Žena v černém (2012)

Strašidelné. Místy velmi strašidelné. Výborný Rarcliffe. Atmosféra opuštěného domu v Anglii na konci 19. století tu funguje výborně. Jsou tu dvě až tři lekačky, u kterých by mohly slabší osoby dostat infarkt. Celkově nadprůměr.

Jump street 21 (2012)

Docela překvapivě vtipně pojatá cover verze starého seriálu do podoby lehce ujeté komedie. Bavil mě Hill i Tatum, scény s drogama i Deppovo cameo. Nějakých slušných 70 %.

Had (2021) (seriál)

Vytáhli tu skvěle atmosféru sedmdesátek. A taky super herce pro obě hlavní role, což je Sobráž a jeho vražedná kuběna. Ostatní věci jsou trochu slabší, což je dané i tim, že většina vrahounových úspěchů byla daná tím, že na to policie dost kašlala. Proto i vývoj místy trochu postrádá dynamiku a možná by seriálu trochu prospělo zkrácení třeba na 6 dílů a větší soustředění na zásad i věci - třeba ty naprosto neuvěřitelné útěky. Celkově je to ale povedené a docela radostně jsem to dokoukal.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Dánsko je stejně velké jako české korunní země, ale neumím si představit, že by tu někdo dokázal něco takového natočit. Má to chytrej humor se spoustou detailů, perfektní akci, herce, atmosféru.... Asi to neni úplně na 5*, ale v kontextu Evropy to asi musim dát. I za ten vtip na konci.

Žába k zulíbání (2002)

Za svých starých, intelektuálních časů jsem Roba Schneidera považoval za hovado. A vlastně teda zrovna na tom se nic nezměnilo. Jenom mě začal ten jeho humor bavit. Je to jednoduchý, občas fekální (ale zdaleka ne tolik jako některý předchozí kousky), a dost často jsem se smál nahlas. Třeba když člověk vidí, jak s ženským tělem naložil jeho nový majitel. Nebo když hraje Sandler na bonga. Nebo "ukaž mi péro". Má to samozřejmě i slabší momenty, ale není jich moc. Bavil jsem se. A to je asi tak všechno, co od komedie čekám. Pořád je to mnohem lepší, než většina současný produkce, kde se z toho v půlce stane buď romantika, nebo nějaký drama, na který není nikdo zvědavej.

Smrt černého krále (1971)

Tak já mám Vacátka a celou tu partu rád, ale tady mne nejvíc asi bavila ta stará Praha, nebo v té době vlastně předměstí, takové ty špinavé ulice a knajpy. Detektivní příběh není špatný, jen není dost silný, aby to člověka bavilo tolik, jako běžný díly seriálu. V porovnání v dnešní tvorbou je to samozřejmě klenot.

Král Ralph (1991)

Strašně dobrej a originální nápad, navíc s výbornou hlavní postavou. Už to vzájemné vnímání Američanů a Britů je dost vtipné. Mělo to potenciál stát se kultovním filmem. Bohužel to splnilo jen zčásti a hlavně v poslední čtvrtině mě tvůrci dost zklamalo, když místo chytré komedie začali dělat frašku. Škoda. Ale nenudil jsem se.

Přes noc třicítkou (2004)

Problém tohohle hodnocení je, že ten film není určený pro mne a já to dobře věděl. Přesto jsem ho zhruba polovinu sledoval. Určitě jsou lidi, pro které je vtipný, ale já k nim holt nepatřím. Měl jsem myslím jen jeden nebo dva momenty, které mi přišly vtipné. Ale pro holky to asi bude vnímáním úplně jinak a můžou si tak k mému hodnocení přidat libovolný počet hvězdiček dle sympatií k tématu a hercům.

Útěk ze Sibiře (2010)

Je to dlouhý, ale stejně tomu něco chybí. Možná něco, co by ty postavy víc zlidstilo... Nevím. Weir točí pomalý filmy, s tím jsem počítal a samo o sobě to nevadí. Ale normálně tam něco rozvine, nějakou postavu, myšlenku... Tady to na můj vkus jede moc po povrchu. 60 procent.

Beze strachu (1993)

Je těžký říct, o čem to vlastně je. Samozřejmě o chlapovi, co napůl zázrakem přežije pád letadla a ještě u toho jako anděl zachrání lidi... A potom se dost těžko vrací do normálu. Možná, že vlastně není tak úplně živý. Nebo možná je. Každopádně mne na to díky Bridgesovi bavilo koukat. A konec byl samozřejmě skvělej.