Tanhaji: The Unsung Warrior (2020)

Boj Marathů a Mughalů pojatý hodně ve stylu "300", ale po indicku. To znamená, že je všechno hodně přehnané, hrdinové jsou spíš super-hrdinové. V postavách jsem se přestal orientovat asi tak po deseti minutách a už se to nezlepšilo. Proste indický velkofilm.

Návrat (2021)

Viděl jsem to v letadle LOTu, takže polsky s ENG titulky. Podle posteru jsem čekal něco jako Pelíšky, ale dostal jsem pořádně hutnou studii alkoholismu. Stuhr je talent, stejně tak i další herci. Super jsou i věci a situace, které vykreslují dobu těsně po pádu socialismu. Škoda, že u nás takové filmy nikdo netočí.

Hořkost (1986)

Koukám na to hodinu a říkám si, herci jsou dobrý, něco tam asi je, trochu i snad humor, ale něco zásadního tam chybí. Nikam se to nehýbe, nemá to nosný příběh. Nemá to strukturu. Je to jak kdyby někdo přecitlivěle přepisoval svoje zážitky. Válka Roseových je třeba zábavná v tom, že běžný věci napálí do extrému, kdy se chodí pochcat ryba. Ale tady nikdo rybu pochcat nedojde, tady se prostě musíš pronudit až do konce. PŘÍBĚH, KURVA, PŘÍBĚH je to, co dělá film.

Das Sowjet-Paradies (1941)

Krátký dokument, který natočili Němci jako srovnání Sovětské propagandy o kvalitě života v SSSR a reality, na kterou při dobývání východu narazili. Těžko říct, nakolik to Němci ohýbali, protože zejména mimo velká města byla ve Svazu opravdu otřesná bída. V roce 1942 k tomu pořádali Němci i putovní výstavu.

Láska a jiné závislosti (2010)

V rámci žánru rom-kom by to patřilo k těm lepším, kdyby to bylo trochu víc kom než rom. Je to trochu taky food for thoughts, jak se k takové situaci postavit, protože dřív nebo později to už taková snadná situace nebude. Ale jo, jinak vlastně fajn film.

Repo Men (2010)

Většinu času to šlape a něco se děje. Samotné téma je fajn a Jude Law hraje dobře. Je tam málo věcí, které by byly něčím inovativní nebo nápadité. Lepší průměr.

Dokud nás svatba nerozdělí (2017)

Pohodová komedie ze zákulisí velké svatby. Spousta figurek, které mne bavily. Od hlavního, dost nerudného majitele přes DJ až po kokotského ženicha. Líbilo se mi to.

Spoorloos (1988)

Nečekaná a povedená věc. Dobrej pohled od počátku z obou stran. Napínavý a celou dobu zábavný, udrželo to mou pozornost. Přestože by v centru pozornosti měl být Max se svým hledáním pravdy, hlavní hvězdou je ten magor. A přestože je jeho počínání děsivé a zavrženíhodné, stejně se u něj budete místy smát, zvlášť když mu jako hudební doprovod jede rozverná francouzská harmonika.

Policie Modrava (2011) (seriál) odpad!

Viděl jsem jen jeden díl. Konkrétně "S3E1 Maily ze záhrobí". Nevím, kdy naposledy jsem viděl tak špatně napsané dialogy, které křečovitě deklamují špatně hrající lidé. Ovládl mne pocit absolutní trapnosti. Ale ne taková ta zábavná trapnost. Prostě jsem se jen styděl. Pak jsem to vypnul a šel si vymýt oči. Tohle už nikdy. Nikdy. Jo a abych nezapomněl, Satoranský to tady rozhodně nezachraňuje. Nevěřil jsem mu ani krkonošskýho Kubu a stejně prkenně hraje i tady.

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

Dobrá konverzačka, která se v první třetině tváří jako komedie, aby se pak stočila jinam. Hodně emocí, v naprosté většině negativních. Určitě povedený film. Někdy si na to asi zajdu i do divadla.