dlouhé době válečný film, na který se dalo docela dobře koukat.

Na západní frontě klid (1930)

Knížku mám rád a beru, že v roce 1930 ji převedli na plátno nejlépe, jak v dané době uměli. Bohužel ale způsob práce s hraním, obrazem i zvukem se přežil a nebavilo mě na to koukat. Oproti tomu více než 40 let stará verze je pořád aktuální. Nejhorší je asi ta Netflixovská verze z roku 2023, kde jsou sice super bitvy, ale myšlenky zmizely.

Alibi na klíč: Den D (2023)

Jak se mi líbila jednička, tak se mi líbila dvojka. Stejný rytmus i styl humoru, dost novych nápadů (“Konečně nám vyhrajete Ligu mistrů”). Žádná normalizace, žádná výchova diváka. Komedie jak ze zlatých 70. let. Skoda, ze tohle u nás nikdo moc točit neumí (i když Teambulding ma docela podobny styl).

Misery nechce zemřít (1990)

Komorni, ale fungující. Skoda, ze se film víc nevěnoval postavě Annie Wilkisové. Kde se to v ni vzalo a proč. Jedna z těch lepších adaptaci Stephena Kinga.